PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=775468}
8,7 8 792
oceny
8,7 10 1 8792
The Last of Us Part II
powrót do forum gry The Last of Us Part II

jak myślicie na czym się będzie skupiać fabuła?

DziurawaMarysia

Na chwilę obecną wiemy tylko tyle że akcja gry toczyć się będzie 5 lat po pierwszej części. A 19-letnia Ellie będzie głównym protagonistą (protagonistką) gry, która prowadzić będzie osobistą wendettę. Przeciwko komu? Nie wiadomo...

DziurawaMarysia

Moje domysły/ warianty fabuły rozgrywki:

1. Joel nie żyje i występuje tylko w podświadomości Ellie (to co widzieliśmy w zwiastunie). Dlatego dziewczyna mówi do niego że zabije wszystkich - tych którzy są odpowiedzialni za jego śmierć?

2. Ellie i Joel uciekają przed świetlikami, które chcą wykorzystać młodą kobietę do celów medycznych (Ci którzy grali w jedynkę wiedzą o co chodzi).

3. Ellie chce zabić Joela za to że nie powiedział jej prawdy o świetlikach? xD Tak wiem to brzmi głupio i mam nadzieję że ND tego tak nie zrobi ale przed chwilą przyszła mi do głowy taka hipoteza/

użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

4. Joel & Ellie podobnie jak w pierwszej części walczą z hordami zarażonych i gangami łowców-kanibali. A może na horyzoncie pojawi się jakiś nowy antagonista? Na pewno Naughty Dog zaprezentuje nam świetną historię.

Chyba NIESTETY na obecną chwilę pierwszy wariant wydaje się najbardziej prawdopodobny ale to byłaby wielka szkoda nie wcielić się znowu w tak epicką postać jak Joel.

DziurawaMarysia

...kurdę, faktycznie mogą pozbyć się Joela tak jak to miało miejsce w pierwszej części kiedy on stracił córkę i było to jedno z wydarzeń rzucających cień na jego charakter, tak w tej części może to samo wydarzenie rzucić cień na jej charakter, a nie ma ona nikogo bliższego niż Joel... fak jeśli to prawda to będzie sporo płaczu :(.... ale ja tez chcę zagrać Joelem!

gudmadafaka

Coś w tym jest ale z drugiej strony wątpię żeby ND zrobił podobną motyw straty bliskiej osoby jak w pierwszej części. Choć wtedy zwolniłoby się miejsce na ewentualny wątek matki Ellie, która podobno nie żyje.

DziurawaMarysia

Z tego co wiemy, to pierwsza część była o miłości i przyjaźni (zwracam uwagę na rozwój relacji ojciec-córka między Joelem a Ellie). Neil w jednym wywiadzie ujawnił, że tym razem to będzie opowieść o nienawiści. Ale do kogo? Nic z tego nie wiadomo jeszcze. I tak jak wspomnieli moi poprzednicy w komentarzach, jest to historia o zemście. Tu też nie wiemy dokładnie, kto napsuł krwi naszym bohaterom. Ale logo Świetlików na znaku stop może być jakąś wskazówką ;)

DziurawaMarysia

prawie 20-letnia Ellie na początku the last of us Ellie mówi że ma 14 lat ale akcja gry toczy się prawie cały rok więc pod koniec gry Ellie ma prawie 15 lat (albo nawet już skończone 15) 5 lat później wiec ma prawie 20 lat wiek Joela przewiduje na jakieś 55-58 lat bardziej na 56-57 lat

DziurawaMarysia

https://www.youtube.com/watch?v=m5b_xKdsdDY

ocenił(a) grę na 9
DziurawaMarysia

Jedno jest (prawie) pewne - Ellie będzie się mścić za śmierć bliskiej osoby. Może Joela, może swojej matki, może ukochanego. Pamiętajmy, że minęło aż 5 lat...plotek nie ma końca, najnowszą jaką gdzieś czytałem, to, ze Ellie byla...w ciąży i stacila dziecko :P

m_szymon

wolałbym żeby cały czas była dziewicą a nie się mściła za śmierć jakiegoś gacha xD

ocenił(a) grę na 9
DziurawaMarysia

:) w sumie w czasach apokalipsy 19 letnia dziewica jest calkiem prawdopodobnym zjawiskiem ;)

m_szymon

Mam nadzieję że nie zmienią też relacji na lini Joel-Ellie czyli quasi ojcec-córka na kochanek-kochanka.

ocenił(a) grę na 9
DziurawaMarysia

Staruszek Joel nie dałby rady..

m_szymon

Eee...tam starsi od niego dawali. Poza tym ile on ma? późne 40? Wczesne 50? Coś koło tego.

