Nędznicy

(2018-)
Zwiastun Nr 1 Nędznicy(2018): zwiastun nr 1
...

Pozostałe dla Les Misérables (2018)

komentarze 52

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
marckoza
czarny inspektor policji w XIXw Paryżu, brawo
47
easyrider_2
Wzieli rolę Javerta jako "czarnego charakteru" zbyt doslownie.
35
DarthJoker
Proponuję aby w ramach równouprawnienia rasy czarnej również nazistów grali murzyni :)
30
the_walker
A co, uważasz że niektóre role są zarezerwowane dla białych?? Definiujesz sobą rasizm xd
4
SandorClegane
@SchrodingersKatze no właśnie...jak to jest? Czarni nie mogą grać Nazistów, rasisto?
3
descolada
A teraz BARDZO PROSZĘ i podanie chociaż JEDNEGO (!!!) przykładu czarnego inspektora policji w XIX w. Francji. Przecież to byłaby sensacja opisywana we wszystkich francuskich gazetach, zatem czarny Javert przekradający się na drugą stronę barykady by udawać powstańca zostałby natychmiast zdekonspirowany. Do jasnej anielki! Ja rozumiem, że w "Nędznikach" występują fikcyjne postaci, ale do cholery należy zachowywać realia historyczne w ekranizacji powieści dziejącej się w okół ściśle określonego wydarzenia historycznego. Co dalej? Ekranizacja "Pana Wołodyjowskiego" z szarżą Indian?
23
villemo75
@descolada Nie, ale myślę, że czarny Azja Tuhajbejowicz by im wpadł do głowy ;)
2
michal.2907
@descolada Polecam 'Ogniem i mieczem ' z 62r. Winnetou grał Skrzetuskiego :)
1
toyminator
Czarny Javert XD Ja nie mogę XD Musieli, po prostu musieli. Ja wiem że to tylko książka ,i że to film. Ale to tak bardzo nie pasuje. Ale np w teatrze to aż tak by nie przeszkadzało..nie wiem czemu tak mam XD Chociaż i tak byłoby to głupie. Czekam na film o feudalnej Japonii , z czarnym cesarzem XD albo żeby było w drugą stronę, z białym cesarzem :) Albo o naszych dawnych czasach .
13
Mike-l
Myślę, że nadszedł już czas aby nakręcono film z czarnym Jezusem. Środowisko czarnoskórych na pewno się będzie tego domagać
12
Monsieur_Hibou
@Mike-l Jezus, o ile faktycznie istniał, nie był biały. Więc dość długo i tak jest zakłamany jego obraz.
4
szmyrgiel
@Mike-l No wiesz, w Marii Magdalenie Św. Piotr był czarny.
mitrus80
@Mike-l kolego, tata Jezusa, niejaki Tyberiusz Juliusz Abdes Pantera może Murzynem nie był ale biały też nie, no chyba że stawiasz na niepokalane poczęcie z Ducha Świętego, w takim razie twoja sprawa
1
Mike-l
@Monsieur_Hibou A po czym wnosisz? O ile faktycznie istniał :D
Mike-l
@mitrus80 nie wiem, czy dalej żartujemy, czy też wchodzimy na tematy poważne i będzie dyskusja o pietruszkę :D
Hydeist
@Mike-l a w Częstochowie, to niby jaki wisi? Biały? I już od dawna naukowcy twierdzą, że biorąc pod uwagę ramy czasowe i geografię - gdyby Jezus istniał, to nie byłby biały. W końcu 'żył' na bliskim wschodzie.
mitrus80
@Mike-l spoko ;-) po prostu nie mogłem się powstrzymać ;-D
1
Mike-l
@Hydeist Po prostu jest nieco opalony. Nic więcej.\
pasza2
Czarny szef policji gnębiący białych protestujących na ulicach Paryża. Bardzo aktualny film :)
9
drwalrabarbar
Kwestią czasu jest Bonaparte w wersji black. Czy zobaczymy film o Czarnych Panterach z Hugh Jackmanem w roli założyciela? A może Tom Cruise w roli Nelsona Mandeli? Skoro to działa w tę stronę, to czemu nie w drugą?
9
Kalafiores
Jak myślicie, doczekamy się kiedyś, że Tarzana zagra Murzyn? Czy to by już było za wiele? xD
7
sylwia2010r
@Kalafiores akurat czarny Tarzan ma sens nie to co czarny Javert
2
Kalafiores
@sylwia2010r I teraz - jak myślisz, dlaczego taka wersja prawdopodobnie nigdy już nie powstanie? :)
2
villemo75
@sylwia2010r Nie, nie ma, John Clayton, Lord Greystoke był brytyjskim arystokratą a więc NIE MÓGŁ BYĆ CZARNY.
3
Kowal08_filmweb
@Kalafiores mieliśmy białą Kleopatre, białego Jezusa itd.to teraz Afryka, Bliski Wschód biorą odwet.
descolada
