Kongres

(2013)
Zwiastun Nr 1 Kongres(2013): zwiastun nr 1
Słynna aktorka dostaje propozycję "zeskanowania", dzięki czemu wszystkie kolejne role będzie grała jej wiecznie młoda kopia.

Pozostałe dla The Congress (2013)

komentarze 22

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
pumba_14
Ktoś wie co to za utwór jak śpiewa (no właśnie kto) "Forever young" ?
buttle
KU*WA MAĆ Z TYMI REKLAMAMI, MYŚLICIE ŻE MAM CZAS NA GÓWNO! NIE!!!! TO WY MACIE CZAS NA WYSTAWIANIE GÓWNA MI!!!
1
Sqrchybyk
@Giuseppe_Baldini Miałem rację, trollujesz... "Żyd" jest oczywiście określeniem zarówno narodu, jak i wyznawcy religii judaistycznej. W pierwszym znaczeniu pisze się to w naszym języku z dużej litery, w drugim z małej.
mam_rysia
@Wookie88: z ust mi to wyjąłeś ! Każdy scenarzysta/reżyser, którego jakaś książka zainspiruje do zrobienia filmu ma z góry przerąbane: jeśli powoła się na książkę - fani autora zagryzą go za to, że fabuła nie jest zgodna, jeśli się nie powoła - zagryzą go za "plagiat" i kopiowanie pomysłów...
Wookie88
Nie wiem po co oceniać film przez pryzmat stopnia zgodności z opowiadaniem. Może Lem był tutaj tylko inspiracją, a jego pomysł dał po prostu przysłowiowego "kopa" wyobraźni Folmana, który dzięki temu wpadł na pomysł na swój film, i może właśnie dzięki temu ten obraz będzie dobry.
Giuseppe_Baldini
Nazwa żyd pochodzi od religii judaistycznej (żyd od jude, a to od jehudim, czyli czciciele Jahwe), a nie narodu. Nie ma czegoś takiego, jak naród żydowski, tak samo, jak nie ma narodu katolickiego, buddyjskiego czy muzułmańskiego. Zacznij myśleć samodzielnie i czytać literaturę fachową, a nie łykać durnowatą, izraelsko-syjonistyczną propagandę.
Sqrchybyk
@Giuseppe_Baldini ... Co jego religia (lub nawet brak takowej) mają wspólnego z jego korzeniami narodowościowymi? Trollujesz, co?
Giuseppe_Baldini
Lem był agnostykiem, więc te jego żydowskie korzenie od strony ojca są bez znaczenia tak samo, jak katolickie od strony matki.
Sqrchybyk
Wygląda to bardzo intrygująco, chętnie obejrzę. A co do zgodności z książką, to przypominam, że "Solaris" Tarkowskiego też było bardzo luźno z "Solaris" Lema związane, o co zresztą obaj twórcy darli koty, co nie przeszkodziło filmowi stać się arcydziełem... Zaś w pana Folmana po fenomenalnym "Walcu z Bashirem" wierzę silnie. @Giuseppe_Baldini Lem z pewnością nie byłby zadowolony ze słownictwa jakiego używasz, sam miał bowiem żydowskie korzenie.
kadim_filmweb
Nie wiadomo na ile film Folmana będzie zbieżny fabularnie z „Kongresem Futurologicznym” Lema, na którym bazuje. Wszystko wskazuje jednak na to, że będzie to bardzo luźna adaptacja. Sam reżyser niejako to potwierdził w jednym z wywiadów: …trzeba dokonać skrótu. Nie da się wiernie przenieść na ekran „Kongresu”. Dla mnie to książka filozoficzna, w mniejszym stopniu science-fiction. I mój film nie będzie science-fiction, bo nie wierzę w gatunki. http://opium.org.pl/2013/05/13 /the-congress-zwiastun/ - źródło
KryMak
Zaraz- ta fabuła w jakiś sposób nawiązuje do Lema? Chyba nie do "Kongresu futurologicznego"? To do czego?
SlimShady85
Dziwny to bedzie film,a Robin Wright gra samą siebie. Moim zdaniem ksiązki Lemas nie pasują to obecnego kina, troche moim zdaniem lichy bedzie ten pomysł
loctor
Zwiastun mnie nie zachęcił a wręcz przeciwnie. Zamiast kręcić mało znane i mało ciekawe opowiadanka mogliby się zabrać za klasykę Lema: Niezwyciężonego, Eden czy Fiasko.
Jestem pod wrazeniem ,ale co ma to wspolnego z Lemem?
mordercaprezydenta
Moje ulubione opowiadanie Lema mam nadzieje że się nie zawiodę!!!
Koshara
wow :o To za granicą kręcą nawet drogie filmy na podstawie Lema, a w Polsce bardzo wielu młodych ludzi o nim NIE SŁYSZAŁO! Albo uważają, że to jakieś tam fantasy, science-fiction i w ogóle mortal kombat...
x4815162342x47
Nie spodziewałem się do gdzie to zmierza... Intrygujące...
Giuseppe_Baldini
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

programy Filmwebu