PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809111}
8,6 1 586
ocen
8,6 10 1 1586
Sekiro: Shadows Die Twice
powrót do forum gry Sekiro: Shadows Die Twice

boje się tej gry i nie że boje bo trudna jak zawsze zresztą w grach From hello ale pewnie rage będą. Tyle nasłuchałem się o parowaniach, o tym że uniki są krótkie czy to że ci bossowie mają po kilka faz po jednym pasku. O ile w Dark souls grając pierwszy raz miałem problemy szczególnie z pierwszymi naprawdę wymagającymi bossami jak w jedynce Gargulce gdzie mimo tego że radziłem sobie z jednym to jak były dwa było ciężko czy w dwójce Strażniczki ruin gdzie jedną dałem rade zabić a z dwoma na raz już był problem czy w trójce Vordt potrafił mnie na końcówce swego zdrowia mnie zabić bo stamina mi się skończyła i ataku nie mogłem wykonać a on mógł albo w Bloodborne Amelia i Bestia żądna krwi gdzie rage były ostre ale i tak każdego z tych bossów pokonałem wytrwałem i nie dałem się. Oczywiście kolejni bossowie raz byli śmiesznie łatwi a raz zdarzyła mi się praktycznie ściana nie do pokonania a mimo to dałem radę.
Co ciekawe te gry niesamowicie wciągają że niby zabijesz bossa lub robisz postój przy Ognisku to i tak chcesz zobaczyć co dalej jest i to jest super.

Natomiast Sekiro w pełni wierzę że no Gra zasługuje na wysokie noty, na nagrody, na pochwały i ten bo From nigdy nie zrobiło złego Souls-like ani złej gry (nie to co naśladowcy typu Lords of fallen dla mnie kompletne gniot i parodia soulsów pierwszy boss nie uczciwy i wnerwiający bo normalnie w Dark souls takiego bossa zabiłbym bez problemu może bym zginął ale za drugim trzecim dałbym radę a tu zginąłem z 12 razy nie przeze mnie a przez powolne uniki i ogólnie ruchy postaci a boss po prostu szybki nie uczciwe i zresztą każdy Souls-Like którego From nie robiło z bomby uważam go za gniot bo twórcy nie rozumieją o co chodzi w tym bo zgaduje że usłyszeli że te gry są trudne więc zrobili trudne i tyle i na dodatek nie sprawiedliwe wyjątkiem jest tylko Nioh 1 i 2 reszta gnioty moim zdaniem) no może DS2 miał problemy ale ostatecznie świetna gra i nie wiem czy najtrudniejsza z tych czterech przeze mnie wymienionych gier nie ważne. Sekiro wierzę tym pochwałą, zachwytom i tak dalej ale obawiam się tej gry oglądając gameplay'e widzę że częściej się ginę i frustruje niż w poprzednich grach From więc nie jestem pewny czy kupić czy nie pomimo tego że Trylogia Dark Souls i Bloodborne to jedne z moich ulubionych gier ever Bloodborne moje top 10 ulubionych ale jak ktoś nie co wie co i jak w Sekiro najlepiej grać to proszę o jakieś porady na start.

HELP!

