Uroczysta premiera "1983"

Od 30 listopada będzie można zobaczyć "1983" - pierwszy polski serial wyprodukowany przez platformę streamingową Netflix. W czwartek w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się jego uroczysta premiera.


Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Powiązane materiały

komentarze 24

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
JohnTheBrave
Odpadlem gdy dowiedziałem się, że najbliższym sojusznikiem Polski w tym serialu jest Wietnam
4
2ck
@JohnTheBrave a ja widząc kto to wyreżyserował i że głównym wątkiem bedzie polityka. Szykuje sie kolejny antypolski gniot.
7
Slimak_6
@pjsus722 Ja też, kurde. Zainteresowanie serialem się gwałtownie skończyło xD
Szejku
@Slimak_6 A u mnie odwrotnie, zainteresowanie gwałtownie zaczęło. :)
2
Szejku
@2ck Antypolskie to są tacy ludzie jak ty.
3
2ck
@Szejku taki sam hit dla lewaków jak pokot i inne gówna tej szpetnej pani czyli coś w sam raz dla ciebie.
dansty
@JohnTheBrave W tej historii polskie firmy pomagały przy odbudowie Wietnamu po wojnie, dzięki czemu nawiązano silne stosunki gospodarcze i wymianę kulturową, a w Polsce żyje duża mniejszość wietnamska, która ma w Warszawie własną dzielnicę o nazwie Mały Sajgon.
3
skalp_el
@2ck Kolejny błazen jęczy o "lewakach". Używanie tego określenia świadczy o niskim poziomie inteligencji.
5
Dzida_86
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
marcholt
@JohnTheBrave podczas prawdziwej wojny w Wietnamie nasi wojskowi szkolili Wietnamczyków walczących z amerykanami, działali tam też polscy piloci m.in. Wacław Ciara, latający na MiG-17, który miał rzekomo zestrzelić amerykańską superfortecę B-52 i F-100. Jeżeli tak przedstawia się rzeczywistość (choćby i lekko ubarwiona) to twoje uwagi wobec serialu sf (!) są zwykłym krytykanctwem pozbawionym znaczenia i jest tak samo słabe jak jojczenie na "antypolską Holland" .
JohnTheBrave
@marcholt spoko, tylko nie ma innychco krajów wokół
robert418
Z dziedziny science-fiction od Holland wystarczy mi "Ekipa" w której premier Turski zwalcza prawicowych terrorystów podkładających bomby.
3
sontagwoj
MEGA SPOILER W KLIPIE!!! nie oglądajcie
1
dziuzeppe
Agnieszka Holand to chyba najbardziej przereklamowany produkt eksportowy.
6
AutorAutor
@dziuzeppe Patrz "Aktorzy prowincjonalni", "KOBIETA SAMOTNA" (którą nawiasem mówiąc Quentin Tarantino uważa za jeden z najlepszych i najsmutniejszych zarazem filmów jakie widział), "ZABIĆ KSIĘDZA" z Christopherem Lambertem, "GORZKIE ŻNIWA" (nominacja do Oscara!), "EUROPA, EUROPA" (nominacja do Oscara i Bafty) , "TAJEMNICZY OGRÓD" z Maggie Smith , "CAŁKOWITE ZAĆMIENIE" z Leonardo DiCaprio , "PLAC WASZYNGTONA" z Jennifer Jason Leigh , "TRZECI CUD" z Edem Harrisem , "KOPIA MISTRZA" z Edem Harrisem i Diane Kruger ,
1
dziuzeppe
Połowe z tych filmidel obejrzałem. Serio już możesz sobie darować wklejania filmografii w co drugim komentarzu. Zdaje się, ze właśnie od tego jest ten portal.
1
Sqrchybyk
@AutorAutor Rzadko zgadzam się z Quentinem, ale tym razem ma rację. "Kobieta samotna" to chyba jeden z najsmutniejszych filmów w historii kina, a zarazem, w moim odczuciu, jedyny wielki film Holland. Ma na koncie filmy bardzo dobre, jak "Aktorzy prowincjonalni", "Tajemniczy ogród", czy pominięte przez ciebie "Gorączkę", "W ciemności" i "Pokot", ale wielki film ma tylko jeden.
AutorAutor
@Sqrchybyk Bo "Gorączki" niestety nie widziałem. Uwielbiam powieść Struga.
GIMB2004trololo
Obsada odstrasza, szczególnie ten aktorek z telenowel młody. Mogli jeszcze Mroczków zatrudnić.
3
Picadillo
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

zwiastuny