Zwiastun Nr 2 (polskie napisy) Kapitan Marvel(2019): zwiastun nr 2 (polskie napisy)
Ziemska kobieta po kontakcie z obcą rasą Kree otrzymuje nadludzkie moce.

komentarze 130

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Optimus_999
Niestety, ale w dalszym ciągu ten film do siebie nie przekonuje. Sztampowa fabuła, efekty specjalne bez polotu, a sama Brie Larson w roli tytułowej Kapitan Marvel też nie zwiastuje niczego dobrego. Jedynie Nick Fury daje jakąś nadzieję na zobaczenie dobrego widowiska, ale... to wciąż za mało.
51
t_michalak
@Optimus_999 ale pie***lisz i reszta.. zwiastun wygląda świetnie i ta muzyka.. myślę że będzie następny hit Marvela! Pamiętajmy że to tylko zwiastun a film pokaże na pewno dużo więcej, więcej zaskoczeń, zwrotów i wszystko lepiej wykonane niż tu kiedy jeszcze nie skończyła się postprodukcja :) No ale kto o tym pamięta? ;)
4
Groszek_13_13
@t_michalak Tylko zobacz jak teraz wygląda sprawa z filmami Marvela . Taki An
Groszek_13_13
@Groszek_13_13 Kur** taki Ant-man and the Wasp bylo filmem średnim A wychawalany był ponad niebiosa.
dezertx
@t_michalak muzyka? to zwykłe tu tu tu tu. Wizualnie plastic-fantastic ale może jeszcze poprawią. Największy problem z samą Mervel. Jakoś taka obca i mało sympatyczna. Taki Sup tylko w odbiciu - wyrusza w kosmos i tam ma moc a ziemia jest jej obojętna. Do MoS daleko
6
__Vermilion__
@Optimus_999 dla Mnie Brie jest strasznie sztywna i mało sympatyczna i jakoś tak nie pasuje do świata Marvela. Emily Blunt byłaby w tej roli świetna.
4
maximus_
@__Vermilion__ Emily już zgrażyniała po ciążach więc raczej tez odpada
1
__Vermilion__
@ventulier Margot to Harley Quinn i niech tak zostanie :)
2
__Vermilion__
@maximus. Emily jest piękna, sympatyczna, potrafi grać, a jej ciało po dwóch ciążach wygląda rewelacyjnie
3
villemo75
@__Vermilion__ To w takim razie na kalendarz Playboya nadaje się rewelacyjnie, ale to nie przesądza o tym, czy starczy jej charyzmy na tę rolę. No i czy scenariusz da radę czy dostaniemy kolejnego Deadpoola czy afrykański sen o potędze dla opornych czyli Czarną panterę.
1
telcontar_2929
No nie wiem, jakoś nie czuję się przekonany.
23
brava
Samuel czochra kotka. I po co te wszystkie efekty. Tyle wystarczy.
19
2
grubens997
Co by tu dużo pisać, po prostu wygląda to strasznie kiczowato i tandetnie
24
Angavelmar
DUM DUM DUM Eksplozja! DUM DUM DUM Walka! DUM DUM DUM Akcja DUM DUM DUM Hot Blonde DUM DUM DUM DUUUUUUUUUM - zieeeew
19
Groszek_13_13
Patrząc na Brie Larson no jakoś wogóle nie widzę jej w tej roli. Nie przekonuje mnie. Cieszy fakt na to że Fury dostanie więcej czasu.o efektach nic nie będę pisał bo do premiery jeszcze czas , fabularnie też nie zapowiada się jakoś oszałamiająco.
12
ash_williams85
Marvel wyręczył Warner Bros/DC i nakręcił "Green Lantern 2" i to w równie beznadziejnym stylu. Zapowiada się chała.
8
marek_jajos
Takie sobie. Najgorsze jest jednak, że postać grana przez Brie Larson może mieć istotny wpływ na fabułę Avengers 4. Kurza twarz.
9
TymekXDpl
@marek_jajos Cap Marvel by wszystkich Avengers razem wziętych rozjebała XD
2
Lukasz_Brzezicki
@TymekXDpl Może Thor z nowym młotkiem i z pomocą Hulk'a dali by jej radę ?
marek_jajos
@TymekXDpl Może tak, może nie. Na kartach komiksów dochodziło do różnych potyczek (chociaż walka Strange vs Marvel wcale nie jest przesądzona, a nawet Strange ma w niej przewagę, bo co by zrobiła zamknięta w lustrzanym wymiarze bez żadnego kamienia nieskończoności?). Fakt jest taki, że zwiastun jest tragiczny, Brie wygląda (póki co) sztucznie i może mieć to wpływ na finał Avengers. Tragiczny wpływ. Nie ma co na razie osądzać.
