Zwiastun Nr 2 (polski) Dunkierka(2017): zwiastun nr 2 (polski)
Wojska alianckie zostają przyparte do morza pod Dunkierką. Bitwa staje się sprawdzianem dla młodych żołnierzy, pilota RAF-u oraz załogi cywilnej łodzi płynącej przez Kanał La Manche.

komentarze 112

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Robert_Sawyer
Tym razem trailer znakomity. Nolan może się sprawdzi w kinie wojennym.
42
rbk23
Jakoś tak biednie to wygląda. z 5 statków i 6 samolotów i już ?. Plusy za zdjęcia i muzę Zimmera. Gdyby nie te potęgowanie napięcia przez muzykę, to człowiek by zasnął na tym zwiastunie.
57
lukasztonia
@rbk23 Bardzo często muzyka wykorzystywana w zwiastunach okazuje się wcale nie być tą ze ścieżki dźwiękowej do filmu ;)
1
rbk23
@lukasztonia jestem fanem Zimmera , sam też komponuję. Jestem pewien że to jego muza. W prologu puszczanym w kinach w tle leciał ten kawałek, tj cykanie zegara plus lekki synth w tle i potęgowanie napięcia.. Nolan w swoich trailerach zazwyczaj puszcza muzę Hansa, więc to zapewne cząstka tego co skomponował do filmu.
2
sontagwoj
@rbk23 Ojjj nikt nie robi tak pieczołowicie filmów jak Nolan...
2
fanatyk1908
@rbk23 W sumie fajnie jest być fanem Zimmera. Robisz z 3 kompozycje na krzyż a potem w kółko odtwarzasz to samo praktycznie bez zmian. I już jesteś kompozytorem i to równie dobrym co twój idol.
3
rbk23
@fanatyk1908 Kto Tobie broni działać ? Startuj ze swoimi kompozycjami i zmieniaj świat muzyki na lepsze... nikt Tobie tego nie zabrania...
1
Jake_Boe
@fanatyk1908 W sumie o każdym można to samo powiedzieć, jean michel jarre, vangelis, mozart, jedno i to samo w kółko.
fanatyk1908
@rbk23 Najgłupszy argument nie podoba się to zrób lepiej. Nie mam do tego talentu i się za to nie biorę. Zimmer może i talent ma ale nie jest ani pomysłowy ani kreatywny i szkoda że nie skończył około Wożąc Panią Daisy bo na tyle mu pomysłów starczyło reszta to kopia kopi kopi.
2
fanatyk1908
@Jake_Boe No tak po Homerze nie ma już niczego nowego. Ale to nie znaczy że trzeba kopiować samego siebie. Inspiracje można znaleźć wszędzie a nie tylko we własnym sosie.
rbk23
@fanatyk1908 W kwestii powtarzalności każdy artysta ma swoją podstawową bazę dźwięków z której korzysta, każdy ma swój styl, swoje melodie sample czy swoich muzyków i żywe instrumenty. Mi się Zimmer i jego ''powtarzalność'' akurat podoba. Odnośnie argumentów dlaczego uważasz, że najgłupszy ??? Znam ludzi, którzy nic nie potrafili a przez 4 lata się podszkolili i dzisiaj im nieźle idzie i nawet mają pewne osiągnięcia. Skoro masz takie pojęcie na temat muzyki i takie dobre ucho to powinieneś spróbować. :) Piękno muzyki polega na tym, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, nie musisz wcale słuchać Zimmera czy np mnie, zawsze masz inny wybór, masz różne gatunki, style, różnych kompozytorów. Słuchasz tego co Tobie najbardziej odpowiada i czerpiesz z tego jak najwięcej przyjemności. :) Dla mnie też najlepszy okres Zimmera to lata 90 no ale mi się wydaje, że każdy artysta ma pewien swój topowy okres a później to już trzyma formę. Ogółem mówię o artystach i ich dziełach, nie znam osoby która od 30 lat trzymała by ten sam poziom. Życie...
1
mrPARADOKS
@rbk23 bo może nolan chce pokazać oblicze wojny nie tak spektakularnych bataliach , wybuchach rodem z pearl harbor xd
ralfek
@rbk23 jeszcze się nie poznałeś na Nolanie? :) Poza tym ja wolę oglądać film, a nie trailer - duży plus w dobie gdzie trailer opowiada cały film
hagen_filmweb
@rbk23 Jeśli ktoś oczekiwał wielkiego historycznego widowiska to ze zwiastuna niczego takiego nie da się wyciągnąć, a przeciwnie jest kameralnie i skromnie prawie jakby to była polska produkcja. Film nie powinien być słabszy, niż historia sama w sobie.
peruniec
Ciekawe czy pokażą że Brytyjczycy mogli się w miarę spokojnie ewakuować dlatego że Hitler osobiście nakazał wojsku stanąć, a bohaterscy Brytyjczycy zostawili cały ekwipunek na plaży.
