Zwiastun Nr 1 (polski) Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda(2018): zwiastun nr 1 (polski)

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta

programy Filmwebu

komentarze 138

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
szw4nkier
Zobaczyć Hogwart ponownie to jest coś. Chyba to i Dumbledore mnie ciągną najbardziej do tego filmu
104
2
Jinno
@szw4nkier Dokładnie. Zupełnie inny kierunek niż pierwsza część, i gdzie tu niby te zwierzęta? Chyba zobaczę pomijając jedynkę.
insupportable0
@szw4nkier mam strasznie mieszane uczucia co do roli Depp'a :/
3
katedra
@szw4nkier Brzmi to tak jakby ostatni raz Hogwart był na ekranie kilka dekad temu. Biorąc pod uwagę jakość nowej serii ze świata Pottera - to niestety już nie jest coś
2
Yoda_MistrzJedi
@Jinno Tylko że jak pominiesz pierwszą część to nie zrozumiesz pewnych kwestii np. wątku Obsucurusa
2
RadKadavra
@katedra Oczywiście, że to nie jest już to coś. Bo i sam film to bardziej kino przygodowe, taka odskocznia od hermetycznego klimatu oryginalnej sagi. Nawet się nie spodziewałem, że będzie to podobne, ale cieszę się, że można zobaczyć inne wątki i miejsca z tego samego uniwersum :)
4
Li_Lox
Im bardziej się skupią na wątku Dumbledore'a i Grindelwalda tym lepiej. Ten film potrzebuje mocnej osi fabularnej.
46
Hotaru_Oka
@Li_Lox pierwsza nie miała żadnej fabuły, ale z drugiej strony w drugiej wystarczy mi sam Jude D:
23
Li_Lox
@Hotaru_Oka Nie powiem że żadnej, ale zgadzam się, że największym problem pierwszego filmu było zbyt wiele różnych nie do końca klejących się wątków. No i niestety Newt jako główny bohater mnie nie porwał.
2
tsch
@Hotaru_Oka mam takie same refleksje :D jest Jude, i jeszcze Johny, resztę przełknę, jakkolwiek się nie ułoży, choć pierwszą część opłakałam ;)
2
protekcjonalny_mua
Dziwne, wygląda na to, że ta druga część ma jakąś fabułę i nie chodzi w niej tylko o prezentację dziwnych stworzeń. Niepokojący zwrot twórców tej serii.
40
bell_filmweb
@protekcjonalny_mua zwierzęta przecież prezentowali w pierwszej części to ile byś chciał?
Yoda_MistrzJedi
@protekcjonalny_mua Przecież pierwsza część miała być tylko wprowadzeniem. Wszystko musieli wprowadzić. Druga część od dawna była planowana innym filmem niż pierwsza część
6
protekcjonalny_mua
@bell_filmweb Wcale bym tego nie chciał. Wydaje mi się, że dostatecznie jasno o tym wspomniałem. Naprawdę po tym co napisałem ktoś doszedł do wniosku, że ja chciałem kolejnej prezentacji???
protekcjonalny_mua
@Yoda_MistrzJedi Usprawiedliwianie filmu tym, że jest wprowadzeniem do historii jest nieporozumieniem, on powinien historię opowiadać a nie tracić czasu na śmieszno - efekciarskie miniaturki ze stworzeniami. Dlatego właśnie wymyślono film fabularny, który w odróżnieniu od dokumentu (najprościej pojmowanego naturalnie) przekazuje historię a nie przedstawia cokolwiek (jak wspomniałem, dokument też temu nie służy, ale od biedy może służyć). Pierwsza część straciła mnóstwo energii właściwie na nic. Byłą znakiem tego, że twórcy nie maja nic do powiedzenia, a żerują na wcześniejszej serii. Dlatego dobrze, że w dwójce się chyba nieco postarali, ale jest to spóźnione o jeden, niepotrzebny film.
