Alfa

(2018)
Zwiastun Nr 1 Alfa(2018): zwiastun nr 1
Ranny myśliwy, pozostawiony na śmierć przez towarzyszy, próbuje przeżyć w puszczy i powrócić do domu.

komentarze 20

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
7
Ulryk
i te ubrania szyte na miarę i ćwiekowane pasy
4
antonego
Nienaganne i śnieżnobiałe uzębienie jaskiniowców jest z@jebi$te.
3
greggreg86
@antonego Jako archeolog trochę się zżymam za dość swobodne od strony merytorycznej ukazanie paleolitycznych łowców, ale jeśli chodzi o uzębienie to (choć to nie było zamiarem twórców) mieli oni je znacznie lepsze niż współcześni ludzie. Wynika to przede wszytkim z diety- co najważniejsze nie spożywali cukru (pod żadną postacią). Inna sprawa, że zęby dużo bardziej im się ścierały (ale-jako, że rzadko dożywali 40-tki, nie wpływało to znacząco na ich komfort).
2
antonego
@greggreg86 archeologiem jesteś, ale nie fizjologiem ani dietetykiem. O zwykłym osadzie nazębnym pewnie nie słyszałeś. No chyba że jaskiniowcy grzecznie szczotkowali kielony po każdym chapsie mamuciny. A to by tłumaczyło mój zachwyt dla z@jebi$tości bieli ich zębów.
greggreg86
@antonego A co ma do tego fizjolog czy dietetyk? Chyba specjalnie nie masz pojęcia o tym czym jest i jakich metod używa archeologia i z pomocy jakich nauk pomocniczych korzysta. Tak się składa, że znam się też nieco(z racji zawodu) na antropologii fizycznej, widziałem (i osobiście eksplorowałem) od groma szkieletów ludzkich (pochodzących od wczesnego neolitu po średniowiecze) i mogłem podziwiać w większości świetnie zachowany stan uzębienia (nawet bez poprawki na czas i warunki depozycji szczątków), więc proszę nie wyjeżdzaj mi tu z pierdołami typu "osad nazębny". Z pomocą antropologów, osteologów, biologów, paelobotaników etc., etc. z samego uzębienia możemy dowiedzieć się nie tylko o potencjalnej diecie denata, czy warunkach środowiskowych w których żył, ale i ogólnego stanu zdrowia (np. poprzeczne bruzdy na zębach świadczyłyby np. o silnym stresie w dzieciństwie-podczas wyrzynania się zębów...). .Jeśli Cię to interesuje polecam monumentalną, ale przystępną lekturę : "Archeologia. Teorie, metody, praktyka" Colina Renfrew.
6
Mauqa
Po co oni te żubry zaganiali do przepaści? Myślałam, że polują, ale je tam zostawili, skoro nie znaleźli chłopaka :| Tyle zmarnowanego mięsa. Bez sensu.
2
greggreg86
@Mauqa Były kiedyś w archeologii pradziejowej lansowane takie właśnie teorię-jakoby paleolityczni łowcy, mając słabej jakości broń, ograniczoną mobilność, żyjący w małych skupiskach i mających do czynienia z naprawę dużym zwierzem, polowali właśnie w ten sposób-zaganiając stada nad przepaść. Niespecjalnie dobrze było to udokumentowane naukowo i obecnie teorie te uważa się za przestarzałe (m.in. opierając się też na badaniach z antropologii porównawczej- tj. badając sposoby polowań np. Indian północnoamerykańskich sprzed rozpowszechnienia broni palnej i konia).
4
nickmen
@Mauqa Bo nie wiesz co to wegetarianizm he, he ... :)
SzalonyHeniek
Sam film wygląda super sztucznie i za ładnie. Ale sama historia i emocje mogą być bardzo fajne. Czy gra tam Polak ?
1
TS_TS
@SzalonyHeniek no tak, jest na liscie plac, jakis 31 latek
TS_TS
torby listonoszki zapinane na klamry. rowniutko ostrzyzone brody, brwi po korekcie. kurtki jakze zary, bogate slownictwo+ kultura bycia(misie, pocalunki, podziekowania) swiat tak nie wygladal, nawet 2 tys lat temu, nie mowiac o 20T
max_ziemnik
Wygląda fajnie wogóle z dawnej ery fajny.
aniaopole7
@aniaopole7 Kuźwa koment miał być do Robina nie do tego
gramin
Zwiastun sugeruje nijaki i pseudo-historyczny film w stylu 10000 BC. Prawie 40 lat po nakręceniu Walki o ogień, a Alpha nie jest nawet w stanie zbliżyć się realizmem do niego.
rekin16
Zobaczymy, zobaczymy. Wiele się nie spodziewam.
1

programy Filmwebu