2
rvnrvn1010
@marek_jajos Według komiksu, ale tutaj mówimy o ekranizacji. Capitan Marvel jest silniejsza od Thanosa i wszystkich Avengersów.
tuxvoytec
@crystalviper jak wszystkie trailery na tym etapie. Przynajmniej jeśli chodzi o efekty.
crystalviper
@tuxvoytec Chciałbym wierzyć w Twoje słowa i zostać mile zaskoczonym dobrym filmem ale nie mogę pozbyć się wrażenia ogólnej marności :/
tuxvoytec
@Sommer234 Aquaman jest od Marvela? W zasadzie to mówię właśnie o Marvelu. Choćby strażnicy galaktyki wieją tą samą sztuczyzną którą widać tu.
1
PvPM4gister
Podoba mi się, że akcja filmu daje trochę więcej czasu Jacksonowi i jego postaci, bo ostatnio coś długo stał z boku, a co do całokształtu, to nie ma co oceniać filmu po zwiastunie, bo to jak oceniać smak ciasta, które dopiero ma trafić do piekarnika.
7
maniakel
@PvPM4gister ale jak robisz ciasto już widzisz po produktach i sposobie robienia czy ci dobre wyjdzie czy nie jeśli masz doświadczenie w tym
2
PvPM4gister
@maniakel Prawda, jednak gdy smakujesz surowe ciasto, a takie, które wyjdzie po godzinie z piekarnika, od razu czujesz różnicę w chrupkości, czy smaku, i ogólnie wtedy wiesz, czy powiedzmy nie dodałeś czegoś za dużo, albo za mało, i podobnie jest z filmami, gdzie zwiastun to właśnie taka surowa baza ciasta, która może się wydawać licha, a sam film to już jest gotowe ciasto, które wówczas można ocenić, i stwierdzić, czy żaden składnik nie był zawyżony, albo czy piekarnik był dobrze nagrzany :D
1
katedra
@PvPM4gister Czyli wypuszczanie zwiastunów nie ma sensu, bo i tak czeka człowiek na film, a nie zmontowany według prawideł marketingu materiał. Prawdopodobnie dyskusje przed filmem o filmie też sensu nie mają, więc FW spokojnie można zamknąć
PvPM4gister
@katedra Zwiastun przede wszystkim tylko przedstawia urywki scen z filmu, a żeby ocenić całość, i tak musisz film obejrzeć, albo chociaż zobaczyć z 30 minut, bo ocenianie filmu po kilkusekundowym zwiastunie, to jak powiedzieć, że nowe audi jest do dupy, chociaż nawet nie miałeś okazji się takowym przejechać, a oceniasz tylko ze względu na to, że widziałeś jego zdjęcie. Dyskusje o filmie przed filmem to zupełnie co innego, bo żeby takową rozpocząć, musisz coś wiedzieć o zarysie filmu, znać komiks, lub coś, co o danym temacie będzie mówić, dodam, że większość dyskusji na tym portalu, jak i na innych, wygląda tak: "Myślicie, że film da radę?", albo "Czuję, że będzie klops", po czym zjeżdżasz na dół, a tam wpis "Tak JW, co sądzicie?" Więc w sumie powinno być to logiczne, że przede wszystkim rolą zwiastunów, jest zapowiedzenie, że dany film będzie grany w kinach, jednak z biegiem czasu ludzie zapomnieli, jak kiedyś były tylko plakaty reklamowe na ulicach, lub billboardach , a człowiek szedł na film w sumie nie wiedząc nic, ale oczekując czegoś, oczywiście o ile odpowiadał mu dany gatunek filmowy, które plakaty ze sobą reprezentowały, a teraz wystarczy zwiastun na internecie, i każdy już wszystko wie o filmie, w sumie nie wiedząc nic.
4
taksidrajwer
@PvPM4gister Nie, ciasto już zostało upieczone i zwiastun to jego próbka. Oczywiście próbka wycięta przez twórców, którzy zazwyczaj starają się fragmentów zakalcowatych do degustacji nie dawać. Ale czasami nie ma z czego wyciąć...
PvPM4gister
@taksidrajwer Cóż co mogę dodać, zawsze idzie coś zmienić, do filmu można dodać efekty, czasami są potrzebne dogrywki, a do ciasta zawsze można dodać polewę, lub wiórki. Więc i tak pozostaje czekać do finalnego efektu.
toyminator
@PvPM4gister No chyba nie. Jak ciasto na surowo, smakuje źle, to po upieczeniu, magicznie nie będzie dobre. Będzie się je dało zjeść,ale jednak meh .