Thranduil231
@Yoda_MistrzJedi zdradza cię styl pisania, miłość do Harry'ego Pottera i Komnata Tajemnic oceniona na 10. Poza tym nie pytasz się kim jest Lobelia, jak gdybyś nie wiedział o kogo chodzi, tylko pytasz się o prowokację. Legit info.
Marek19_filmweb
Należę chyba do nielicznych, którym "jedynka" się naprawdę podobała mimo, że film ewidentnie skupiał się na budowaniu podwalin pod serię, może nawet trochę za bardzo, ale tym bardziej cieszy, że druga część zapowiada się lepiej, no i obawiałem się, że dostaniemy tylko minutowy biedny teaser bo 8 miesięcy do premiery, ale nie bawili się np. w "ukrywanie" Dumbledore'a, więc można nacieszyć oko poszczególnymi scenami.
25
piotr111
@Marek19_filmweb WIzualnie jedynka bardzo mi się podobała, jak zresztą każdy film z uniwersum i po teaserze wnioskuję, że i tu się nie zawiodę. Lokacje naprawdę mają duży wpływ na budowanie klimatu. Tutaj jeszcze dostajemy kilka całkiem fajnych smaczków: pościg na miotłach za powozem ciągniętym przez testrale, iluminator, Leta Lestrange, Credence nie jest sam, w końcu widzimy jakichś zwolenników Grindelwalda, brat Newta, Jacob, Hogwart i oczywiście Dumbledore.
nillvo
@Marek19_filmweb dlaczego nielicznych? Sądząc po ocenach większości się podobała.
Marek19_filmweb
@nillvo To w sumie prawda, po prostu patrząc na komentarze to wydaje się tych negatywnych głosów jakby optycznie sporo, ale może to dlatego, że zwykle, częściej komentuje się coś w przypadku gdy nam się nie podobało coś bo w przypadku zadowolenia nie musimy tego jeszcze "całemu światu" ogłaszać, no a że jest to znane i lubiane uniwersum, więc i więcej komentarzy i dyskusji. Oczywista oczywistość, choć wydaje mi się, że niektórzy nie mogą przyjąć do wiadomości iż Fantastyczne Zwierzęta nie mają choćby nie wiem jak się starali większych szans dorównać serii Harry Potter i wytykają przy każdej okazji, że to "nie to co kiedyś" a przecież to, że coś jest gorsze nie oznacza, że wciąż nie może być bardzo dobre o ile to pierwsze jest na wysokim poziomie. Amen.
1
nillvo
@Marek19_filmweb Istotnie, taka już nasza ludzka natura, że ochoczej dzielimy się negatywnymi uwagami. Myślę, że pomijając technikalia to wrażenia po serii HP wymieszane z dużą dawką sentymentu pozostaną nie do przebicia. Zwłaszcza u ludzi którzy dorośli wraz z bohaterami filmu. Teraz już jesteśmy dorośli albo i przedojrzali i nie przeżywamy już tak filmów jak kiedyś :)
2
Yoda_MistrzJedi
@nillvo Może mów za siebie, ja przeżywam, czy to Star Wars czy Harry Potter czy Fantastyczne zwierzęta, Nowy Blade Runner, jak zobaczyłem Hogwart w zwiastunie Zbrodni Grindelwalda się rozpłakałem a mimo to mam ponad 20 lat chcesz powiedzieć coś jeszcze?
Rachel_Sheen
No ładnie, ładnie... Jednak! Na teren Hogwartu nie można się aportować, a ten most jeszcze do niego nie należy? Bo jeśli należy to twórcy chyba nie słuchali Hermiony :/
17
Li_Lox
@Rachel_Sheen A może wtedy jeszcze tej blokady nie zainstalowali?
