W dzisiejszym odcinku przypominamy jedno z najważniejszych dokonań w historii kina, mistrzowski thriller "Psychoza" Alfreda Hitchcocka.

Powiązane materiały

komentarze 27

Najlepsze wypowiedzi
 • Najlepsze wypowiedzi
 • Od najnowszych
kamilinho_2
Psychozy to można dostać korzystając z waszego playera :P
5
AutorAutor
Najstraszniejszy film w historii kina (słusznie wygrywa wszelkie rankingi, choć to nie horror, to thriller)! Wszystko tu zagrało: wzorowy scenariusz, piorunująca reżyseria, zdjęcia (kamera wtaczająca się do oka Marion), montaż, muzyka, ale przede wszystkim aktorzy. Wybitny Anthony Perkins, wyborny Martin Balsam. Ale to kobiety "robią" ten film. JANET LEIGH i VERA MILES - tak zagrać przerażenie, by udzieliło się ono widzowi - niezwykła rzadkość.
1
camillo_kp
Zapraszam do ankiety na najlepszy film Hitchcocka! Można właśnie zagłosować na Psychozę. Głosy można oddać na moim blogu: http://www.filmweb.pl/user/cam illo_kp/blog/550926 Mam nadzieję że nikt się nie obrazi za ten wpis tutaj:)
wojtekblaugrana
pisząc " To ma chyba jakiś związek z "Bates Motel"..." miałem na myśli że akurat teraz omawiają Psychoze gdy jest premiera serialu
Sqrchybyk
No, to być arcyklasyka i lektura obowiązkowa dla każdego kinomana... A raczej dla każdego w ogóle. I arcydzieło, zgadzam się, choć na mojej prywatnej liście filmów Hitcha to "tylko" trzecie miejsce ;)
1
Filippac
Podobny pomysł, co "Na skróty", tylko, że dużo dłużej i ciekawiej... : http://www.tokfm.pl/Tokfm/0,13 0940.html Było o "Psychozie".
AnaAdkins
Jak nie przepadam za starymi filmami tak w tym się zakochałam od pierwszego wejrzenia :) A Norman Bates w wykonaniu Perkinsa to po prostu mistrzostwo świata!
LukeLBN
I pomyśleć że w książce "13 po 13. Subiektywny remanent kina" Psychoza została zaliczona do dzieł które dziś można sobie darować. Jak twierdzi jeden z autorów , filmy Hitcha z wiekiem wietrzeją, a nie nabierają mocy i głębi jak stare wino. Cóż za herezje :)
jasiu15
jak dla mnie nie jest to ścisła czołówka Hitchcocka ani tym bardziej jeden z najlepszych thrillerów jakie widziałem... Solidna robota i tyle.
CzarnaAntonina
"To chyba ma jakiś związek z 'Bates Motel"..." Ten serial powstał na podstawie Psychozy. Są to losy Normana jeszcze za życia matki i przed zabiciem owej Marion Crane.
hihihincomprehensible
konieecznie muszę w końcu obejrzeć ten film ; )
wojtekblaugrana
To chyba ma jakiś związek z 'Bates Motel"...
SweetMuschi
Szczerze mówiąc nigdy nie widziałem tego filmu ale b.zachęcony tym zwiastunem będę musiał to w najbliższym czasie nadrobić bo naprawdę mimo upływu tak wielu lat wygląda że nadal trzyma wysoki poziom.
przemyslav07
Och, ach. Nic więcej nie muszę pisać.
poland7
Moim zdaniem najlepszy thriller w historii kina, a, że thriller jest moim ulubionym gatunkiem filmowym, uważam "Psychozę" za najlepszy film w historii kina bez podziału na kategorie. Mistrzostwo świata to za mało aby opisać jak wielkim kamieniem milowym dla rozwoju światowej kinematografii okazała się ta produkcja. Dokładnie wszystko, od fabuły i muzyki po klimat i zakończenie, niedościgniona perfekcja sama w sobie. Dziś ze świecą można szukać choćby w połowie tak udanych.
scottek
Największe dzieło Hitchcocka. Skończone i absolutne. Do tej pory się fantastycznie broni i ciągle ogląda je się po raz pierwszy. Niewymuszony i prawdziwy strach, magiczne napięcie w każdej ze scen. Pierwsza dycha - co najmniej... - powstałych filmów w historii .
Vangelis7
Dopiero teraz? P.S kiedy w koncu rozrkęcicie Znani, nieznani?
Radzimir_Radzmirowski
Ten film musiał się pojawić w tej serii. Prawdopodobnie najlepsze dzieło Hitchcocka i jeden z najlepszych dreszczowców wszech czasów. Koniec, kropka.

zwiastuny

 • Hex

  zwiastun nr 1 (polski)
  Kadr z video nr 1 (polski)
  Hex zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Stuber zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1
  Rattlesnakes zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 2
  Paragraf 22 zwiastun nr 2
 • Kadr z video nr 1
  Danger Close zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  Nie zważając na nic zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1
  Nightmare Cinema zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Agent Kot zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 1
  Ask for Jane zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 2 (polski)
  Wakacje zwiastun nr 2 (polski)