The Elder Scrolls V: Skyrim

2011
8,6 29 910
ocen
8,6 10 1 29910
3 330
chce zagrać

"Skyrim" to od dawna oczekiwana, nowa odsłona kultowej serii gier RPG "Elder Scrolls" i kontynuacja Gry Roku 2006, "The Elder Scrolls IV: Oblivion"!

Akcja toczy się 200 lat po wydarzeniach opowiedzianych w Oblivion. Gracze wcielają się w jednego z ostatnich bohaterów wciąż pałających się profesją dovahkiina czyli łowcy smoków. Całe Tamriel znalazło się na krawędzi. Wysoki król ze Skyrim został zamordowany. Sojusze tworzą się i rozpadają w nadciągającej grze o tron. Pośród rozpoczynającego się konfliktu budzi się o wiele groźniejsze, starożytne zło. Smoki, od dawna ukryte między wierszami Pradawnych Zwojów, powróciły do Tamriel. Przyszłość Skyrim, a nawet całego Imperium, stoi pod znakiem zapytania. Wszyscy czekają na spełnienie przepowiedni: nadejście zrodzonego ze smoków — bohatera posiadającego moc Głosu. Jest on jedyną istotą zdolną stanąć na równi ze smokami.

opis dystrybutora gry

Akcja gry toczy się w nordyckiej krainie o nazwie Skyrim, zaraz po tym, jak smoki budzą się do życia. Wcielamy się w postać Smoczego Dziecięcia, czyli wybrańca, który jako jedyny może przeciwstawić się smokom. Gra posiada nieliniową fabułę, ogromny, rozbudowany świat oraz mnóstwo zadań pobocznych. Przy tworzeniu postaci mamy do wyboru takie same rasy, jak w poprzednich częściach "The Elder Scrolls".

szimonek
opis użytkownika

Omyłkowo wzięty za rebelianta, główny bohater wraz z Ulfrikiem, przywódcą Gromowładnych i kilkoma innymi osobami transportowany jest do Helgen, gdzie ma zostać stracony. Tuż przed egzekucją, miasto zostaje zaatakowane przez smoka. Ogarnia je chaos i zniszczenie, które umożliwiają pozostałym przy życiu więźniom uciec. Powrót smoków wydaje się być sprawką Alduina, nordyckiego boga zniszczenia. Bohater okazuje się być Dovahkiinem, namaszczonym przez bogów pogromcą smoków, którego zadaniem jest niedopuszczenie do zagłady Tamriel.

Evangarden
opis użytkownika