PvPM4gister
@toyminator Zauważ, że surowa baza ciasta, zawsze będzie smakować mdle, w końcu jest surowa, i owszem czuć smaki, ale dopiero pieczenie sprawia, że smak się tak jakby wyrównuje, dzięki czemu ciasto smakuje. Dlatego napisałem, że ocenianie filmu po zwiastunie, to tak jakby oceniać ciasto, które dopiero ma trafić do piekarnika. Co innego źle ocenić ciasto, które wyjdzie z piekarnika, i powiedzmy ma mało chrupiące ciasto, albo ktoś nielubi danego smaku.
katedra
@PvPM4gister @PvPM4gister Nie widzę powodu mieszać w to wszystko motoryzacji. Wyrabianie sobie na jakiś temat zdania bez zapoznania się z nim dogłębnie to mechanizm zabezpieczający nasz mózg przed zbędnymi informacjami. W przypadku filmów dzięki temu mechanizmowi nie musimy oglądać chłamu, jednak działa on tym lepiej, im więcej filmów oglądamy. W przypadku mainstreamu efekt finalny jest najbardziej przewidywalny.
1
JohnTheBrave
@PvPM4gister będzie comic reliefem miziajacym zwierzatka. No to bez szału
PvPM4gister
@JohnTheBrave Jak będzie to przyznam ci rację, a na razie wyroku nie wydaję, bo później mogę się zdziwić.
PvPM4gister
@katedra "Wyrabianie sobie na jakiś temat zdania bez zapoznania się z nim dogłębnie to mechanizm zabezpieczający nasz mózg przed zbędnymi informacjami. W przypadku filmów dzięki temu mechanizmowi nie musimy oglądać chłamu" Ta teoria tak bardzo pokazuje dwulicowość, że głowa boli, a najlepszym przykładem tutaj będzie polityka, a w szczególności osoby, które pieją na PiS, nie znając w zupełności ich programu, krytykując ich bo są, ale po 500+ pierwsi stoją w kolejkach.
PvPM4gister
@katedra @katedra O twoim poście, dokładnie z wyrabianiem sobie zdania na dany temat, bez dogłębniejszego zapoznania się z nim. Chciałem ująć małym przykładem polityki dwulicowość tej teorii, ale skoro nie tak to inaczej, bo nie bez kozery napisałem, że ta teoria jest bardzo widoczna w polityce, a w szczególności u osób, które nagminnie krytykują PiS, ale żeby to zauważyć, no to trzeba śledzić politykę. Pewna pani z pewnej partii, tutaj nie będę dokładnie wypisywał, kiedyś publicznie przyznała, że nie zna programu PiS, ale równo po nim cisnęła, jednak samo 500+ przyznała, że pobiera. Krytykując partię, krytykuje również jej program 500+ "Wyrabianie sobie na jakiś temat zdania bez zapoznania się z nim dogłębnie to mechanizm zabezpieczający nasz mózg przed zbędnymi informacjami.", ale z drugiej strony z chęcią z niego korzysta, więc w sumie dwulicowość i hipokryzja w jednym. Tak samo wygląda z filmami. Oceniając film po zwiastunie do niczego nie prowadzi, bo co jeśli ocenisz go źle, a całokształt okaże się być godnym najwyższej statuetki za film, to wówczas wychodzi się na dwulicowca, który piał na początku, a później jednak musiał przyznać rację, że się grubo mylił. Nie chcę pisać łopatologicznie, bo musiałbym nazwać osoby oceniające film po zwiastunie bardzo źle, a po prostu tego nie chcę, więc pewnie jakoś dojdziesz do tego o co mi chodzi.
katedra
@PvPM4gister Oceniają zwiastun oceniasz zwiastun i co najwyżej możesz albo się zaskoczyć mile na filmie, albo rozczarować. Nie widzę powodu, aby tworzyć piętrowe porównania i mieszać totalnie dwulicowość z hipokryzją.