ocenił(a) grę na 8
PrimalElf1512

Wlasnie wbilem platyne w elden ring. Jesli to nadal aktualne to moge krotko opowiedziec o Sekiro. Sekiro jest zdecydowanie najtrudniejsza gra od FromSoftware, a zarazem wedlug mnie najlepsza, i najmniej przypomina soulsy - jest duzo szybsze i nastawione na parowanie, zapomnij o unikach/turlaniu sie. Musisz grac agresywnie (nie bez powodu masz opcje wskrzeszenia sie jeden raz), caly czas napierac na przeciwnika, nauczyc sie jego ciosow na pamiec itd. Parowanie jest duzo latwiejsze niz w reszcie gier (duzo wiekszy zakres czasu w ktorym ci gra zaliczy odbicie), ale musisz go robic bardzo duzo pod rzad i ze wszystkimi przeciwnikami - troche to przypomina po pewnym czasie gre rytmiczna. Dodatkowo bossowie maja kilka atakow, ktorych nie da sie sparowac, wtedy sie pokazuje czerwony chinski znaczek nad nimi, wtedy masz kilka mozliwosci, z tego co pamietam jesli probuja cie dzgnac np. włócznia, to robisz unik w ich strone, zeby ich skontrowac (np. nadepnac na wlocznie). Do tego masz np. kontre skokiem na zamaszysty atak (360 stopni) itd., trzeba sie tego szybko nauczyc. Faktycznie niektorzy bossowie maja kilka faz, ogolnie sa chyba 4 zakonczenia, polecam wygooglac best ending najpierw bo latwo go popsuc. Najtrudniejsi bossowie sa wlasnie w tym zakonczeniu - w tym finalny boss, ktory ma az 4 fazy, przy nim sierota z Kos to jak Najman przy McGregorze :D Oprocz domyslnej broni masz tez duzo gadżetów, ktorych warto uzywac, np. wyrzutnia bomb, parasol/tarcza itd. No i finalna rada - pamietaj zeby jako pierwszego bossa pokonac kolesia na koniu, dopiero potem bierz sie za lady butterfly (ja pomylilem kolejnosc i duzo frustracji mnie to kosztowalo).

celebes

Muszę przemyśleć. A na razie myślę o Elden ring.

celebes

Ale dzięki za poradę.

ocenił(a) grę na 9
PrimalElf1512

Ta gra nie jest Soulsowa, to bardziej Tenchu, a jedyne co ma wspólne lub nie to poj… poziom trudności. „ Jak podkreśla jednak sam twórca Hidetaka Miyazaki, Sekiro nie ma z Soulsami nic wspólnego. To zupełnie nowa, stworzona od podstaw gra z uwzględnieniem innych pomysłów i zamierzeń. Nie jest ewolucją serii Souls i nigdy nie było to celem jej autorów.”

MegaMaro

Tenchu nie grałem nigdy.

PrimalElf1512

niedawno skończyłem, mogę tylko potwierdzić, że gra jest trudna i nigdy bym jej nie przeszedł bez tutoriali jak walczyć z bossami (parry focused, bez chodzenia na łatwiznę)...
ale na szczęście są internety i wszystkiego można się dowiedzieć...

jeśli dostajesz oklep i nie wiesz dlaczego i jak się bronić to jest to bardzo frustrujące, ale jeśli wiesz co masz robić to jest to tylko kwestia treningu i każdego bossa można rozpykać...
trzeba jednak poświęcić na to trochę czasu, bo każdego bossa trzeba dokładnie poznać i wyrobić sobie automatyzmy... ale mimo, że pokonanie bossa może zająć kilka godzin i wiele prób, to wiedząc co masz robić nie czujesz żadnej frustracji...
wręcz przeciwnie z każdą próbą czujesz, że nie tylko lepiej ci idzie bo lepiej znasz bossa, ale twój skill rośnie i z każdym kolejnym bossem idzie coraz lepiej, co daje dużo satysfakcji...

teraz po skończeniu gry czuję się jak prawdziwy ninja i gdybym miał ją przejść ponownie to bym zrobił z tych wszystkich bossów sieczkę :)

tak że ogólnie bardzo polecam, ale przechodzenie tej gry bez żadnych podpowiedzi odnośnie bossów  jest tylko dla prawdziwie hardkorowych hardkorów, jak ktoś tego dokonał to chylę czoła

uncut

Cóż ja od nie dawna szykuje się na Elden ring i robię sobie maraton F.S bo eh lekko mówiąc w formie soulsowej nie jestem. Więc tak zaczynam od trylogii DS potem Bloodborne a potem Elden i myślę że do Sekiro muszę być gotów jak Frodo w drodze do Mordoru

ocenił(a) grę na 10
uncut

Masz poczesci dużo racji bo zaczalem ng+ i wiekszosc rozjechalem bez problemu, ale wróć do ng+ i spróbuj ukończyć inne zakonczenie np polecam zakonczenie "oczyszczenie " będzie tam boss ojciec sowa, powodzenia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones