Zwiastun Nr 1 Atak paniki(2017): zwiastun nr 1
Radiowiec, kelner, panna młoda, pisarka, mąż i żona oraz behawiorysta zwierząt dostają ataku paniki.

komentarze 17

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
romecki13
Po pierwsze należy Was ostrzec, że to nie jest komedia. Nie wiem czy zaśmiałem się choć raz podczas projekcji. Jest to raczej dramat obyczajowy nakręcony w nieco lżejszej, prześmiewczej formie. Po drugie ... mimo wysiłku dobrych aktorów film jest bardzo przeciętny. Szczególnie gra młodziutkich aktorów zasługuje na pochwałę, ale nie ratuje to filmu bo ... ... scenariusz ... scenariusz jest bardzo słaby. Mimo, że poszczególne sceny powiązane są ze sobą osobami bohaterów, to jednak jest to właściwie luźny zlepek, bo nie wszystkie relacje między są wyjaśnione. Wspólnym mianownikiem dla nich miał być strach, ale ... ta koncepcja jest mocno naciągnięta. Od początku filmu ma się wrażenie, że jest jedność czasu dla wszystkich rozgrywających się scen a tak nie jest. Powiązanie ich potem w logiczną całość jest dość kłopotliwe - pozostaje wrażenie chaosu. Jest też co najmniej kilka fragmentów, które nie wnoszą nic do filmu. Np. scena łóżkowa po podpisaniu papierów rozwodowych. Taka wrzutka ... w każdym filmie musi być seks? Niczego ta scena nie wyjaśnia ani nie wzbogaca rysu postaci. Podobnie jest ze sceną ze zbyt dużym bagażem na lotnisku ... Na pochwałę zasługują zdjęcia i montaż ... (nie będę tu wchodzić w szczegóły) Ale są też dłużyzny ... wiem, że w założeniu miały budować napięcie, ale we mnie zbudowały tylko rozdrażnienie i senność. Liczyłem minuty do końca seansu. Chyba reżyser miał wątpliwości czy mniej rozgarnięty widz znajdzie klucz do połączenia niezręcznie przedstawionych wątków i na końcu umieścił dramatyczne podsumowanie, które było nie kropką ale raczej kleksem nad "i"
8
adio77
@romecki13 do trzech razy sztuka.....uwaga spoiler.....seks "zaowocował" przedwczesnym porodem nowej żony - taka karma. A film rzeczywiście słaby i niesamowite jak chwalony przez "branżę"!
2
zbycho_2
Od czasów Ciacha przestałem chodzić na polskie komedie, tylko wciąż zadaję sobie pytanie czy to ja nie dorosłem jeszcze do takich filmów czy też one nie mogą mnie dogonić. Poczekamy, zobaczymy, oby tylko czasu starczyło, bo już wszedłem w wiek emerytalny.
3
domino
Tak bardzo "Dzikie historie". ;) Jeśli uda się w połowie tak, jak twórcom tego pierwszego filmu, to "Atak paniki" może być naprawdę niezły!
3
wilczekstepowy
Wulgaryzmy - znak rozpoznawczy polskiego kina - przeklinać musi każdy, nawet nastolatkowie... Polska jakość - jakością filmwebu. Dzięki.
3
Omfalia
@wilczekstepowy rozczuliła mnie Twoja naiwność :) ,,Nawet'' nastolatkowie :P Dobre
4
spectrum5
Myślę, że jak tak dalej pójdzie to reżyser najpierw będzie musiał sprzedać odpowiednią ilość ziemniaków na targu aby nakręcić film. Innymi słowy będzie musiał zarobić żeby zarobić bo się wszelkie dofinansowanie skończy. Ileż można ? To samo. Jeszcze rodzice tych dzieci, które na to chodzą SIĘ zainteresują i przypływ z biletów z 80% w dół bo kieszonkowe odetną. Na prawdę nie stać na nic dobrego ? Gdzie dialogi, fabuła, akcja ? Kur... chu... i brandzlująca się baba to wszystko na co was stać ?
1
szefu3
Po 1 - Akson studio. To już mówi samo za siebie. To studio które produkuje takie "genialne" seriale jak Niania w wielkim mieście, Belle epoque, Wojenne dziewczyny, Mąż czy nie mąż, Przyjaciółki, Sama słodycz (prawie wszystkie z nich klapnęły po pierwszym sezonie). Po 2 - czy naprawdę nie można zrobić filmu, gdzie co 5 sekund nie będzie leciał wulgaryzm albo nie będzie jakiejś infantylnej porno scenki? To naprawdę kogoś śmieszy? Po 3 - ta chwila, gdzie "krytyk" Paweł Felis (dzieciak) z Wyborczej i "krytyk" z wPolityce mają identyczne zdanie i obaj... się mylą. Myślałem, że ten film będzie bardziej ambitny od Narzeczony na niby, ale widać że to oba gnioty. Jeśli już ktoś chce iść na jakiś film, to polecam Plan B.
kponiszewski200296
Może i podobne do Hiszpańskiej czarnej komedi i mimo że jesteśmy oryginalni to wygląda to na co najmniej przyzwoicie.. czekam!
1
kubix28
Co tu się.... Dawno tak porytego zwiastunu nie widziałem.Aż mnie naprawdę zaciekawił.
1
kto
Nieźle porypane. Oby nie była to kserokopia Dzikich historii.
1

programy Filmwebu