Zwiastun Nr 4 (polski) Dawca pamięci(2014): zwiastun nr 4 (polski)
W pozornie idealnym świecie przyszłości nastoletni Jonas zostaje wybrany na powiernika ostatnich wspomnień ludzkości.

komentarze 37

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
suchetka
Czytałam książkę i w porównaniu z nią ten film wydaje się być słaby... Z tego co pamiętam to ludzie niczego sobie nie wstrzykiwali a brali tabletki na zahamowanie popędu płciowego. W zwiastunie nie ma nic o postaci, która miała kluczową rolę w życiu głównego bohatera. Różnic jest multum. Ale film obejrzę, żeby mieć dokładniejsze porównanie. Polecam książkę.
5
pretender_fw
@suchetka też czytałam i po samym zwiastunie widać, że film to luźna interpretacja, choć moze byc ciekawy
Pprzemo77
Nie rozumiem oceny 6.6.... To jakaś patologia chyba. Ja daje zasłuzoną 9, jak dla mnie film wybiega od trendu i nie jest tak banalny jak inne. Nie ma typowej walki dobre ze złem tylko jest w nim coś więcej. Daje do myślenia, oddziałuje na uczucia, zawiera ciekawy pomysł. Czego chcieć więcej? Jak dla mnie bardzo dobra produkcja.
2
Platynka122
Jak włączyć żeby szedł film? pomoże ktoś?
efemeryczna_sowa
Już po trailerze widać, że nie ma za wiele wspólnego z książką.
c0ldd0g
Equlibrum w innej wersji? Zabieram się do oglądania :)
darija
film mi się bardzo podobał, choć widzę wyraźne kopiowanie z innych filmów, ale powiem jedno gdybym zobaczyła ten zwiastun wcześniej to po film bym nie sięgnęła, jakiś dziwny jest, niezachęcający, wręcz odpychający od filmu.. a jako miłośniczka zwiastunów rzadko zajmuję stanowisko w takiej sprawie :)
partycjab
Pierwsza połowa na 8, niestety reszta przekombinowana i za mocno hollywódzka.
harris
Nawiązanie do Matrixa z dwoma "wchechwiedzącymi" dziadkami (kto oglądał wie o kogo chodzi). Nawiązanie do Miasteczka Pleasantville - kolor czarno - biały wszystko idealne no i nawiązanie do Equalibrium wstrzykiwanie sobie czegoś tam i kontrola wszystkiego;)
Andreaszczecin
Mnie ta muzyczka zalatuje katastrofą Smoleńską...
2
Resid24
Oglądając zwiastun wnioskuję, że ten film jest poprostu innym wydaniem wcześniej zekranizowanej już idei świata bez emocji i uczuć ---> http://www.filmweb.pl/Equilibr ium "Equilibrum" swego czasu dałem 8/10. Ciekaw jestem na jaką ocenę może zasłużyć ten nowy obraz.
Arthizo
Requiem for a dream jest zarezerwowane dla jedynego prawilnego filmu o takim samym tytule... Pewno obejrzę, ale zalatuje kiczem.
mandmus
Skończyła się moda na wampiry, zaczęła się moda na alternatywną wizję przyszłości. Niestety po obejrzeniu kilku filmów z tego gatunku przestaje je rozróżniać...
szulerek
nieważne czy to plagiat czy nie. cieszę sie że znowu zobacze Jeffa na ekranie
Rudalkie
Karciaaa Clint Mansell - Requiem For A Dream
Karciaaa
Wie ktoś jak nazywa się melodia, która zaczyna się w 0:58 ?
Karciaaa
Czy wie ktoś jak nazywa się melodia zaczynająca się w 0:58 ?
Doggfather
@ drozdak: Chodzi Ci na pewno o "Ucieczkę Logana" z 1976. Już po 5 sekundach mi się z tym filmem wszystko tu skojarzyło.
był jakiś film, w którym ludzie nie dożywali starości, a na skraju miasta mieszkał starzec, kojarzy ktoś tytuł?
Mun
ojtam, gadanie, zaraz zaczniecie to porównywać do Seksmisji...
romina_4
Książka na podstawie ,której powstał film ,została opublikowana w 1993 roku. Długo przed Igrzyskami Śmierci,Niezgodną i innymi tego pokroju. Nie czytałam książki i nie wiem ,czy przeczytam. Trochę już "rzygam" filmami na podstawie książek.Teraz już co drugi film się na niej opiera -.- Kiedyś filmy były lepsze ,dlatego warto wracać do starych czasów.
tomciog18
Też podobne do "Niezgodna" się wydaje no i Equilibrium .
@ atique Pierwsze skojarzenie powinno być oczywiste z "Fahrenheit 451", a nie "Equilibrium". ;) I to pisze ktoś o nicku "antyk"... straciłeś... ... pamięć? :p
atique
Pierwsze skojarzenie to oczywiście Equilibrium, moim zdaniem zajeżdża też "Ucieczką Logana" z Michaelem Yorkiem. Co jeszcze tu zobaczyliście?
elkolo
Kolejny gniot na podstawie książki pokroju igrzysk śmierci, czy więźnia labiryntu. Gimbom się spodoba.
SanAngle
Nie mogę się doczekać. Książka zrobiła na mnie porażające wrażenie.
Aina16
nie wie ktoś co to za muzyka od 1:00 do 1:40??? strasznie mi się z czymś kojarzy!

programy Filmwebu