7
Daroo_3
@Rachel_Sheen Jeśli byli z ministerstwa to mogli zażądać zdjęcia blokady w celu szybszego spotkania. Chociaż jeszcze szybciej byłoby do gabinetu Albusa za pomocą proszka fiuu..
marcusfenix345
@Rachel_Sheen To zależy. Zauważ, że dyrektor Hogwartu miał takie prawo, ci tutaj to zapewne goście z Ministerstwa Magii, więc raczej też nie powinni mieć z tym problemu.
1
Renek_k
@Rachel_Sheen Może w tych czasach nie był zamek tam dobrze chroniony ? Przecież to się dzieje z 100 lat przed Harrym Potterem pewnie.Albus w HP miał około 150 lat
2
Li_Lox
@Renek_k No, z tą 100 to trochę przesadzasz, akcja filmu rozgrywa się w 1927 r. :)
2
Renek_k
@Li_Lox O ile się nie mylę gdzieś było powiedziane że Albus był najlepszym uczniem czy coś w ten deseń w ubiegłym stuleciu... w 6 części filmu też chyba poruszali jego wiek "na zasadzie" zgadywania ile może mieć lat. Po za tym nigdy chyba w HP nie powiedziane było w jakich ramach czasowych dzieje się akcja
Li_Lox
@Renek_k Nie chodzi mi o wiek Dumbledore'a, tylko o czas akcji. Pierwsza książka była wydana w 1997, zakładam, że Rowling nie umieściła jej akcji w przyszłości.
Hanna_Popik
@Renek_k Tak właściwie to w książkach było bardzo dokładnie powiedziane, w jakim czasie dzieje się akcja. Na nagrobkach Jamesa i Lily (Insygnia śmierci) były m.in daty ich śmierci, tj. 31 października 1981. Na tej podstawie w Harrym można liczyć wszystko.
3
patty2_p
@Li_Lox a raczej trochę wcześniej. Harry urodził się w 1980 i idzie do szkoły w 1991, mając 11 lat
1
piotr111
@marcusfenix345 W książkach Dumbledore nie mógł się teleportować na terenie Hogwartu tylko musiał się udawać najpierw do Hogsmeade. W szóstym filmie nagięli tą regułę wygląda na to, że będą się trzymać wprowadzonych wcześniej zmian.
1
piotr111
@Renek_k Albus Dumbledore (ur. 1881 − zm. czerwiec 1996 r.). Ciężko stwierdzić jak zmieniały się zabezpieczenia zamku na przestrzeni wieków. W książkach głównie była mowa o czasach, w których dzieje się akcja, żeby nie przesadzić z ogromem informacji. Wiele z nich może zostać ujawnione w filmach.
1
Yoda_MistrzJedi
@Renek_k Jak nie był? W pierwszej części Fantastycznych Zwierząt jest zaznaczone że Szkoła w Hogwarcie zwiększa ochronę.
1
16
Lepkam
Aha, to po to zostawili niedopowiedziane kwestie w pierwszej części, żeby od razu wszystko wyjawić w zwiastunie drugiej? Od razu wiadomo, że Credence przeżył, a Kowalskiemu przywrócono wspomnienia. Tragiczny zwiastun.
11
Groszek_13_13
@Lepkam Akurat z Credencem było wiadomo, że on przeżył. Pokazali to w pierwszej części. A z Kowalskim... tego też można było się spodziewać. Nawet po materiałach promocyjnych do drugiej części. Co nie znaczy że twórcy nie mogliby bardziej się wysilć i zachować rąbeka tajemnicy już od pierwszej części i nie pokazywać pewnych fragmentów w niej :)
5
zombie001
@Lepkam Powiedziałbym, że już końcówka jedynki sugerowała, iż nie utracił tych wspomnień na amen =/ Ucieczką Grindelwalda może też jesteś zaskoczony?
Hanna_Popik
@Lepkam Sądzisz, że powinni ukrywać Jackoba tak jak Supermana w materiałach promocyjnych do Ligi sprawiedliwości? Przecież i tak wszyscy domyślali się jego powrotu! Nie ma po co robić tajemnicy z oczywistości.