29
marek19471
@peruniec myślę ,ze nie pokaża,bo to by było politycznie niepoprawne,fryc nieraz póżnie pluł sobie w brode.trzy pancerne dywizje niemieckie zostały zatrzymane,gdyby nie zostały to byłaby w dunkierce apokalipsa a hitler miałby Anglię na widelcu.
kto
Chociaż przegrywamy to jednak wygrywamy. Zwiastun mocno rozczarowuje i nie zachęca do zainteresowania się filmem. Trochę bum, bum, tratata, trochę górnolotnych tonów, lepiej żeby to był tylko margines a nie rdzeń akcji filmu.
27
Grifter
Już widać, że będzie dobrze nakręcone, niestety znowu chyba będziemy zmuszeni słuchać podniosłych, okropnych dialogów, od których robić się będzie niedobrze (choć "Interstellar" ciężko będzie pod tym względem przebić). Nolan powinien nakręcić niemy film.
23
M0RiARTY
@Grifter ciekawe że wspominasz o tym niemym filmie, bo Nolan w wywiadach opowiadał, że właśnie nimi się inspirował (głównie Stroheimem i Griffithem) starając się ograniczyć dialog do absolutnego minimum. Więc myślę, że raczej nie będziemy zmuszeni do słuchania tych "podniosłych, okropnych dialogów" ;)
Skril3x
@Grifter "Mamy zadanie", "będziemy walczyć na plażach..." -aż mi się łezka w oku kręci, tyle patosu w jednym zwiastunie .
Robert_Sawyer
@Grifter Twoje życzenie poniekąd zostało spełnione. Dialogów w tym filmie prawie wcale nie ma.
Grifter
@Robert_Sawyer Obejrzałem. Jestem wielce usatysfakcjonowany. Mój "przekaz myśli" dotarł do serca Nolana :)
Kinomaniak91
Hardy w samolocie jak Bane, ale w innej masce :P
15
sanchuz
co jak co, ale zdjęcia są piękne
12
BeornShadow
Wyobraźcie sobie Hardiego w tym aparacie tlenowym (czy jakkolwiek to się zwie), mamroczącego jak to on :D
8
DLoN92
Sterylny, bezpieczny obraz wojny i masa patosu - tak się to zapowiada, czyli póki co słabo. Obym się mylił, na nieszczęście mi się to nie zdarza.
16
emo_waitress
Pierwszy trailer ma się nijak do tego. Tamten był przejmujący w swoim minimalizmie, takiej surowej "oszczędności", emocje przekazane bez słów. A ten to zadęcie, patetyczność, wzniosłe teksty, "dom przybył po nich". Coś czuję, że zamiast dającego do myślenia filmu wojennego dostaniemy laurkę o dzielnych dorosłych wojakach i atrakcyjnie przerażonych ślicznych angielskich chłopcach bez włoska zarostu. Zamiast Czasu Apokalipsy, będzie Pearl Harbor.
7
To ja rozumiem :) Trzy razy lepszy od pierwszego zwiastuna.
6
Scott4
Ja, to powtarzam każdemu, że w dzisiejszych czasach wojnę przedstawić w konwencji widowiskowej, to nie sztuka, ale wyczuć egzystencjalizm bohaterów, to już co innego... Wierze w Chrisa, ale czuję, że bez patosu się nie obejdzie...
4
Venetor
@Scott4 to podaj jakiś nowy widowiskowy film wojenny.
Venetor
@Scott4 Przełęcz to bieda. Ale z tak małym budżetem nie mógł poszaleć. Temat też niezbyt nadaje się do widowiskowych bitew.
katedra
@Scott4 No tak, przecież Nolan wali pompą w każdym filmie niczym Bay
szmyrgiel
Ludzie są masowo rozstrzeliwani i wysadzani przez myśliwce, ale oczywiście nikomu nie poleci nawet kropla krwi bo PG-13...
3
pmsting
Jestem ciekawa ile osób pójdzie do kina ze względu na Harry'ego xD
2
leilaamira
@pmsting ja poszłam, bo wygrałam wejściówkę w cinema :D
obleh
Atak Nolana na głównego Oscara 2018. Kiedyś trzeba.
2
Filmowy2409
Byłem, widziałem i choć nie do końca to moje klimaty, to zrobiło na mnie spore wrażenie. Przed pójściem do kina obejrzałem kilka trailerów, poczytałem kilka opinii i potwierdziły się.
1
miszmisz_filmweb
rewelacyjny film, gdyby nie środa z orange to bym pewnie się nie wybrała, bo wojenny. źle go oceniłam po zwiastunie, film robi naprawdę ogromne wrażenie i opowiada o wojnie w zupełnie inny sposób.
