Samsara

(2011)

Zwiastun Nr 1 (polski) Samsara(2011): zwiastun nr 1 (polski)

Po 20 latach od nakręcenia kultowej "[film=630380]Baraki[/film]" Ron Fricke powraca na srebrny ekran fenomenalnym obrazem "Samsara (2001)Samsara". To poetycki film bez słów, zapierająca dech podróż przez 25 krajów i kultur z porywającą muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance w tle. Film kręcono przez 5 lat, wyłącznie na taśmie 70 mm, co wpłynęło na jego wyjątkową wartość estetyczną. Sam tytuł zaś wywodzi się z sanskryckiego określenia nieustannego przepływu i powtarzającego się cyklu narodzin , życia, śmierci i odrodzenia. „Samsara” to wizualna i dźwiękowa uczta, której nie można przegapić.
Drugi film reżysera "Baraki" to dokumentalna podróż przez najpiękniejsze zakątki 25 krajów na całym świecie z muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance. 

programy Filmwebu

komentarze 7

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Lylander
Takie filmy powinni obowiązkowo oglądać licealiści i studenci. A później dyskusja i przemyślenia :-)
3
perroa
Ten film zmienia życie. ale w Polsce gdzie rządzi imbecylizm ludzi młodych nikt go nie obejrzy. Młodzi imbecyle rządzą tym krajem. Imbecyle są wszędzie teraz nawet w rządzie! Żyjemy w społeczeństwie imbecyli i niedługo człowiek myślący będzie tu jak deszcz na pustyni. bezrefleksyjny motłoch zwycięża!
1
mistrz_g
@perroa jak wszedzie , jak wszedzie , jednak to nie motłoch panuje
basiaceglarek
już jutro na DKF w Ostrowskim Centrum Kultury, o godzinie 19 / wstęp 10zł GORĄCO ZAPRASZAM
marcingr2005
to będzie niesamowita podróż - już nie mogę się doczekać
mirslaw
oglądam zwiastun... pierwsze skojarzenie - to jest Koyanisquatsi 2, albo HD. na pewno się wybiorę, choćby przez sentyment dla pierwowzoru sprzed 30 lat...