"Halloween", "Suspiria", "Bohemian Rhapsody"

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a na Facebooku:
https://www.facebook.com/movie.sie.filmweb

komentarze 40

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
wojciech_01
"Materiał wideo nie może być załadowany, ponieważ wystąpił problem z siecią lub format nie jest obsługiwany". Dziwne, bo poprzednie odcinki działają dobrze.
20
_Szaman_
Bardzo fajne nowe studio, sprawia sympatyczniejsze wrażenie niż poprzednik z green screena. Rzadko zdarza się redaktorom aż tak mocno nie zgadzać, przez co dla mnie to był jeden z najciekawszych odcinków.
8
dany_s
@_Szaman_ Pare obrazów z plakatami filmowymi na ścianach by sie przydalo.
2
obleh
"Bohemian Rhapsody" w kinie po prostu chwyta. Nagród filmowych raczej nie zdobędzie, ale to taki tytuł jak "Nietykalni", gdzie emocje wgniatają widza i średnia ocena tego filmu i tak będzie wysoka.
8
lew890
@obleh @obleh "Nagród filmowych raczej nie zdobędzie" - he he
Diana
recap, reboot, core, final girl, gritty, plot device, B-grade'owa. Tyle anglicyzmów redaktor Walkiewicz zdążył wcisnąć w bodaj pierwszych 5 minutach. I o ile rozumiem, że kilka z nich trudno byłoby zgrabnie zastąpić polskim odpowiednikiem (np. reboot), o tyle gritty to jest już... sama nie wiem co - ostre snobowanie się na gościa, który nonszalancko przerzuca się angielskimi terminami? Tak trudno było powiedzieć - zdeterminowana, odważna, wytrwała? Bardzo źle się słucha takiej wypowiedzi co chwila przetykanej anglicyzmami zupełnie bez potrzeby i uzasadnienia. Szkoda, bo zawsze ceniłam Walkiewicza za staranność wypowiedzi, bogate słownictwo i piękną polszczyznę. Pomijam, że nadużywanie anglicyzmów to również po prostu lekceważenie wielu widzów, którzy być może nie znają angielskiego w stopniu wystarczającym. Może róbcie od tej pory ten program wyłącznie dla siebie samych, zachwycając się nawzajem swoim branżowym żargonem?
5
b4raneq
Mam prośbę do redaktora Walkiewicza o mniejszą ilość obcojęzycznych wstawek. P.S. Bardzo pozytywna zmiana scenografii
2
telcontar_2929
Ale redakcyjna bonanza się zrobiła. Lubię to.
2
erture
Nie myślałem że zatęsknię za tamtym koszmarnym Bluescreenem ale doprawdy, ceglano-drzewienny "klubik" jest jeszcze gorszy. Pomijając beznadziejną scenografię program nad wyraz ciekawy.
2
Jedras7
Ja chciałbym wiedzieć czemu Pan Walkiewicz wystawił jedynie 6/10 oryginałowi Argento, skoro żywi go tak płomiennym uczuciem ;) Wiadomo, że to tylko liczba, ale zestawienie opinii wobec obu filmów z cyframi (5 nie stoi daleko od 6) jest trochę dziwne
1
lelen_lis
Panowie, Brian Singer nakręcił najlepsze filmy z serii "X-Men", więc to nie tak, że nic nie osiągnął.
1
MrGhostface
Pierwszy naprawdę dobry Halloween od czasów Halloween 2. :D Zapraszam na moją mega spoilerową recenzję https://www.youtube.com/watch? v=6Y-OFJooOqQ
1
Persil
W minucie 8 i 10 sekund spoiler (jeżeli nie, niech mnie ktoś poprawi), bo jak inaczej wyjaśnić to, co jest esencją poznawaną przez widza w procesie poznawania filmu poprzez jego oglądanie i stopniowe poznawanie fabuły i faktów, z której jest zbudowana. Jeżeli widzowie idą oglądać dany film, to jednak chcieli, by być wciągnięci przez fabułę. Tak jak to zostało zaprojektowane przez twórców widowisko i mieć przyjemność filtrowania i dedukowania tej zaprojektowanej rzeczywistości jako podróż przez „nieznane”, co nie jest już, tak możliwe przy poznaniu bazowych faktów. Bo na świecie są jeszcze ludzie, którzy nie widzieli oryginału.
ProF_A_N_
Elementy komediowe w "Halloween" - najbardziej ponuracki z serii slasherowej? Pięć ofiar młodych znajomych zamordowanych przez uciekiniera z zakłądu psychiatrycznego w jeden wieczór za pomocą narzędzi białych jednego wieczoru historią niegodną dziennikarskich śledztw po latach?
kucyk
Najlepsza biografia muzyczna ever to "Walk Hard: The Dewey Cox Story"
marcin_lendzion
widziałem wszystkie wszystkie w miare spoko ale dało sie lepiej
piotrszmidt16
Super, ze tak zescie sie nie zgadzali. Chyba najciekawiej jest gdy macie odmienne zdanie. Jest spor ale nie ma zadnej klotni i mozna posluchac ciekawych przemyslen, a Lukasz fajnie to wszysko spina :) Studio spoko ale szczerze to dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia. Pozdrawiam.
witcher113
"Halloween" to mój ulubiony film tego roku, naprawdę. Moim zdaniem aktorstwo jest przynajmniej dobre i nawet zwykłe epizody mają w sobie niesamowity potencjał. Jamie Lee Curtis jest wspaniała. Andi Matichak mam nadzieję, że jeszcze zagra w czymś godnym uwagi. O muzyce Carpentera nie ma co wspominać, bo wiadomo, że to ogromna klasa. "Suspiria" jest niesamowicie dziwnym filmem i sam też nie wiem co o nim myśleć, ale Tilda Swinton jest bliska wybitności i uważam, że ta wersja jest lepsza od oryginału Argento, który również jestem zdania, że mocno się zestarzał. "Bohemian Rhapsody" to raczej taki sobie film tak całościowo, lecz Malek błyszczy i życzę mu przynajmniej nominacji do wszystkich możliwych nagród. Nie widziałem jeszcze wszystkich ról aktorskich z tego roku, ale na chwilę obecną uważam, że Ethan Hawke jest najlepszy, a Rami Malek zaraz po nim. I swoją drogą, ja gdzieś widziałem jak Malek mówił, że śpiewał w tym filmie, ale nie wszystkie partie.
No_5
@witcher113 tak, jego głos był częścią "miksu" wokalnego, który mieliśmy okazję słyszeć podczas filmu
_Szaman_
Miałem jeszcze dodać co do Laurie Strode, dla mnie jej obecne wcielenie to zupełnie nieciekawa postać. W H20 Strode pod zmienionym nazwiskiem musiała ukrywać ból, cierpienie i traumę przed światem, była bardziej wielowymiarowa i trafiło się parę scenek ukazujących ten problem. U Greena jest miejscowym boogeymanem, dziwakiem który może napajać się swoim problemem, nie musi chować traumy, udawać, że wszystko z nią w porządku. Każdy mieszkaniec wie, że tak nie jest i po prostu unika starego straszydła spychając ją na obrzeża społeczności. Dlatego sama Curtis jakby znika w połowie filmu, bo nie ma większego pomysłu na jej interakcje z otoczeniem niż przewracająca oczami Greer i lekko zażenowana, choć już przyzwyczajona rodzina.
bezeth
Na przeglądarce nie działa ale o dziwo działa na apce, której kompletnie nie chce się Wam ulepszać
wucash666
serio? nawet video nie potraficie wrzucić....
JohnTheBrave
"Bohemiam Rhapsody" to przeciętna biografia z kliszowymi rozwiazaniami fabularnymi, które naginaja fakty a Malek z tym wytrzeszczem to mógłby kota z zatwardzeniem zagrać
10
mgornik_wicia
Wyświetla się jedynie komunikat: "Materiał wideo nie może być załadowany, ponieważ wystąpił problem z siecią lub format nie jest obsługiwany".
666wszechmocny666
Oj krytycy-srytycy ale jesteście cieniasy , wasze pseudointelektualne wypowiedzi świadczą tylko o tym jacy jesteście trendi w dzisiejszym świecie gimbusów.
AutorAutor
Przygnębiająca rozmowa. Panu Walkiewiczowi nie chce się...myśleć podczas seansu "SUSPIRII" i to jest wina filmu, że jest wymagający. Niech nie ogląda. Niestety w pewnym sensie pan Popielecki przyznaje mu rację. A co jest złego w myśleniu?
2
AutorAutor
@AutorAutor Jakby tego było mało pan WALKIEWICZ znów opowiada, rzekomo mimochodem, o swoim życiu prywatnym, tu: swojej dziewczynie. Przy okazji recenzji "MŁODYCH WILKÓW" Żamojdy pisał o swojej żonie. Wnosić należy, że się rozwiódł. Pytanie tylko, czy chciałem o tym wiedzieć? Niekoniecznie.
No_5
@AutorAutor pan Walkiewicz nie zarzuca temu filmowi, że trzeba podczas niego myśleć. Nie wiem, gdzie to usłyszałeś. Jeśli już, to raczej Popielecki implikuje, że jest to film, podczas którego trzeba odkrywać warstwy i uruchamiać głębszy proces intelektualny. Z tą opinią się zgadzam, a jednak wciąż uważam, że to był przeciętny film i nie do końca udany eksperyment. Odbieram to tak, że p. Walkiewiczowi nie podobało się wybitnie artystowskie podejście Guadagnino, który jest bardziej "autorem kina" niż "reżyserem" (w jęz. ang. istnieje rozróżnienie), a jego styl nie każdemu może przypaść do gustu. Guadagnino mocno gra z oryginałem i dorzuca sporo od siebie, a te dodatki nie każdemu mogą się podobać. Również uważam, że nie potrzebne były te wszystkie konteksty, ktore się tam pojawiły, m.in. te historyczne, filozoficzne, nawiązujące do feminizmu, itp.
AutorAutor
@No_5 Zgoda. Ale niezgoda na tak pogardliwe podejście do filmu już na wejściu. Pan Walkiewicz, wyraźnie znudzony swoją tu obecnością robi nam łaskę, że obejrzał ten film i że film do czegoś tam go zmuszał. Bez łaski.
grzegorz_cholewa
Z sequeli Halloween najlepiej oglądało się czwórkę i do tej pory tak zostało.

zwiastuny