Zwiastun Nr 2 (polski) Hobbit: Bitwa Pięciu Armii(2014): zwiastun nr 2 (polski)
Krasnoludy z Ereboru odzyskują ojczyznę, ściągając gniew smoka. Wolne istoty Śródziemia łączą siły przeciwko Sauronowi, który wysyła legiony orków na Samotną Górę.

komentarze 93

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Emma113
Widziałam( I cieszę się, że w kinie w 3D i w Dubbingu!!!!!) i to jest po prostu genialny film!
3
aneta_88
może Peter Jackson nakręci też Silmarilion
3
deborister
Byłem, Widziałem.Kocham ten film. Epicki, fantastyczny, wzruszyłem sie na koniec. Polecam!
3
a_f1
Twelve Titans Music - Dust And Light
2
FilmFanPL
Zayebiste może dlatego, że nie widziałem poprzednich części, ale i tak fajne polecam aha ale widziałem pustkowie smauga :)
Dyrim_filmweb
Moim zdaniem ten film jest słaby!!!! Może i bitwa jest ok ale całość jest bardzo nie ciekawa.Zero fabuły i beznadziejne zakończenie!!!!!Zawiodłem się na filmie i to bardzo.
kameleonrises
Jaki tytul ma utwor z tego zwiastunu? ... Film zajefajny! Szkoda ze to juz koniec Srodziemia!
pietrek19980
@Aryhil to czego ci tu brakuje będzie w edycji rozszerzonej. Te pierścienie o których mówisz też byłe w wersjach rozszerzonych.
Aryhil
Brak salwy elfich łuczników i balisty krasnoludów. Efekty marne, orki komputerowe, nie jak we władcy pierścieni, gdzie przebierano w kostiumy. A samej bitwy jest może z 3 minuty. Reszta to walki 1 vs 1 i jeszcze z dala od bitwy. Słaby film. Jedyne co dobre, to walka ze smokiem oraz akcja w Dol Goldur, gdzie Saruman i Elrond "wymiatali" wszystkich jak chcą, ale wątek jakoś szybko ucieli. Nie było nic powiedziane, dlaczego odcięto ojcu Thorina palec z pierścieniem. Przez 2 części mówiono o 7 pierścieniach krasnoludów, a w 3 części o tym zapomnieli....
WSZF030
UMRĘ jak nie obejrzę. Z jednej strony cieszę się, ponieważ to może okazać się najlepszą częścią Hobbita, z drugiej - nie ukrywam, że odczuwam smutek, gdyż Peter Jacson już nigdy nie powróci do Tolkienowskiego Hobbita i Władcy Pierścieni.
mietek132
dno i 5 metrów mułu. Jak pierwsza i druga częsć były naprawdę dobre tak ta wydaje się smutnym żartem, Motyw dziecko-balisty czy skoków Legolasa nadają się na komedie nie tu. Dużo przedłużaczy. Polecam tylko bo hobbit
Dafuqjusthappened
płakałam po wyjściu z kina.. ze wściekłości. strasznie się zawiodłam. zwiastun jest 13824626 razy lepszy niż sam film... przynajmniej nie ma tyle zbędnych scen, niepotrzebnych wątków i nie traktuje postaci jak papieru toaletowego.
tloczek995
Bilbo dostaje zbroję z mithrilu od Thorina w trzeciej części
aneta_88
przypomni mi ktoś w którym momencie w poprzednich częściach Bilbo zdobywa tę zbroję z mithrilu ?
aneta_88
gandalf na 100% nie zginie bo przecież występuje we władcy
h4r
nie pamietam 2 czesci.. to smok w koncu zginal?
AkkarinLove
Świetny film! Najlepszy z trylogii! POLECAM! Dobrze że pododawali tyle momentów. Po przeczytaniu książki czułam dośc duzy niedosyt.
rcisek
mam nadzieję, że Gandalf nie zginie - to była by tragedia;(
Tentai
Chyba mi sie literki skończyły... Albo nie wyświetla mi się cały komentarz. Więc jeszcze raz w skrócie: Cudowny film. Polecam gorąco wszystkim w każdym wieku :-) PS. Oglądałam w Niemczech ~widzę ze w Polsce dopiero za tydzień~.... Pozdrawiam
Tentai
Zatem... Przyznaję się bez bicia, że nie przeczytałam książki, ale zaczęłam! Parę lat temu... Jako że książka była wypożyczona z sanatorium, a mój turnus dobiegł końca, to nie zdążyłam jej przeczytać. Tylko 30stron... Także moja opinia podlega tylko temu, co dziś obejrzałam w kinie. Był śmiech i były łzy... A w moim przypadku to i cała fontanna ;-) Oglądałam w 3D, obraz i ogólnie grafika przepiękna!! Film trzymał mnie tak mocno w napięciu, że aż ściskałam czasami dłonie z przejęcia. Hobbit ,LOTR... Fantastyka, to mój klimat więc jestem zachwycona filmem. Na pewno przeczytam jeszcze Hobbita. Po przeczytaniu w komentarzach o tym, jaki miało to koniec w książce - mogę powiedzieć, że w filmie będzie troszeczkę inaczej ;-) UWAGA MINI SPOJLER !!!!!! ************. Przypadki śmierci na końcu wierne książce.... Po wyjściu z kina miałam tzw. Kaca filmowego... Nie docierało do mnie,że to koniec (wciąż nie dociera
pietrek19980
@Piszczek1987dzięki że mnie poprawiłeś, chodziło mnie o Petera Jacksona
Piszczek1987
A tak swoja droga Percy Jackson to inny film. Peter, ba niech juz bedzie nawet Piotr, ale nie Percy. To tak jakby nazwac Rysia Krzysiem. Ni w kij ni w oko
pietrek19980
Percy Jackson bardzo lubi zmieniać, usuwać, dodawać wydarzenia, więc nie wiem kto zginie w filmie.
pietrek19980
@donat98 wiem że w książce oni giną podobnie jak inne krasnoludy(chyba siedmiu przeżyło o ile się nie mylę), poza tym Hobbit to nie ekranizacja tylko adaptacja książki Tolkiena. Adaptacja filmowa - przełożenie tekstu literackiego na język filmu. W scenariuszu adaptacji autor może pominąć lub dodać niektóre wydarzenia, przygody. A w ostateczności nawet zmienić zakończenie. Ekranizacja- oznacza zamierzone, absolutnie wierne pod względem treści i formy przeniesienie na ekran filmowy widowiska scenicznego.

programy Filmwebu