Grażyna Torbicka opowiada o 12. edycji festiwalu Dwa Brzegi

Już 28 lipca w Kazimierzu Dolny i Janowcu nad Wisłą rozpocznie się Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. O tym, co w tym roku przygotowana dla głodnych artystycznych wrażeń widzów, opowiada Grażyna Torbicka.

komentarze 3

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
gudmadafaka
W związku z tym, że FW nie poinformował o stracie jednego z największych nerdów świata kina Jona Schneppa pozwólcie, że opowiem Wam kim był Jon Schnepp. Jon Schnepp był reżyserem, artystą, twórcą oraz przede wszystkim gigantycznym nerdem. "Wow gudmadafaka, był nerdem - co z tego?!" A no to, że był niesamowitą ikoną w świecie nerdów, chodzącą encyklopedią komiksowo-starwarsową, niesamowicie pozytywnym gościem oraz osobistością, która pochłaniała każde pomieszczenie w którym się pojawiał swoją charyzmą. Oprócz tego, że wyprodukował i wyreżyserował on dokument "The Death of "Superman Lives": What Happened?" - zaznaczam, że to nie był reżyser, który przy okazji był nerdem, a gigantyczty nerd, któremu się udało nakręcić parę filmów. (Ilu z Was marzyło o czymś takim? Już widzę jak zaprzeczacie ;)) . Oprócz tego, że Jon był zaangażowany w masę projektów to także był gościem takich programów jak movie fights, collider movie talk (których pochodną jest program na tej stronie "movie się" za który de facto FW zgarnia nagrody) Mocno związany z portalem Collider - to on na przykład podał na światło dzienne news o tym, że na planie Venoma z Hardym widziano Toma Hollanda, news ten obiegł świat jak Flash. Jon był przede wszystkim Hostem programu Collider Heroes, którego opublikował ponad 250 odcinków... 250 odcinków programu o superbohaterach...(mózg roz...any) ciekawe iloma odcinkami "movie się" może się pochwalić FW? Piszę o tym od kilku dni ponieważ nie kumam czemu FW o tym nic nie napisał? FW dodaję newsy metodą kopiuj/wklej z zagranicznych portali tłumacząc je tylko na język polski i opatrując tytułem z natury clickbait. Czemu nie skopiowaliście tego newsa? Marcin Pietrzyk mógłby wrzucić tego newsa z tytułem "Schnepps Dead baby... Schnepps Dead" czy coś innego w jego stylu, zajęło by mu to 14 sekund a ja nie musiałbym teraz się rozpisywać jak to znowu się zawodzę ulubionym portalem. Ja wiem, że ten news nie miałby wielu komentarzy i kliknięć ,ale w tym biznesie nie zawsze chodzi o kliknięcia i wyświetlenia a także o czysty szacunek i przyznanie istnienia gościa tak ważnego dla tego środowiska jak Jon Schnepp. Tak, dla tego środowiska! Kim są użytkownicy tego portalu? To nerdzi. Kim są pracownicy portalu? To nerdzi. Różnią się tylko poziomem władania językiem Polskim i gustami. Jedni wolą gości w spandeksie a inni jak Federico Fellini klękał na kolano z kamerą na ramieniu - tyle. Cały świat opłakuję Jona. Kilka dni temu na comic conie sam Kevin Smith oddał hołd Jonowi minutą ciszy. Sam henry Cavill napisał oświadczenie z kondolencjami dla Jona... Sam Superman oddaję hołd gościowi!!! Cały internet płacze, Screen Junkies, Collider, Jeremy Jahns.... Każdy oprócz FW - szkoda... Jeśli są tu osoby władające angielszczyzną polecam zapoznać się z postacią Schneppa, zaufajcie mi po posłuchaniu gościa kilka minut micha będzie Wam się cieszyć jak wściekła! ;) RIP Sweaty! Będę szczerze tęsknił za gościem.
4
streetbrother
Niech ktoś opowie o redakcji filmebu i śmieciowym traktowaniu użytkowników oraz nie przywracaniu starych profili.
AutorAutor
Pani Grażyna coraz bardziej przypomina... Tadeusza Sobolewskiego:-) Mniej emocji, więcej merytorycznej wypowiedzi. Brawo!
4

zwiastuny