Uroczysta premiera "Juliusza"

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą

Powiązane materiały

komentarze 20

Najlepsze wypowiedzi
 • Najlepsze wypowiedzi
 • Od najnowszych
PanKracjusz
Juliusz? Bardziej Janusz. Popelina. Denne teksty. To ma być komedia?
5
PanKracjusz
@Dravic Jakbym nie oglądał to bym się nie wypowiadał. Przecież nie jestem Januszem :)
1
Dravic
@PanKracjusz To jest komediodramat, faktycznie próba sprzedania tego jako zwykłej komedii jest błędem, bo mimo iż żarty były i były całkiem zabawne, to w rzeczywistości film niesie pewien przekaz, mądrość. Zwiastuny i kampania marketingowa oscylują wokół faktu że film jest miejscami zabawny, nazywa go komedią żeby widza przyciągnąć do kina, a potem zaskakuje widza dojrzałą treścią. Mam wrażenie że film jest zbyt ambitny, my już się odzwyczailiśmy od sytuacji w których twórcy filmu traktują widzów jak dorosłe, myślące osoby a nie debilów. Te wszystkie komedie 'z przysłowiowym Karolakiem' wyżarły mózg widowni.
PanKracjusz
@Dravic Możliwe i właściwie możesz mieć rację, że reklama tego filmu wpływa w jakimś stopniu na ocenę. Może mnie tam nic szczególnie nie zaskoczyło, ale sposób reklamy robi mu w pewien sposób krzywdę jakby nie patrzeć.
JohnTheBrave
Zwiastun trwał ze dwie minuty i trzy wariacje wokół "siusiakow" to chyba nie jest zbyt wyrafinowany humor. Zresztą Koterski z "palcem w pupie" tez nie zapowiada się jakoś inteligentnie.
3
Dravic
@JohnTheBrave Oj, ty to dopiero jesteś inteligentny bazując swoją opinię na materiale marketingowym (zwiastun). Wybierz się do kina, myślę, że wyjdziesz zadowolony.
JohnTheBrave
@Dravic a czy zwiastun, materiały promocyjne nie mają przypadkiem zachęcić do wizyty w kinie?
Dravic
@JohnTheBrave Mają, ale przypominam w jakich czasach i jakim kraju żyjemy. "Juliusz" to moim zdaniem film na poziomie "Chłopaki nie płaczą" i wielu innych klasyków polskiej kinematografii. Ale jak go reklamować w kraju w którym Patryk Vega bije rekordy popularności a komedie to głównie romantyczne i najlepiej z Karolakiem? Odniosłem wrażenie, że "Juliusz" swoimi zwiastunami i materiałami promocyjnymi alienuje docelową grupę widzów którym mógłby się spodobać, a próbuje zachęcić do wizyty w kinie ludzi którzy normalnie nawet by na ten film nie spojrzeli.
Alka_Alka
Film zapowiada się bardzo ciekawie. Może to nie jest komedia, ale i tak ze względu na obsadę warto iść.
Siwszu69
bron Cie boże, widziałem zwiastun...
1
Dravic
@Siwszu69 Omija cię premiera jednego z najlepszych filmów tej dekady.
Dravic
@HeartQW no teraz Wąski to ty chyba żartujesz. Byłem dwa razy, raz z dziewczyną, raz z rodzicami. Wszyscy byliśmy zachwyceni.
Dravic
@HeartQW Przede wszystkim grą aktorską, zarówno tytułowy Juliusz jak i reszta głównych postaci byli zagrani na wysokim poziomie. Scenariusz był skonstruowany w sposób ciekawy i dużo rzeczy nie było podanych wprost. Film "pokazywał", a nie "mówił" - nie trzeba było mówić "A tak, Juliusz jest fajtłapowatym nauczycielem plastyki", zamiast tego twórcy nam pokazali kim jest ta postać. Tak było przez cały film. Co dalej... Świetne wstawki animowane. Ogólnie praca kamery była dobra. Nie mogę bez spojlerowania powiedzieć jaka scena była najlepsza ale dziewczyna popuściła przy tej scenie parę łez i ujęcie było niesamowicie artystyczne. Mógłbym pisać dalej, ale to tylko miał być komentarz a nie recenzja.
Dravic
@HeartQW Ja osobiście doceniłem w tym filmie najbardziej to, jak łatwo było mi się odnieść do postaci w tym filmie. Poruszane problemy trafiły prosto w moje serce.

zwiastuny

 • Kadr z video nr 1
  Życie bez pozwolenia zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1 (polski)
  Największy dar zwiastun nr 1 (polski)
 • Kadr z video nr 2 (angielski)
  Nóż + serce zwiastun nr 2 (angielski)
 • Kadr z video nr 2 (odc. "Down")
  Into the Dark zwiastun nr 2 (odc. "Down")
 • Kadr z video nr 1
  Gen: Lock zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 1
  Planeta Singli 3 zwiastun nr 1
 • Kadr z video nr 2 (sezon 2, polski)
  Suburra zwiastun nr 2 (sezon 2, polski)
 • Kadr z video nr 1 (angielski)
  Paris est à nous zwiastun nr 1 (angielski)
 • Kadr z video nr 1
  We Die Young zwiastun nr 1
 • My

  zwiastun nr 1 (polski)
  Kadr z video nr 1 (polski)
  My zwiastun nr 1 (polski)