relacja wideo

Uroczysta premiera filmu "303. Bitwa o Anglię"

Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold Tolo Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

zwiastuny filmowe

komentarze 25

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Filomena00
z oceną poczekam do premiery i każdemu radzę zrobić to samo
1
Rezyser_Witek
Ten film jest jak Bitwa pod Wiedniem biorą zagranicznego reżysera historyczne wydarzenie i pół polską i pół zagraniczną obsadę.
1
2
PanKracjusz
@Rezyser_Witek Bitwa pod Wiedniem to był kabaret i totalny knot z mega budżetem, który został totalnie zaprzepaszczony. Tutaj budżet nie jest imponujący, ale na pewno będzie to kilka poziomów wyżej od ww filmu. Jest to koprodukcja brytyjsko-polska, więc mieszana ekipa nie jest zaskoczeniem.
2
Daryavush_Meribbaal
@Rezyser_Witek Jeśli to będzie takie dno, jak Bitwa pod Wiedniem - suchej nitki nie zostawię na twórcach na każdym portalu, do jakiego docieram. Takie filmy, to działalność antypolska.
SandorClegane
@Rezyser_Witek jedno jest pewne - dźwiękowcy znów zrobią z dialogów jakieś nieporozumienie. Jak zwykle w polskim filmie.
GajuSZ_SaDecki
Czemu polskiego bohatera gra Ramsay "Bękart" Bolton? ;)
rockman_fw
Ładnie wygląda. Czy będzie dobry - pożyjemy, zobaczymy. Życzę filmowi powodzenia.
kto
Za trzy tygodnie wchodzi do kin drugi film o legendarnym dywizjonie. Tam też mamy znanych polskich aktorów i niezbyt znanych zagranicznych reżyserów i podobno niezbyt wysokie budżety. Ciekawe czemu w tym samym czasie powstają dwa filmy o niemal identycznej tematyce? Zamiast Bitwy o Anglię będziemy mieli bitwę o widzów.
PanKracjusz
@kto Setna rocznica powstania RAF-u oraz setna rocznica powstania polskiego lotnictwa. Łatwiej wyciągnąć dotację podpinając się pod daną rocznicę :)
kto
@urbi29 https://www.filmweb.pl/film/Dy wizjon+303.+Historia+prawdziwa -2018-647176
kto
@PanKracjusz Dobrze wiedzieć takie rzeczy, bo nie siedzę aż tak w temacie. A okrągłe rocznice zawsze są dobre.
urbi29
@kto wow, dzięki! Okazuje się, że na obu filmach mam już "Umrę jak nie obejrzę", ale nie zczaiłem, że są dwa osobne filmy o 303. Podświadomie brałem to za jeden film.
3
rambo8
@kto Bitwa o widzów już się rozpoczęła https://cdn.galleries.smcloud. net/t/galleries/gf-ZUFB-Pxr8-E tZB_plakat-filmu-dywizjon-303- 664x442-nocrop.jpg
1
Ludi_filmaniak
@PanKracjusz Zawsze Jeden mógłby wyjść w np. lutym a drugi w listopadzie
PanKracjusz
@Ludi_filmaniak Niby masz rację, ale trzeba wziąć pod uwagę, że tego typu filmy nie mają szans w starciu z produkcjami o komiksowych bohaterach czy komediach romantycznych serwowanymi na walentynki czy w okresie świątecznym, dlatego premiera zazwyczaj następuje w okresie wakacyjnym, gdzie nie ma ścisku dużych premier. A to, że powstały dwa filmy i zarówno jeden jak i drugi dystrybutor kierują się podobną polityką wydawniczą to już inna historia.
supermuzg_ok
@kto "Bitwa o Anglię" musiała zgrać się terminowo z premierą w UK, stąd ten sierpień
JohnTheBrave
Niby jest Marcin Dorociński i tragedii być nie powinno ale Marcin miał udział dawno temu i w "Miłość na wybiegu" zatem ciężko stwierdzić co to będzie. Brawo dla dystrybutorów by pokazywać dwa filmy o tej samej tematyce w tak krotkim czasie po sobie. Zaiste intrygująca decyzja ale .... szkoły pójdą! Tylko na który? To będzie decyzja krytyków. Alea iacta est
supermuzg_ok
@JohnTheBrave no właśnie, "dawno temu"... ja tam go w żadnym badziewku nie widziałam, a aktorem jest świetnym, co by nie mówić
Bilet95
Już widzę te recenzje pełne jadu, bo film o Polsce i nie pokaże ich w negatywnym świetle.
1
Bob_Calos
Ciekawe jak nakłonili Ramsaya do zagrania w takiej szmirze.
Darth__Envious
@Bob_Calos nie słyszałeś o międzynarodowym fenomenie w kategorii argumentów nie do obalenia? nazywa się: zajebiaszczo dużo szmalu ;))))
GajuSZ_SaDecki
@Bob_Calos Poszczuła go wygłodniałymi psami Sansa Stark :)