@Kowal08_filmweb eeee.. tak się składa, że Kleopatra była biała, znawco historii. Wywodziła się z dynastii Ptolemeuszy założonej przez macedońskiego generała Ptolemeusza I. Najnowsze badania instytutu Plancka na temat profilu genetycznego starożytnych Egipcjan rozwiewają wszelkie wątpliwości. Egipcjanie byli rasy kaukaskiej z domieszką rasy żółtej. Sami siebie wyraźnie odróżniali od czarnych mieszkańców Afryki. Proponuję NIE CZERPAĆ wiedzy historycznej z teledysków Michaela Jacksona i amerykańskich raperów. I Jezus nie był biały? Żydzi co do zasady (z Etiopskimi wyjątkami) należą do rasy białej. To, że Hitler uważał inaczej nic nie znaczy.
1
elennie15
za ten absurd z czarnoskorym insperktorem zeby bylo poprawnie (tylko nie wiadomo w jakim sensie),na pewno nie obejrze
6
Hydeist
Dla mnie zawsze jedyną, słuszną wersją będzie ta z Depardieu, Malkovichem i Clavierem. Tu (przynajmniej póki co, na zwiastunie) wszystko wygląda zbyt czysto i pięknie, a to była tak naprawdę historia o smrodzie, brudzie i ubóstwie, nawet kiedy w kieszeni miało się pieniądz. Jak się Hugo czytało, to zawsze wręcz czuło się ten brud. No ale zobaczymy.
2
Demosthene
Paradoksalnie dużo większy sens (dalej niewielki, ale jednak) miałoby obsadzenie czarnoskórego aktora w roli Valjeana, a nie Javerta. Od bidy dałoby się jakoś ponaciągać realia pod taką obsadę.
2
descolada
@Demosthene Nie dałoby się. Valjean w Paryżu udawał wdowca z dobrej rodziny. Mowy nie ma, by czarny miał taką pozycję społeczną w tamtych czasach.
2
Demosthene
@descolada Doskonale zdaję sobie z tego sprawę, stąd dalej mówię o naciąganiu realiów pod potrzebę produkcji, a nie ich ukazywaniu. Tylko, że łatwiej naciągnąć realia do Valjeana (skazańca/uciekiniera, który później się maskuje), niż Javerta. To dalej będzie bzdurne, tylko łatwiejsze do przełknięcia.
FioletowyFilm
Proponuję film Nędznicy z 2012 zamiast tego serialu, który ewidentnie jest do niego podobny. Wybór Javerta raczej nikt nie przebije...
nan_s
Nie mogę się doczekać :) wygląda pięknie :) i Jean po prostu idealny:)
1
GhostFace
Wiecie jak być podżegaczami filmweb, oby wam się to kiedyś czkawką nie odbiło...
Namor616_fw
Podrecznikowo zaorali bajki mcu!!!!!!!!
2
dewocjonalia
olaboga ŚWIAT SIĘ KOŃCZY, bo czarnoskóry aktor został obsadzony w jakiejś roli, cebulaczki at its finest xD
5
descolada
@dewocjonalia Nie no oczywiście... najlepiej zwyzywać od cebulaków ludzi, którym nie spodoba się obsadzenie Idrisa Elby w roli Lorda Yoshi Toranagi w nowej ekranizacji "Szoguna". Ach... och... jaki ja jestem color blind NPC.
6
dewocjonalia
@descolada nie no, lepiej zwalać wszystko na wyimaginowaną „POPRAWNOŚĆ POLITYCZNĄ” i mieć ból dupy o kolor skóry aktora. bo przecież lepiej mieć grającego jak kłoda białasa i jest ok
2
StalowyGigant
@dewocjonalia żaden czarnoskóry aktor nie zbliżył się poziomem do Daniela Day Lewisa ani Washington ani Elba. Wśród białych aktorów jest znacznie więcej wybitnych. To fakt
6
SchrodingersKatze
@descolada Fun fact: Największymi NPCtami są właśnie ludzie stosujący tej wytartej pseudoobelgi.
1
descolada
@dewocjonalia A to jest tylko taki wybór podczas castingów: genialny czarny kontra kłodowaty biały? No no... ostre drugi Milordzie!
3
descolada
@SchrodingersKatze Tak tak... powtarzaj to sobie, może w końcu sam w to uwierzysz.
3
SandorClegane
@dewocjonalia cebulak to głąb, wtrącający w polskie zdanie zwroty w innym języku, żeby dodać sobie "powagi" (pomimo, że można te zwroty śmiało zastąpić polskimi). Na dodatek z błędem. To właśnie Ty.
1
SchrodingersKatze
@descolada Ależ ja sobie nic nie muszę powtarzać. A już na pewno nie proste spostrzeżenia związane ze szczeniackimi internetowymi zaczepkami. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

programy Filmwebu