maniakel
@PvPM4gister końcówka mi się podoba cytuję ,,albo czy piekarnik był dobrze nagrzany" a teraz przepis na ciasto francuzkie , rozbij cztery jajca... "D
1
PvPM4gister
@katedra Wiesz osoba, która oceni zwiastun jest osobą ok, chodzi mi cały czas o osoby, które poprzez zwiastun, od razu wiedzą, że film będzie zły, chociaż go nie widzieli, i w sumie na tym zakończmy, bo ogólnie cały czas o to mi chodziło, ale z drugiej strony, aby zaraz nikogo nie urazić, co modne się stało, to wybrałem drogę okrężną, ewentualnie obwodnice :D
123xde
@maniakel tak ale ty nie robisz tego ciasta tylko on
descolada
@PvPM4gister @PvPM4gister Czy Ty przypadkiem nie idziesz zbyt daleko w swoich wnioskach? Oczywiście zgadzam się, że nie powinno się wystawiać finalnych ocen (gwiazdek) na podstawie samego zwiastuna, bo to byłoby zwyczajnie niepoważne. Ale w XXI w. produkuje się na świecie tyle filmów, że zwyczajnie nie ma czasu obejrzeć WSZYSTKIEGO, więc trzeba wypracować jakieś indywidualne mechanizmy selekcji. Ani nasz czas i ani nasze budżety nie są nieograniczone. Zatem zwiastuny mogą być pełnoprawnym materiałem do podjęcia decyzji, czy na film iść, jak jakiekolwiek inne kryteria: tematyka, obsada, reżyser, whatever. To nie kwestia hipokryzji i dwulicowości, tylko hierarchizowania potrzeb i dostępnych zasobów. Zupełnie odrębną sprawą jest publiczne zabieranie głosu w sprawie, o której się nie ma pojęcia. To zawsze kompromituje, niestety skompromitowany prawie nigdy nie jest swojej kompromitacji świadomy.
PvPM4gister
@descolada @descolada Oczywiście zgadzam się, że nie da się obejrzeć wszystkiego, jednak da się wyselekcjonować filmy, które w danym roku na pewno chce się obejrzeć, i nie trzeba mieć dużo informacji na temat filmu, wystarczy w sumie gatunek, bo to jest najważniejszy aspekt przy wyborze filmu, który chcesz obejrzeć, bo są osoby, które uwielbiają powiedzmy horrory, a są również ci, co omijają je, bo panicznie się boją. Jeżeli chodzi o selekcję filmów, to ja rzadko zwracam uwagę na obsadę techniczną, czy aktorów, bo nie raz w historii kina było tak, że aktor grał padakę, a nagle trafił do filmu, gdzie za rolę był wychwalany pod niebiosa, więc tu zazwyczaj z werdyktem czekam, jak z oceną za film... do końca. Jeżeli chodzi o ostatnią kwestię, to mam nadzieję, że nie miałeś/aś na myśli mnie, bo raczej się nie skompromitowałem tematem polityki, gdyż śledzę ją codziennie od kilku ładnych lat, i niestety to co widzę czasami, to oczy mi krwawią, a w szczególności, gdy ktoś na pogrzeb Amerykańskiego prezydenta, jedzie bronić konstytucji :D
descolada
@PvPM4gister @PvPM4gister Nie miałam na myśli Ciebie konkretnie. Raczej piłam się do przytaczanej posłanki. Ale o polityce ostro dyskutuję w innych miejscach niż FW. Osobiście przy wyborze filmów kieruję się kombinacją kilku elementów: tematyki, reżysera i obsady. Określone gatunki omijam szerokim łukiem, wybrani reżyserzy mają u mnie tak ogromy kredyt zaufania, że oglądam każdy ich nowy film bez zastanowienia. No i mam silne związki emocjonalne z konkretnymi aktorami i jest to i sympatia i głęboka antypatia. Co do zwiastuna KM to wybrane fragmenty mi się podobają, inne nie, drażni mnie trochę muzyka, ale... jako wierna fanka MCU i tak na ten film pójdę, bo to jak ominięcie ważnego odcinka w ulubionym serialu. Trzeba go znać ze względu na główną intrygę. Wydaje mi się, że narzekania na zapas wynikają przede wszystkim z faktu, że sama postać KM jest ludziom dość obojętna. W dodatku Brie swoimi dziwacznymi wystąpieniami mogła zniechęcić do siebie część widzów. I istnieje uzasadniona obawa, że tego filmu tak samo nie będzie wolno krytykować, jak to miało miejsce w przypadku BP. Polska jest na szczęście jeszcze w miarę wolna od poprawnościowej histerii, jaka panuje w USA, ale trudno się dziwić, że ludzie są już przeczuleni, skoro nawet Filmweb nie jest wolny od nachalnego wciskania nam przeciętnego BP gdzie bądź. UGH!
