Podsumowujemy Nowe Horyzonty

We Wrocławiu dobiega końca 18. edycja festiwalu Nowe Horyzonty. Jak wypadła? Co nas zaskoczyło? Co zachwyciło? A które pozycje programu rozczarowały? Nadszedł czas podsumować imprezę.

komentarze 17

Najlepsze wypowiedzi
 • Najlepsze wypowiedzi
 • Od najnowszych
Agatonik
Absolutnie nie zgadzam się z refleksjami na temat Touch me not, który wywarł na mnie największe wrażenie i jest numerem jeden festiwalu. Umniejszanie problemów w sferze cielesności i bliskości (sprowadzenie filmu do seksualności jest uproszczeniem) wydaje mi się zdecydowanie nie na miejscu. Problemy z akceptacją swojego ciała, przekładają się na problemy z akceptacją siebie w wielu innych dziedzinach życia, są przyczyną traumy, samotności, a czasami krzywdzenia i siebie i innych. I nie rozumiem, dlaczego to ma mieć mniejsze znaczenie, niż pustka relacyjna przedstawiona na przykład w Płomieniach. Natomiast jestem takiego samego zdania w kwestii Kafarnaum. Zniszczyły mnie emocje i zapamiętam ten film na wiele, wiele lat i absolutnie nie czuję się zmanipulowana. A rozczarowaniem naprawdę dużym są dla mnie Płomienie, więc faktycznie samotność recenzenta pozostaje aktualna.
3
ADAX104
Dla mnie największym zaskoczeniem jest to, że mógłbym przysiąc, że widziałem Walkiewicza na NH, a twierdzicie, że go nie było. Chociaż niekoniecznie to było najlepsze co obejrzałem na festiwalu. xD
1
kyle_reese
Ahh widzę, że znowu FB dał ciała i ciągle trzeba tłumaczyć, że 2 i 2 to 4 tj. podziękujcie Kaji za współpracę i przywróćcie stare profile.
1
Mektub83
gdzieś mi umkneło to wydanie Movie się
rdfolta
Pani Kaja ma 100% racji, Climax to jeden z najlepszych filmów tego roku. Jako, że ten film wygrał moje Cannes, to na Nowych Horyzontach nie zobaczyłem. Tam My, zwierzęta absolutnie mnie poruszył. I racja Panie Jakubie, von Trier nudzi strasznie...
KacperLachowicz
CLIMAX, Under the Silver Lake, Shoplifters
Tomek31
Najlepsze dla mnie to: Mectoub. Moja miłość, Girl, Climax, Płomienie
Aidan_xD
tak bardzo zgadzam się ze wszystkim, co powiedzieliście o "Domu, który..."! i teraz jeszcze bardziej jestem podekscytowana jutrzejszym seansem "Shoplifters" :)
M0RiARTY
Nie wiem jakie podobały mi się filmy bo nie byłem, ale pani Agnieszka mi się podoba. Ładna z niej pani. Więcej tej pani.
7
JohnTheBrave
Największe wrażenie wywarł na mnie najnowszy film Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem"
Agatonik
@JohnTheBrave To prawda świetny film. I po obejrzeniu innych polskich filmów, szczególnie Monumentu, czerpałam wielką przyjemność z oglądania "zwykłego" bardzo dobrego filmu ze "zwykłymi" bardzo dobrymi aktorami - bez udziwnień, silenia się na wielkość formy spod której wyziera emocjonalna pustka.
1

zwiastuny

 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  L’amour flou zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  Budapeszt zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  All Inclusive zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  Walter zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Sauvage zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Huge in France zwiastun nr 1 (polski)
 • Don

  zwiastun nr 1 (angielski)
  Kadr z video nr 1 (angielski)
  Don zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1
  Dora i Miasto Złota zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Sklep z jednorożcami zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1
  Artykuł osiemnasty zwiastun nr 1