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Skoro akcja ma toczyć się 5 lat po pierwszej części to ma pewnie coś koło 55lat. Zgadza się, jeszcze ponoć można :D
Ale motyw jakoby Joel z Ellie? Bzdura! Zniszczyliby całą markę jaką wypracowali poprzednią historią.

Oto moje domysły:
Jak już wcześniej wspominano - Joel nie żyje a Ellie, która najbardziej bała się samotności, uwalnia swojego demona i mści się na oprawcach.

Podczas nieobecności Joela i Ellie w wiosce Tommiego, dochodzi tam do rzezi. Świetliki za cel absolutny obrały sobie zbawienie świata, nie bacząc ile osób przy tym zginie. Wytropili naszą dwójkę i podczas poszukiwań zabili niemal wszystkich, natomiast tych ostatnich (mocno związanych z Ellie) poddali niewyobrażalnym torturom.
Ellie postanawia się zemścić. Joel, jak to on, chce jedynie jej dobra, więc postanawia jej pomóc, nie szczędząc jej przy tym słów krytyki.

JasonCCC

Ten "romans" Joela i Ellie to tylko taka niewinna drwina. Przecież wiadomo ze ND by czegoś takiego nie odwaliło xD

Czyli też uważasz że Joel pojawiać się będzie tylko "w głowie" Ellie?

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Tak mi się wydaje, chociaż jak tak sobie myślę, to naprawdę mało wiemy o tym co działo się z jej matką.
Może Ellie dowiedziała się czegoś co zdarzyło się w przeszłości a Marlene bardzo chciała to przed nią zataić.
Z drugiej strony Ellie chyba nie jest osobą która za błędy garstki chciałaby karać wszystkich.

użytkownik usunięty
JasonCCC

podobno ND potwierdził że Joel naprawdę będzie żyć.

użytkownik usunięty

ale motyw zemsty jest pewny jak w banku, skoro reklamują grę jako "opowieść o nienawiści".

JasonCCC

Możliwe, że nie mieli już pomysłu na Joela, dlatego wysłali go do piachu. Protagonistką będzie faktycznie Ellie, a towarzyszyć jej będzie Tommy. Dziewczyna będzie chciała się zemścić za zabicie Joela, prawdopodobnie na świetlikach, które cały czas ścigały tamtą dwójkę.
Sądzę, że ta fabuła chyba najbardziej ruszy gracza, bo jak wiadomo ND lubi przygotowywać fanom ckliwe niespodzianki :)

DziurawaMarysia

Po mojemu to ona jest Les :P

Fin1819

Zastanawiam się jak ona może być w ciąży ? Ona była zarażona i jej krew też więc podczas "stosunku" ze swoim nwm chłopakiem zaraziłaby go a dziecko zjadło by ją od środka albo nawet nie rozwineło poprawnie. Moją teorią jest to że Joel i Ellie przestaną być dobrzy. Będą bandytami tak jak kiedyś Joel (Mówił o tym w pierwszej części)

kubi230789

Tak i to jest przewodni motyw gry :) znalezion streszczeniento potwierdza. ( elli i Joel chciali przejąć zapasy żywności, ale inteligenti bandyci bedą sie mścić przez polowe gry za to. Druga polowe bedzie mścić sie elli.

użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

Ważne jeszcze jest to żeby nie skopali wyglądu Ellie. Póki co w zapowiedzi wygląda super!

ocenił(a) grę na 9

Wygląda zajebiśie. Ja o kwestie audiowizualne nie martwię się wcale. Boję się wlasnie o fabułę, że cos przekombinują. Ciekawe czy wymyślą coś nowego w sprawie zarażonych, jakieś mutacje itp. Tyle pytań się nasuwa i strasznie długo przyjdzie czekac na odpowiedzi..

m_szymon

Pod względem technicznym ND jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Ale na pewno pod względem scenariusz poniżej jakiegoś poziomu nie zejdą.

DziurawaMarysia

Boże co ja właśnie napisałem? xD

Chciałem napisać:

"Pod względem technicznym ND jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Scenariusz na pewno też będzie dobry. Ale czy równie świetny co w pierwszej odsłonie?"

ocenił(a) grę na 9
DziurawaMarysia

Najważniejsze żeby było bez happy endu

m_szymon

Klimat już został określony w pierwszej odsłonie i myślę że dalej się będą tego trzymać.

ocenił(a) grę na 8
DziurawaMarysia

a myślał ktoś pod tym kątem że w ostatnim rozdziale U4 pojawia sie plakat the last of us American Daughters i jest na nim Ellie w ciąży ?
Może fabuła będzie się skupiać na tym ze ktoś zamordował jej dziecko i teraz razem z Joelem będzie wymierzać sprawiedliwość.
????

