Co nas zaskoczyło w nominacjach do Oscarów?

Michał Walkiewicz wylicza największe niespodzianki tegorocznych nominacji do Oscarów.

Zdjęcie na stronie głównej: Getty Images fot. Christopher Polk 

komentarze 28

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
heramojamilosc
Brak nominacji dla Tarona Egertona za Rocketmana i za charakteryzacje w tym filmie to jest rozbój w biały dzień. Taron był sto razy lepszy w roli Eltona, aniżeli Rami w roli Freddiego (chociaż nie odbieram mu, że zagrał tam dobrze) a nie dostał nawet nominacji.
35
waldek1987
mnie zaskoczył brak piosenki Spechless z filmy Aladdin.... wykonanie tej piosenki jest naprawdę z pompą, bo w sobie to coś.... a tu brak nominacji
15
orvaldi
Nadmiar Jokera (wszystko poza aktorem pierwszoplanowym, muzyką i reżyserią) i Laura Dern.
15
Ingrid_Bergman
Mnie zaskoczyło pominięcie świetnego filmu jakim jest "Lighthouse" (jedynie zdjęcia się "załapały"). Równie dobrze mogły być nominacje za kreacje aktorskie, reżyserię czy montaż.
8
szymon_pietrzyk1
Brak nominacji dla Christiana Bale'a, zagrał generalnie w Le Mans 66, skandal. Sposób bycia, mimika twarzy tak samo jak u Kena Millesa którego zagrał. Film praktycznie nie pompowany przez media, a jakże genialny.
10
Laki_Lou
Z tych negatywnych zaskoczeń to na pewno za dużo nominacji dla Jokera, brak nominacji dla Baumbacha czy Gerwig za reżyserie. Natomiast jeśli chodzi o te pozytywne to na pewno docenienie Jojo Rabbit o którym słyszałem wiele dobrego, podwójna nominacja dla Scarlett Johansson oraz ta dla Bożego Ciała.
10
LoveRiggs
Adam Driver to dla mnie oscar pierwszoplanowa rola
11
KisielowskiMK
Mnie zaskoczyło to że koty nie miały nominacji za najlepszy film. Nie no żartowałem pewnie koty dostanął złotą malinę.
4
von_trupka
Mnie zaskoczyło to że wczoraj zmarł Terry Jones i nikt z Filmwebu tego nie zarejestrował.
3
qiks33
Oj tak, brak Lupity boli najbardziej w nominacjach aktorskich.
8
srick.pl
Zaskakuje mnie fakt, że Amerykański mainstream filmowy zrobił w tym roku i promuje naprawdę słabe Kino. Trudno wybierać zwycięzców w poszczególnych nominacjach, bo w większości są to przeciętne filmy, lub przeciętne role aktorskie. I to mnie zaskakuje. Czyżby coraz większy kryzys dopadł Hollywood? Może potrzebują wiatru odnowy? Bo politycznie poprawne kino, z kiepskimi historiami już nikogo nie rusza.
4
2
lornemalwo
Brak nominacji dla Lighthouse to skandal. Miłym zaskoczeniem jest nominacja dla Jojo rabit, najlepszego filmu zeszłego roku obok Historii małżeńskiej.
1
hugmylizz
brak nominacji dla Us i midsommar niesamowicie mnie rozczarował bo oba te filmy wykonały kawał dobrej roboty i zdecydowanie zasłużyły na Oskara
1
Adiluzaczeq
A mnie zaskoczyła nominacja dla BOŻEGO CIAŁA. Film ciekawy, świetnie zagrany, ale jednak w moim odczuciu trochę niedorobiony. Miał wielki potencjał, a tym czasem wiele scen było nie przemyślanych, jakby urwanych w połowie. O końcówce filmu już nie wspomnę, bo też można było zakończyć to inaczej. A jednak udał się Komasie film interesujący, dobry, nie wybitny, ale z pewnością jeden z najciekawszych w polskim kinie od kilku lat. Czy zasługujący na nominację do Oscara ? Raczej nie jednak najwidoczniej ktoś tam zrobił niezły PR temu filmowi wśród tych tysięcy członków Akademii Filmowej. Naród amerykański jak wiadomo do mądrych nie należy. Mają duże mniemanie o swojej kulturze, narodzie itd, więc czemu by nie dać nam polaczkom nominacji za tak ciekawą historię, wszak nikt jeszcze poza Whoopi Goldberg nie udawał zakonnika. Jako Polak bardzo się z tego powodu cieszę, chociaż ze zdumieniem słucham ludzi, którzy mówią, że nasz film walczy z Parasite o tytuł najlepszego obrazu zagranicznego. Dla mnie nie walczy, jest co najmniej bokserem wagi średniej podstawionym do z góry przegranej walki na ringu.
1
____OSCAR____
Kraina Lodu II.... Tym razem Akademia postawiła na jakość a nie ilość (zarobionych pieniędzy). Kraina Lodu II zebrała przeciętne recenzje, więc brak nominacji nie powinien dziwić.
1
sylsob1
Mnie zaskoczyła nominacja Irlandczyka. Średnie kino:(
damiansport1
Mnie praktycznie nic nie zaskoczyło :)
Agentka0013
Brak nominacji dla filmu „Malowany ptak” w kategorii film nieanglojęzyczny.
witcher113
1. Brak nominacji dla Jennifer Lopez i nominacja Kathy Bates 2. "Joker" w kostiumach" i o dziwo, brak go w scenografii 3. Nominacja dla Jonathana Pryce'a 4. "1917" w scenariuszu 5. Brak "Frozen II" w animacji ...... jeżeli były jakiekolwiek zaskoczenia, to te.
Artanis
"Co nas zaskoczyło w nominacjach do Oscarów?" Nie wiem, nie obchodzi mnie to.
2
2
mitrus80
zaskoczenia to na pewno: nominacje dla Jojo Rabbit (średniaczek), nominacja dla Pitta (masz w końcu się odwal), nominacja dla zwyczajnej animacji Hair Love, nominacje dla Tarantino i Scorsese za cienkie filmy i dla najlepszego reżysera, szczególnie za reżyserie, kompletny brak szerszego przeglądu tego co się dzieje na świecie, Margot i nominacja za 2planową w Gorący temat, nominacje dla Małe kobietki, Irlandczyka, właściwie można powiedzieć że to najgorszy rok Oscarowy od wielu lat, oprócz rewelacyjnego Parasite, pod każdym względem i Adama Drivera za 1planowy aktor w Historia małżeńska
9
znerwicowany
brak nominacji dla reżysera Irlandczyka to jest skandal
2
friendsfan1
Mnie poza Egertonem i Lighthouse nie zaskoczyło nic. Całuski.
Aragorn88
Willem Dafoe i Lupita Nyong'o bez nominacji to wstyd!
2

zwiastuny