5
Yoda_MistrzJedi
@Lepkam Przecież w Kamieniu Filozoficznym też były niedopowiedzenia a przecież zwiastuny Komnaty Tajemnic zdradzały wszystko
piotr111
@Lepkam Figurki klocków Lego spoilerują scenę ucieczki Grindelwalda i jego pojedynku z amerykańską minister magii także ten...
mistrz_sheldon
@Lepkam Przecież to było oczywiste od samego początku, że Credence przeżył, a Kowalskiemu wróciły wspomnienia
Yoda_MistrzJedi
Jest lepiej niż myślałem :D jest Hogwart, jest magia, jest klimat, jest Dumbledore. Efekty prezentują się dosyć dobrze. CGI widać idzie naprzód. Już się jaram :D jest na co czekać
6
DroMak
Co Jack Sparrow robi w Hogwarcie? O_o
8
Maly_debil
@DroMak połowa XX wieku, piractwo dawno wymarło jako takie, musiał się chłop przekwalifikować. Woda życia i zabawa różnymi artefaktami uczyniły z niego czarodzieja
4
Nienasycenia
Czemu doumbledore jest w garniturze,a nie w swoich fantastycznych togach?
4
piotr111
@Nienasycenia W scenach w Londynie ma to sens, ale w Hogwarcie mógłby się ubierać bardziej po czarodziejsku.
2
Maly_debil
@Nienasycenia popieram. Szaty i dłuższa broda, byłby idealny. Mnie tu jakoś wygląda jak Watson.
2
Yoda_MistrzJedi
@piotr111 A może to jest końcówka roku szkolnego i Dumbledore'a wybiera się na wakacje? A tak poza tym to przecież Lupin też pózniej ubierał się bardziej w ludzki sposób, Syriusz Black też nie miał specjalnie magicznego wdzianka ani w trzeciej części ani w 5 części
Groszek_13_13
Jestem bardzo ciekaw czy CGI w tej części będzie bardziej dopracowane. A nie tak jak w pierwszej części.
4
czarnakar
Ach! Hogwart znowu! Tyle magii i tajemnic. :-) Bardzo podoba mi się tytuł w 1:46. Litery "I" w "Crimes", "O" w "of", i "A" w "Grindewald" dają bardzo znany już potteromaniakom znak. ;-) Tego typu smaczki są naprawdę świetne! Wszystko to zachęca do oglądania. Mam tylko jeden zgrzyt... w książkowej serii trzymano się tego, że czarodzieje ubierają się w szaty i peleryny, natomiast tutaj mamy czarodziei ubranych w mugolskie stroje. Wygląda to bardzo ładnie i pewnie lepiej się to ogląda niż ludzi w dziwnych pelerynach, ale... mały zawód pozostał. ;-) O ile dobrze pamiętam to jedynie w 1 i 2 filmie było to dobrze odwzorowane.
3
H33L
@czarnakar W 1:38 pojawia się cały symbol Insygniów Śmierci. Pozdrawiam
1
piotr111
@czarnakar Też mi ten brak czarodziejskich strojów trochę przeszkadza. Zwłaszcza Dumbledore w swojej pelerynie powinien wyglądać fenomenalnie.
1
Yoda_MistrzJedi
@piotr111 Jeszcze będzie miał okazję ponosić w tej serii. Może właśnie w trzeciej części?
mikusia_161
@czarnakar w tych czasach bardziej chcą być jak mugole. Nie chcą się ujawnić
Rhydian_XCX
Trochę boli mnie, że ujęcia Hogwartu są bardziej podobne do tych z części 7. Harrego, niż do tych z części 1-3. Mimo tego, cieszę się, że tam wrócimy !
