Wybieramy największe apokalipsy na planach filmowych

Zaprasza Łukasz Muszyński.

komentarze 20

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
mitrus80
wierzę że praca z Kinskim musiała być ekstremalnym przeżyciem, szkoda że ci Indianie go nie zjedli ;-) pewnie zbyt żylasty
4
dachom
Apokalipsa wg św Jana - tylko trzeba to szybko nakręcić :)
1
Pallantides
I nawet nie wspomniana "Twilight Zone" na planie której śmierć poniósł jeden z aktorów i dwójka dzieci, a wszystko z powodu ego i głupoty Landisa.
obleh
W bólach rodził się też wybitny Łowca androidów. Niekończące się duble i perfekcjonizm Scotta powodowały, że ekipa filmowa i aktorzy konfliktowali się.
telcontar_2929
Przy "Lśnieniu" jest jeszcze ciekawa historia z tym, że wylewania się morza krwi z windy było wyjątkowo powtarzane "tylko" 3 razy, jako że przygotowywanie do tej sceny trwało około tygodnia. Dodatkowo Scatman Crothers wielokrotnie grał scenę swojego lśnienia, aż zniecierpliwiony zakrzyknął "Czego pan chce Panie Kubrick". Nie wspominając o tym, że scenariusz był tak często zmieniany, że aktorzy uczyli się tylko sceny, która aktualnie była kręcona.
1
Pinhead88
Wszystko ładnie pięknie, ale jaki ku#@ ATAK SERCA??? Zawał serca!
3
piopio
Od siebie bym dorzucił film z 1956 "Zdobywca" może to fil mniej znany bo juz z zamierzchłych czasów ale ma ciekawą legendę Zdjęcia w stanie Utah kręcono w pobliży radioaktywnych toksyn w wyniku czego po paru latach na raka umarli członkowie ekipy John Wayne, Susan Hayward, Agnes Moorehead, John Hoyt reżyser Dick Powell.
atari799927176virgin
Zagłada tego portalu nigdy nie nastąpi! Filmweb zawsze wygra!
michal.2907
'Titanic' Camerona też miał niezłe przejścia.
atari799927176virgin
Not very sad comedy? Real drama! Ripped movie aka urwany film.
nazuul
Szanowna redakcjo filmwebu, sugeruję zaglądać do słowników przed użyciem słów; "apokalipsa" nie oznacza tego, o czym myślicie używając go. Tak wiem, że słowo przez tytuł jednego z filmów może wydawać się adekwatne, ale nie jest.
2
StalowyGigant
Klaus Kinski był wspaniały. Szanuję go.
MegaMaro
Z innej beczki, dodajcie Superman: Red Son 2020 już jest dostępny od paru dni.
1
AutorAutor
WODNY ŚWIAT to piękna katastrofa, jedna z najpiękniejszych w dziejach kina. Zniszczone przez sztorm scenografie trzeba zbyło zbudować od zera, w trakcie planu Kevin Costner tak pokłócił się z reżyserem Kevinem Reynoldsem, że ten drugi zszedł z planu i Costner kończył go samodzielnie. I najważniejsze, film pomimo tych perturbacji ma ręce i nogi, jest sprawny, sensowny, dobrze zagrany, mistrzowsko zrealizowany. No i jest klapą. Magia kina.
1
grzegorz_cholewa
A Wodny świat? Tylko ten nie jest taki dobry.
1
AutorAutor
Dodałbym "POTOP" Jerzego Hoffmana. Bóg jeden wie, ile... lat Hoffman kręcił ten film. Ale wyszło wspaniale.

zwiastuny