1
PvPM4gister
@descolada W sumie co do tematu polityki, to trochę mogłem źle sformułować zdanie, przez co nie za bardzo można było zrozumieć mojej myśli, która mną kierowała podczas pisania właśnie tego porównania, ale jak ktoś troszeczkę siedzi w temacie, to raczej zrozumie o co mi chodziło, no i zostając w temacie, to prawda, że ten portal nie jest od tego, ale coraz częściej widzę, że niestety polityka jest jak przeziębienie... niby go nie chcesz, i bierzesz tabletki wspomagające odporność organizmu, to i tak prędzej czy później cię złapie.
JohnTheBrave
Sam film zapowiada się jak skrzyżowanie Dragon Ball Z z Dragon Ball GT i Zabójcza Bronią i ... można tak dlugo. Ben Mendelsohn wygląda w kostiumie jak nieslubne dziecko Piccolo i Hobgoblina.
6
luks1988
@JohnTheBrave to Ben gra kosmitę? Bo jeśli dobrze widziałem to go widziałem w garniturze w 1:46
1
Slimak_6
A mi się podoba! :O Ale ja jestem prostym człowiekiem: jak widzę Samuela L. Jacksona, Jude'a Law i fajną blondynę, to się napalam jak szczerbaty na suchary xD
3
descolada
Mam pytanie do znawców tematu, bo sama komiksów nie czytam. Czy CM ma w ogóle w sobie jakieś ludzkie cechy i słabości? Zawsze miałam wrażenie, że to istotna cecha superbohaterów Marvela - nie idealność. CM ma moce zbliżone do bomby wodorowej i wygląda to nawet momentami fajnie, ale gdzie w tym wszystkim miejsce na prawdziwego człowieka?
3
taksidrajwer
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
sweetdreamshoney
@descolada to że jest super potężna nie znaczy że nie jest ludzka ;) Przeczytaj np Civil War II tam widać jej rozterki itp. Ogólnie ma ona problem z nową tozsamością (mocami) i trudno jej to ogarnąć, mimo tylu mocy Rouge mogła przejąć jej zdolności (nie jest też odporna na telepatów, więc taka Jean mogłaby nią manipulować), nie raz traciła pamięć, i chyba jak Stark miała problem z alkoholem
1
descolada
@sweetdreamshoney Dzięki, mam nadzieję, że coś z tego będzie zawarte w filmie.
1
taksidrajwer
@descolada Napisałem, że laska często zmienia fryzury i mnie zablokowali. Debilna, feministyczna cenzura zatacza coraz szersze kręgi...
descolada
@taksidrajwer LOL dzięki, że powtórzyłeś komentarz! Mnie już nic nie dziwi. W ostatnich dniach Instagram ocenzurował jakiemuś facetowi z USA zdjęcie bardzo brzydkiego kota, bo "poniżył" tego kota w wypowiedzi. A to był tylko kolejny zwierzak z serii "gumpy cat". :-D
arkos89
Czuje że skończy się tak samo z aktorką jak w Tomb Raider czyli poprostu do tej roli się nie nadaje
2
Romil
To już pierwszy trailer był lepszy...
1
kuki7
Jak nic będzie hit, pewnie przebiję A:IW w box office.
1
rvnrvn1010
Według doniesień, Capitan Marvel jest silniejsza od Thanosa i wszystkich Avengersów razem wziętych.
piotrekl1978
Jeżeli ona ma być taka potężna to czemu po ciosie ten skrull nie kopnął w kalendarz od razu, powinno głowę urwać . Gdyby hulk tak sieknął to skrull wyleciałby z pociągu.
plooshack
Na razie prezentuje poziom równy 'Legends of tomorrow'.
trancedental
Cały czas ten sam ton głosu, ta sama ekspresja na twarzy, zero umiejętności aktorskich. DREWNO
1
1
descolada
@Vitcher Może chodzi o to, że KM w to naiwnie wierzy, a potem odkryje prawdę.
LadydeWinter
Ech ja już chyba wyrosłam z Marvela, bo ten zwiastun nijak mnie nie zachęca, a wręcz przeciwnie - jeszcze mniej mnie ten film obchodzi.
1
olas956
Szału nie ma. Jak tak samo będzie wyglądać zwiastun A4, to ewidentnie DC pokona Marvela z "Aquamenem" i nadchodzącym "Jokerem".
1
kkwdk
@olas956 DC pokona Marvela 2 filmami kiedy Marvel ma ich prawie 20 z czego na palcach jednej ręki można policzyć te nie udane :)
SlimShady85
Słabiutko i Larson nie przekonuje mnie jako superbohater, ten cienki głos.

programy Filmwebu