3
Yoda_MistrzJedi
@Rhydian_XCX Z jakiej 7 części? Gdzie w 7 części masz pokazany Hogwart w całości w dodatku słonecznej pogodzie? Poza tym tam gdzie były kręcone części 1-3 nie mogli kręcić 4-8 bo się nie zgodzili pewne osoby ze względu na religię
piotr111
@Rhydian_XCX Plan filmowego Hogwartu się zmieniał na przestrzeni filmów i miał na to wpływ budżet filmów i możliwości techniczne. Dopracowali już chyba swoją wizję Hogwartu, więc nie oczekiwałbym, że nagle przestaną się jej trzymać.
Devitz
@Yoda_MistrzJedi Hogwart jest pokazany i to w kilku ujęciach(2 część insygniów)
Yoda_MistrzJedi
@Devitz Gdzie ty masz Hogwart w pierwszej części Insygni Śmierci? Masz tylko teren Hogwartu gdzie jest Biały Grobowiec. Poza tym ja mówię gdzie w Insygni Śmierci część 1 Hogwart jest w taki sposób pokazany?
Devitz
@Yoda_MistrzJedi Nie wiem czy umiejętność czytania została przyswojona przez Ciebie chociaż w 50%, ale chciałbym zauważyć, że w nawiasie napisałem cytuję "2 część insygniów"
Rhydian_XCX
@piotr111 Rozumiem to ;c po prostu wolałem tamtą wizję Hogwartu, ale i tak jestem napalony.
mistrz_sheldon
@Rhydian_XCX Bo reżyser tego filmu był też reżyserem Insygnii Śmierci, Księcia Półkrwi i Zakonu Feniksa
Kalimdor
Zamiast Grindelwalda zobaczyłem Sparrowa :/ Przykre jest, to że Depp powoli upada jako aktor i gra schematycznie..
6
Li_Lox
@Kalimdor To chyba jednak kwestia nastawienia, bo za dużo jego gry nie można było tu zobaczyć.
3
Kalimdor
@Li_Lox Ja akurat należę do grupy broniących Johnnego, ale te jego specyficzne spojrzenie w moim odczuciu pochodzi rodem z Piratów:|
Li_Lox
@Kalimdor Nie wiem, dla mnie za mało tego było, by coś oceniać. Ostatnio nie grał w zbyt dobrych filmach, ale mam nadzieję, że ta zła passa już minęła, bo w "Pakcie z diabłem" pomimo tony makijaży był demoniczny jak się patrzy, a rólka w "Orient Expressie" też wyglądała dobrze. Trzymam kciuki, żeby okazało się, że to był kryzys, a nie schyłek, bo ma na koncie kilka genialnych kreacji.
2
Kalimdor
@Li_Lox Też mam nadzieję, że to tylko zły okres w jego życiu spowodowany rozwodem. Życzę mu powrotu do formy.
4
BaronQV
@Kalimdor A tak serio, to on miał kiedyś dobry okres
2
BaronQV
@Kalimdor A tak serio, to on miał kiedyś dobry okres? Nie pytam złośliwie, zdaje mi się po prostu że to aktor jednej miny, przynajmniej ja tak go widzę.
1
voney
@BaronQV Edward Nożycoręki, Co Gryzie Gilberta Grape'a, Arizona Dream, Ed Wood, Truposz, Las Vegas Parano, Dziewiąte Wrota, potem Piraci, a później raz lepiej raz gorzej, ale też Rozpustnik, Sekretne Okno, kolejni Piraci, Marzyciel, Sweeney Todd, no później to tylko Black Mass chyba.
6
nillvo
@Kalimdor ma tylko jedną twarz wyposażoną w jedną minę
Vertom100
@voney W piratach Rush go zjada, oczywiście Depp zagrał super ale tylko w pierwszej części. Co gryzie Gilberta,Leonardo gra pierwsze skrzypce, w sekretnym oknie, Turturro jest genialny a Depp tylko dobry. Jedynie w Las Vegas Parano i Marzyciel są jego najlepszymi rolami.