1
fear_pl
Niestety, ale śmierdzi zakłamywaniem historii na kilometr. Zobaczymy wspaniałych Anglików w walce się wycofujących, a nie prawdę o tym jak nas olali, kiedy mieli wspomóc i jak Adolf im pozwolił odpłynąć.
1
switch_bboy
Zdjęcia ładne, muzyka na plus ale nic poza tym. Mroczne i brutalne czasy II wojny pokazane w sposób by gimbaza się nie zdemoralizowała i żeby hajs się zgadazał... Panie Nolan niech się pan uczy od Mela Gibsona w temacie filmów wojennych.
1
truegod
Już teraz można powiedzieć, że film będzie ładnie wyglądał, ale z prawdą historyczną to on nie będzie miał wiele wspólnego. Ot, patos, przekłamania, bohaterscy chłopcy, i do bólu źli Germanie.
1
Dariusz_Zarczynski
@truegod A owi Germanie przecież chocby na terenie Polski pokazali jacy są dobrzy, że chocby przypomnę Powstanie Warszawskie.
truegod
@Dariusz_Zarczynski Nikt nie mówi, że byli dobrzy. Ale świat nie składa się tylko z czerni i bieli.
Lucas207
A ja tu chyba wielu zaskoczę, ale co mi tam. Pierwszy zwiastun był lepszy, bardziej klimatyczny i sprytniej nakręcony. Tak bliżej życia żołnierza. I muzyka jakaś lepsza... Drugi przeciętny, jakby chodziło o kolejny z taśmowo produkowanych filmów o drugiej wojnie. Jak znamy Nolana, będzie umiał poprowadzić bohaterów i fabułę na przyzwoitym poziomie. Byłoby szkoda, gdyby z tego wyszedł tylko średniak.
1
doliwaq
Szykuje się film, który swoją biedą może pokonać słabego War Horse. Ze wszystkich możliwych tematów do zrobienia filmu Nolan musiał wybrać absolutnie nieciekawy i niesławny temat Dunkierki, przy czym wygląda na to, że będzie próbował go jak najbardziej wybielić.
1
Renata_Zybura
Mam nadzieję, że Brytyjczycy tego nie spieprzą tanimi, sentymentalnymi hollywódzkimi wstawkami. Wojna to wojna. Póki co tylko niemiecki Stalingrad z 1993 r. pokazał IIWW taką, jaką prawdopodobnie była. Na szczęście, póki co nie widzę w obsadzie Amerykanów, pod Dunkierką ich nie było, ale to niewykluczone, że nie mogliby się pojawić w filmie. Obym się nie zawiodła, bo oczekiwania wobec tego filmu mam ogromne.
1
takiseya
Zwycięzcy piszą historię, bohaterstwo brytyjczyków, francuzów, holendrów, nawet czarnych widziałem w tym filmie, a więc i bohaterstwo afroamerykanów, których rodzima ziemia została w czasie tej wojny rozjechana przez czołgi aliantów i osi, a oni nawet nie wychylili ze strachu nosa ze swoich jaskiń/szałasów. Polacy walczyli w Falaise i praktycznie w każdej bitwie w tej cholernej wonie a nie ma o nich chociaż wzmianki, nawet w tym filmie pokazuje sie dzielnych brytyjskich pilotów przy zerowym paliwie zestrzeliwujących niemieckie beefy, nosz k---- serio? Polecam oglądnięcie dywizjonu 303, o tych ch---olernych cudzoziemcach i o Polaku, który w jednej bitwie powietrznej nad tą ch)lerną anglią, poleciał, aż dwoma samolotami!
jacekv_fw
Zenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 400.000 tchorzy i dezerterow uciekajacych przed Hitlerem w panice o swoje zycie !!!! Gdy Polacy walczyli i umierali te tchorze francusko brytyjskie spieprzaly z gaciami obsranymi na wyspy. Zdrajcy Polski i traktatow. Komedia i Pastiz z II WS. O tchorzach i zdrajcach Polski i Europy. To jak nakrecic film o Polakach ratujacych zydow w Jedwabnym co sie sami podpalili. Nolan - lepiej nakrec kolejnego batmana bo wiecej tam prawdy historycznej ukazujesz
leilaamira
Bardzo dobre zdjęcia, muzyka. Warto obejrzeć, kto może niech jeszcze idzie do kina. Przy okazji w cinemie można zgarnąć wejściówki w loterii.
kinomaniak_63
Fajna formuła filmu. Ogólnie raz na jakiś czas lubię oglądać filmy wojenne, a tu taki dodatek, że wojna na morzu. Trailer wspaniały. Do kina i tak pójdę, bo został mi jeden bilet z loterii w Cinema, może i znów coś wygram :D

programy Filmwebu