Zadaniem "Na skróty" jest przybliżenie w atrakcyjnej kilkuminutowej formie wybitnych filmów. Czasem będą to tytuły zapomniane, czasem pomijane w zestawieniach arcydzieł, a czasem należące do klasyki kina. Kryterium jest tylko jedno: miłość autora do danego dzieła. 

W zeszłym tygodniu zaprezentowaliśmy wideo omawiające "Dajcie mi głowę Alfredo Garcii" Sama Peckinpaha (możecie je obejrzeć TUTAJ). Dziś omawiamy "Lśnienie" Stanleya Kubricka. Mamy nadzieję, że naszym krótkim wprowadzeniem zachęcimy Was do obejrzenia tego arcydzieła.

komentarze 45

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
burunduczek123
Super. najlepszy horror jaki oglądałam.
2
maddielina
Klasyka horroru, rola Jacka to mistrzostwo!
3
mike_ainsel
Kubrick odlał się na wskazówki Kinga i dobrze zrobił.
3
al113
mechaniczna i lśnienia są jak najlepsze dragi słowo daje
2
punkie_xd
oglądałam to lśnienie już kilka razy, "wersję rozszerzoną" próbuje już obejrzeć, ale nie daje rady. Chociaż z wersji rozszerzonej wiadomo, że Tony jest duchem...
1
Naciulek
Ta muzyka podczas "przelotu kamery nad górami skalistymi" nie jest Pendereckiego tylko Berlioza!
1
Sunny
nephilim_718 / To raczej jeden krok na wydeptaną obok chodnika ścieżkę. Dołączam się do prośby, aby następne "Na skróty" było lepsze.
1
wolfisto
film jest świetny, czytałem książkę, ale według mnie gorsza od filmu.
1
Skazy
co za TRAGICZNY odtwarzacz, wrzucilibyście to na yt a nie ten okropny chłam
akrim
@ polishchaser1 tak to bywa, ja książkę czytałam, Kinga uwielbiam, a film Lśnienie i tak potrafię docenić w oderwaniu od książki. Może obejrzyj nie myśląc o książce i dojrzysz w nim coś więcej niż 'słabą' adaptację.
mike_ainsel
oj widzę, że chyba nikt tu nie ogłądał "Rosmary's Baby"...
arko35
Film oglądałem po raz pierwszy w 1989 roku w DKF w Krakowie na maratonie horrorów. Oceniam go jako wart oglądnięcia. Osobiście dla mnie może nie klasyk ale film bardzo dobrze ukazujący klimat kina lat 70-80. Polecam. PS. Książka zawsze lepsza jest od filmu i nie ma co tego porównywać. Film zawsze jest interpretacją reżyserską i nie oczekujmy od niego dbałości o szczegóły literackie.
Kumas576
Dla mnie, to chyba najlepszy horror jaki powstał.
pnkkworker
@zamarzniety Sam jesteś błąd :) Muzyka oczywiście Krzysztofa Pendereckiego, przez niego skomponowana!
Szejtan
Miast "przybliżenie" winno być "streszczenie". Zostało napisane, że "zachęcimy Was do obejrzenia tego arcydzieła", ale kto oglądał nie potrzebuje już zachęty. A jeśli ktoś nie oglądał, to streszczanie fabuły i jednych z najważniejszych scen mija się z celem. W nagłówku powinno być uczciwie - >od fanów dla fanów, o ich ulubionym filmie [spoilery]< Tak więc - porażka, redakcjo filmwebu.
Sunny
Promocja polskiej gry - nazwanej popularnie baseballem.
Phoboss0001
Dla mnie to idealne kino,arcydzieło
tha_shiznit
"Stephen King. Nie trzeba nic dodawać, klasyk sam w sobie." Stanley Kubrick. Nie trzeba nic dodawać, klasyk sam w sobie.
Arski
*o ile nie najlepszy horror/thriller pardon me :P
Arski
Jeden z najlepszych o ile nie najlepszych horrorów/thrillerów psychologicznych jakie widziałem. Fenomenalne kino. Uwielbiam Kubricka.
czliku
Film świetny . Książka doskonała.
BadFred
Oglądałem - masakra! ALE NIE CHODZI MI O TO, ŻE FILM JEST ZŁY! BYNAJMNIEJ! Momentami krwawy i obrzydliwy, a przede wszystkiem niesamowicie trzymający w napięciu.
qrak16
Nareszcie w "Na skróty" film, który już widziałem i, co więcej, podzielam opinię redakcji. Kawał naprawdę dobrego kina.
nephilim_718
niczego nowego sie nie dowiedzialem, za krotkie to "na skroty" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!

zwiastuny