Alexa977
Określenie "Umrę jak nie obejrzę" idealnie pasuje, do mnie w każdym razie w 100%. Samo czekanie do listopada jest męczarnią, ale fakt że mogę powrócić do tego universum jest piękny <3 na bank pójdę do kina w listopadzie <3
1
mario198820
"Nie mogę się sprzeciwić Grindelwaldowi. Ty musisz." To mnie rozwaliło... Przecież to Dumbledore pokonał Grindelwalda a nie jakiś Scamander... Rowling zaczyna się plątać, nie pamięta już co napisała wcześniej?
1
mistrz_sheldon
@mario198820 Dumbledore nie chciał początkowo walczyć z Gelertem
1
Yoda_MistrzJedi
@mario198820 Przecież jego walka nastąpiła w 1945 roku... a do tego jeszcze daleko, Rowling to wyjaśni
2
joka_2
Obejrze tylko dla Hogwartu i Dumbleora!
1
PvPM4gister
Hogwart miło jest zobaczyć po latach, ale przydałby się mecz Quidditcha.
1
piotr111
@PvPM4gister Brakowało go w ostatnich filmach, ale co miałby on wnieść do tego filmu?
1
PvPM4gister
@piotr111 Zupełnie nic, bo mecze Quidditcha stanowiły swego rodzaju odskocznię od problemów w HP, a ja po prostu chciałbym zobaczyć raz jeszcze taki mecz, tylko bardziej odświeżony po latach, albo jakieś mistrzostwa Quidditcha.
1
mistrz_sheldon
@PvPM4gister Może jak skończą z bestiami, zrobią jakiś spin off o drużynie quiditcha, taki schematyczny film sportowy o drużynie słabeuszy która w ciągu jednego sezonu znajduje się w czołówce najlepszych
Amistat
A niby na terenie Hogwartu nie wolno sie Teleportowac xD
mlodywejher
A skoro nie ma w tytule Jak je znaleźć, to podpowiedziałbym zmianę tytułu, na może jakiś inny. W Sumie i tak nie przejdzie bo Jak "zwierzęta" to i "Newt". A skoro to kontynuacja historii w tym uniwersum to niech tak pozostanie. Przecież nie ma jeszcze Pottera (w sumie bodajże jego rodzice dopiero się rodzą.., a "Fantastyczne zwierzęta" nie wymieniają ich). Czekam także na cały film.
FanOfMagic
Rowling nie jest głupia i na pewno przemyślała klęskę scenariusza 1 części (pomimo tego że box office dość dobrze wyszedł). Mam nadzieję że pesymiści doznają mocnego szoku podczas premiery.
Czachazdw
A mnie bardzo niepokoją słowa Albusa do Newta: "Nie mogę się sprzeciwić Grindelwaldowi. Ty musisz." Chyba nie zmienią historii tak, że to Newt pokona Grindelwalda...
genji
O ile pierwsza część mi się nie podobała, to ten zwiastun wygląda zachęcająco. Może nawet tak będzie, że to jest jeden z tych filmów, których część 2 jest o niebo lepsza.
fergi14
Świat Harrego Pottera- TAK TAK TAK, aportacja na terenie Hogwartu i Dumbledore jako dyrektor, kiedy przecież został dyrektorem szkoły dużo później- NIE (przed Dumbledorem dyrektorem był Dippet z tego co pamiętam a czytałam ostatni raz książki jakieś 7 lat temu) :/
mistrz_sheldon
@fergi14 Nigdzie nie jest powiedziane, że Dumbledore jest dyrektorem
Bogini_Matka
@fergi14 Jest nauczycielem transmutacji,nie dyrektorem.
bzikulec
nie mogę sie doczekać tego spektakularnego widowiska :)
Adamo
czy przed pojawieniem się loga pokazane są insygnia śmierci? To koło itd.
AldusPL
Wszystko ok, tylko gdzie te fantastyczne zwierzęta :D
piotr111
@AldusPL Pytanie kompletnie nietrafione. W tytule tej części nie ma już "i jak je znaleźć". One już są odnalezione. :)
1