tomek_dabrowski_39

nie ma co poważnie traktować tego ester egga.

ocenił(a) grę na 10
tomek_dabrowski_39

Jeśli chodzi o ten plakat z U4 - American Daughters , to równie dobrze mogła być jej "Mama" , nie zapominajmy że Ellie urodziła się jakieś 7 lat po rozpoczęciu Epidemi . NG dało nam ciekawostkę której na razie nie możemy dokładnie zbadać .

tomek_dabrowski_39

Tak jak wspomnieli komentatorzy powyżej, to jest Ester Egg. ALE może to być wskazówka do kolejnego komiksu załączonego do pełnego zestawu gry. Pamiętacie American Dreams? To była historia początku przyjaźni Ellie i Riley i oczywiście prequel prequelu (Left Behind) XD
Prawdopodobnie w American Daughters sięgamy jeszcze głębiej w przeszłość i poznajemy historię ciężarnej matki Ellie (???)

tomek_dabrowski_39

Ale Ellie nie może być w ciąży przecież jest zarażona i jej "dziecko " zjadłoby ją od środka więc trochę ta ciąża jak dla mnie jest naciągana i faktycznie jak ktoś wspomniał może to być jej matka

ocenił(a) grę na 5
kubi230789

Pewne bedzie ze bedziemy grac elli , fajnie by sie gra zaczęła od smutnego początku (smierc joela) jak byly przypuszczenie bedzie sie mścić za naszego starszego pana

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

A ja to widzę tak: Joel i Ellie wiodą spokojne życie w tym miasteczku do którego dotarli pod koniec jedynki. Ellie poznaje tam przyszłego partnera/partnerkę. Pewnego dnia jakaś grupa wrogich osadników (ewentualnie świetlików) napada na miasteczko i wtedy ginie ta ukochana osoba Ellie. Z pomocą Joeala postanawia dokonać zemsty. Joel będzie próbował początkowo odwieść ją od tych zamiarów jednak w końcu wyruszą razem. Prawdopodobnie w trakcie podróży Joel zginie, chociaż bardzo bym tego nie chciał. Ellie zamieni się w mordercę bez uczuć, który kieruje się tylko rządzą zemsty.

ocenił(a) grę na 10
wito_filmweb

Też mi się wydaje, że zginie ukochana Ellie. Stawiam na tą dziewczynę z retrospekcji w gameplayu, z którą tańczy. Sekta od wieszania i wybebeszania ludzi z jakiegoś powodu ją zabije i stąd zemsta. To póki co brzmi dla mnie najbardziej prawdopodobnie.

ocenił(a) grę na 10
wito_filmweb

Brawo, zgadles

ocenił(a) grę na 10
lukas_172

no nie do końca, bo motyw z napadem na osadę jest chyba nietrafiony xd

ocenił(a) grę na 1
DziurawaMarysia

Myślę, że fabuła skupi się na kobietach. W pierwszej części było za dużo Joela. Powinien zginąć, najlepiej na początku gry. I niech zabije go silna kobieta, żeby gracze wiedzieli, że z paniami nie ma żartów. Zrobi się z niej głównego bohatera. Trochę pogramy nią, trochę Ellie, ale nie będą przyjaciółkami. Oj nie. Pomyślcie, jaki super pomysł - będziemy próbowali zabić Ellie!

Z tego co słyszałem, szef Naughty Dog jest wielkim fanem Anity Sarkeesian. Ta znana feministka na pewno podsunie mu świetne idee; przemyci do gry zagadnienia i problemy trapiące współczesny świata.

ocenił(a) grę na 8
Piramidoglowy

Anita?? no to już wiadomo że pora umierać, skoro w grze macza palce ta kretynka

Piramidoglowy

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Piramidoglowy

Tak, dobrze byłoby też wrzucić kilka mniejszości, żeby pokazać, że twórcy o nich pamiętają. Nie wiem, może lesbijki albo najlepiej trans ;).

ocenił(a) grę na 1
Ewka_LoL_

Świetny pomysł! Ponieważ w świecie gry ludzkości grozi zagłada, lesbijek i kobiet z ciałem mężczyzny w TLOU 2 nie może zabraknąć. Nie oszukujmy się, gracze od dawna na to czekają.

ocenił(a) grę na 7
Piramidoglowy

qurwa były przecieki 2 miesiące temu?! czy przybywasz z przyszłości?!

dezertx

przecieki byly dużo, dużo wcześniej. wystarczy tylko bywać w internetach i interesowac się grą ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones