Zwiastun Nr 4 (polski) X-Men: Pierwsza klasa(2011): zwiastun nr 4 (polski)
Młodzi Charles Xavier i Erik Lehnsherr gromadzą elitarną drużynę mutantów, znaną jako X-Meni, by zapobiec III wojnie światowej.

komentarze 27

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
lightning_3
prawie oryginalny , porostu większości pierwotnego składu użyli już w wcześniejszych filmach . więc nie mogli umieścić ich w latach 60 . więc wzięli najbardziej pasujących mutantów z pierwszego i drugiego składu : xawier , bestia no i Havok są z pierwszego składu . Havok doszedł trochę później ale jeszcze w ramach 1 . a z 2 składu czyli z pierwszej reorganizacji x men jest Banshee
waldekelo
"First Class to oryginalny skład X-Men" -NIE PRAWDA
teshtoster
jak dla mnieto to sie do green lanterna a tym bardziej deadpoola nie umywa
Agie
Świetny zwiastun. Dajcie spokój ze słabymi plakatami! Ważne jaki jest film, a zapowiada się nieźle.
deamon82
Zamiast wymyślać, zacznijcie czytać wywiady z Singerem, innymi producentami oraz samymi reżyserami. Nie powstanie, żaden film o Magneto, to co miało być tam postanowili, że w skrócie pokażą tutaj. Dlatego akcja dzieje się w 1962, a nie w latach 80/90-tych ze Storm, Cyclopsem i Jean. First Class to oryginalny skład X-Men. Umieszczając akcję 25-30 lat wcześniej musieli zrezygnować z oryginalnego składu, ale tytuł First Class podobał się Singerowi i dlatego go zostawił. Tak więc prócz Xaviera i Magneto mamy Beasta (w X3 ma już około 60 lat), Banshee'ego (ojciec Siryn), Havoka (dużo starszy brat Cyclopsa, mam nadzieję że nie zrobią ich ojcem i synem) oraz Mystique (matka Nightcrawlera). Poza tym był nacisk ze strony FOX, by w filmie pojawiło się wreszcie Hellfire Club, co dobrze pasowało do lat 60-tych jeśli chodzi o stroje. Jednak trzeba było kombinować i z ich składem, pasują tylko Shaw, Frost i Leland. W filmie z pewnością mamy pierwszą dwójkę, nie wiem kogo gra Andy Callaghan, może właśnie Lelanda. Trzeba było zrezygnować z Masterminda (wystąpił w X2 jako syn Strykera) oraz Pierce'a (zbyt wczesne lata jak na taką technologię), zamiast nich mamy Azazela (ojciec Nightcrawlera) i Riptide'a, którzy w komiksie nie byli członkami HC. Dużo namieszania jeśli chodzi o składy co nie podobało się fanom, ale tak musiało być pozmieniane w stosunku do komiksu, żeby wszystko pasowało chronologicznie do serii X1, X2 i X3.
Babeti
Ten film ma opowiadac o założeniu X - menów, konflikcie Magneta z Xavierem, także o tym jak doszło do wojny między X - menami i Magneto. P. S. Jeżeli powstanie film o Magneto to pewnie umieszczą w nim jak to Wolverin z Kapitanem Amerykom go uwolnili z obozu.
klucz00
r4stir żle to rozumiesz , mutanci istnieli juz wczesniej , przykładem jest tutaj np Wolverine który urodził sie duzo wczesniej od Charlesa i Erika . Ten film będzie o powstaniu X-Men , czyli tej grupy mutantów którą przewodzi Profesor X
r4stir
@Slivek tak jak mówisz to jest że xavier i magneto są 4 klasy mutantami, z mi znanych jedynie phoenix był 5 klasy. A tytuł first class chodzi na pewno o to że są pierwszymi mutantami, że przed nimi nie było mutantów, bynajmniej ja to tak rozumie :) Bo przecie.ż film jest o początkach. Haha 1:17 trochę się uśmiałem
damianii
Magneto nie był polako-żydem tylko niemco-żydem, ale jego rodzice wyjechali do Polski, gdzie oni i on zostali przesladowani i wielokrotnie łapani do gett, a sam magneto później trafił do słynnego Auschwitz.
martoshkacandy
pierwsza klasa, tu jak oldschool, czyli po prostu chodzi o początek. Gdzieś, kiedyś słyszałam, nie wiem czy na wet nie tu :P, że kolejna część ma nosić tytuł "origins: magneto"-w ramach kontynuacji poprzedniej części [origins: wolverine]... jednak jest inaczej. Zakładam, że skupią się na magneto...
maciekchod
@Silvek Pierwsza klasa, nie chodzi o klasę mutantów, tylko o założenie szkoły dla mutantów przez magneto i profesora x. Pierwszą klasę w szkole mutantów, tak mniemam.
Slivek
Oryginalny tytuł filmu to "X-Men: First Class", więc tłumaczenie jest raczej dobre. Ale mimo to coś mi tu nie pasuje. Nie znam się dokładnie na serii X-Men poza filmem a obejrzałem wszystkie poprzednie części i tyle przynajmniej wiem, że film nie zawsze trzyma się oryginału. Z tą klasą to myślałem, że pewnie chodzi o klasyfikacje mutantów a jak wiadomo Profesor X i Magneto są na tym samym poziomie (chyba alfa). Jest też inna klasyfikacja, według której im wyższy numer tym silniejszy mutant, a nie odwrotnie! Tak więc Profesor X i Magneto należą do nielicznych i zarazem niemal najsilniejszych mutantów i są mutantami czwartej klasy, czyli mutanty, które potrafią kontrolować otoczenie siłami psionicznymi. Jedynie Phoenix jest mutantem wyższej klasy (klasa 5). Jeśli "Pierwsza klasa" jest rozumiana w stylu "najlepsza klasa" to można by się z tym jeszcze zgodzić, ale wtedy to Phoenix musiał(a) by być mutantem "zerowej klasy" (inaczej rzecz mówiąc klasy lepszej niż dotychczas "najlepsi"). PS. A jeśli chodzi o Magneto to spotkałem się też z określeniem, że był Żydem niemieckiego pochodzenia, czego nie będę komentował, bo na ten temat prędzej mogą wypowiadać się fani nie tylko filmu, ale także oryginalnej serii komiksów o X-menach, ale obawiam się, że nawet tam nie znajdziesz odpowiedzi, bo jego pochodzenie podobno nie jest jasno określone.
Arto0X
To otrzymal chyba najgorsze mozliwe geny :D
amib92
Magneto był polskim Żydem, czyli w sumie i Polakiem i Żydem. Dwa w jednym ;)
maciekchod
Już się nie mogę doczekać, trailer świetnie prezentuje film. Nie pamiętam jednej rzeczy: jakiej narodowości jest magneto, wydawało mi się, że to Polak, albo Żyd, który jako dziecko żył w obozie w Polsce, w pierwszej części jest scenka w Polska, w roku 1944, na trailerze też jest chyba pokazana, kiedy Niemcy zabierają Magneto matce. Proszę o sprawną odpowiedź, bo męczy mnie to.
raiven
I jak zwykle trzeba oglądać na youtubie..... beznadziejny ten odtwarzacz!
agawa87
Fajny pomysł, żewby pokazać jak to wszystko się zaczęło.
Paz_Vega
przynajmniej magneto ma porządny hełm a nie jakiś nocnik
FvJ
Świetny kolejny zwiastun, jak narazie to właśnie X-first class zapowiada się najlepiej (patrząc na same trailery) z tegorocznych komiksowych filmów
insidee
zmiencie odtwarzacz, strasznie zamula
scorpeus
spoko serial teraz film moze jeszcze zaraz action figures beda? ba nawet na pewno sie pojawia. normalnie masakra jechac tyle lat na slawie jednej serii i ciagle wraz z nowymi wcieleniami ja pogarszac.
SirBaldric
hmmm.... tylko czy w tytule aby na pewno powinno być "klasa"?

programy Filmwebu