7,2 37
ocen
7,2 10 37
61
chce zagrać
{"type":"film","id":725142,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/videogame/Unreal+Tournament-2016-725142/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum gry Unreal Tournament
  • Podtrzymuję to co wcześniej napisałam iż programiści z EPIC może są dobrymi programistami ale sami nie są graczami i dlatego twierdzę że twórcy nowego UT nie mają pojęcia o dobrym gameplayu. Widać, zabrakło mnie w ich zespole. Dziwię się trochę graczom że łykają każde gówno jakie im się poda i są zadowoleni z tego. Nowy Unreal nie wnosi nic nowego do Multiplayera i już gry na Commodore 64 są bardziej grywalne od nowego UT oraz od UT3. No dobra, dam im szansę i niech dokończą projekt a wtedy ocenimy. O ile Quake 3 dawał duże możliwości tym graczom którzy wykazywali się pomysłowością i inteligencją to UT3 i nowy UT ma jakieś głupie ograniczniki które sprawiają że gracz pomysłowy i inteligentny w żadnym wypadku nie może się wykazać przez te właśnie ograniczniki. Ponadto ta gra jakby nie pozwala rozwinąć się emocjom i studzi adrenalinę, wielka szkoda. Większość moich zastrzeżeń dotyczy Unreal Tournament 3 a jeśli chodzi o nowego UT to poczekamy zobaczymy, choć wcale nie liczę na to że programiści wykażą inicjatywę twórczą.

• nudecroft Oj, nie zgodzę się z Tobą w kwestii nowego UT - choć rozumiem, że może Ci się nie podobać.
    Jestem jednak ciekaw, co rozumiesz przez możliwości i ograniczenia?

Dlaczego nowe UT ma tak wysoką ocenę?
    Z bardzo prostego powodu - bo to znowu jest Unreal Tournament, ma tę samą "duszę" i drapieżność, co pierwsza część i - dzięki Bogu - nie udaje Quake'a 3, ani - z drugiej strony - Call of Duty. Pewnie, że jest jeszcze w powijakach, wrzucili do gry raptem parę mapek, ale zachowajmy optymizm.
    Zresztą, napisałem o tym artykuł: http://www.dzikabanda.pl/wieksze-kawalki/teksty/unreal-tourn...

Chcesz wpłynąć na proces tworzenia UT? Nikt Ci nie broni, wbijaj na ich forum i tam mów, co powinni wg Ciebie poprawić ;)

• sosniak Ależ oczywiście że mam masę pomysłów co należałoby poprawić i co ulepszyć przy czym należałoby zwrócić się o pomoc do profesjonalnego studia i do zawodowców. Co do tych ograniczeń zaraz Ci odpowiem tylko ułożę myśli.
    Oczywiście EPIC jest profesjonalnym studiem ale mnie zależy na kimś kto posiada większy zmysł artystyczny i większą wyobraźnię od EPIC. To musi być studio które myśli w dość niekonwencjonalny sposób a nie tak prosty jak EPIC.
    Z resztą zaraz pogadamy o tym.

• nudecroft Na razie brzmi to, jakbyś chciała zupełnie innej gry.
    I nie sam EPIC, gracze też mają tam coś do powiedzenia.

Niemniej, jestem strasznie ciekaw Twoich spostrzeżeń i propozycji.

• sosniak Bardzo miło mi to słyszeć przyjacielu że chciałbyś zobaczyć to co jest doskonałe i piękne. A zatem przedstawię Ci coś co jest tak piekielnie grywalne i tak doskonałe że aż dziw bierze że nikt wcześniej tego nie wymyślił ale musisz się uzbroić w cierpliwość bo jestem w trakcie tworzenia, na razie na papierze a może później... kto wie. Natomiast mam do Ciebie prośbę abyś poszperał trochę i spróbował zdobyć kontakt z ludźmi którzy robią profesjonalne mody (modyfikacje) a nuż może coś z tego wyjdzie. Pozdrawiam serdecznie.

• nudecroft Mocne słowa. Czekam na ich rozwinięcie, chociażby na priv. Jakiś teaser czy coś.

Kontakty do moderów? Będzie ciężko, nie mam wtyk w takim środowisku. Niemniej, z tego, co się orientuję, sporo takich wariatów kręci się właśnie po forum UT.
    https://www.facebook.com/ModdersInc/?fref=ts - tu też mogą Ci pomóc.
    Polskich jakoś nie znam. Nie chadzamy do tych samych knajp póki co.

No i dalej nie dowiedziałem się, co jest według Ciebie nie tak z Unreal Tournament. Serio, ciekawi mnie to.
    I czym różni się niedobór rozwiązań sprzyjających inteligentnym pomysłom od doboru np. pierwszej części? ;) Poza tym, że oczywiście, zawartości na razie mamy tam niewiele. Jak dla mnie i to i to jest brutalną, prostą (ale nie prostacką) arenówką, która pozwala się wyszaleć i wymaga niezłego, nieskażonego DLC skilla.

• sosniak Myślę, że mój jeden z poważniejszych problemów to słaby j. angielski. Bardzo słabo znam angielski i to jest główną moją przeszkodą. Zaraz Ci napiszę co jest nie tak z UT3 tylko ułożę sobie to w głowie i poukładam, przyznam że dawno nie grałam.
    Jako coś co mi przyszło do głowy jako pierwsze to niedopracowany silnik graficzny, moim zdaniem ten z KILLZONE: SHADOW FALL jest dużo ciekawszy. Ogólnie silnik Unreal Engine 3 ma jakieś błędy dlatego twierdzę że choćby CRY ENGINE 3 jest dużo lepszy od "Unrealowego". Ogółem mówiąc to nie podoba mi się grafika w UT3, być może to wynika z tego że wciąż mam starego windows XP i nie dane mi było odpalić gry z direct X 10. Dlaczego silnik UT3 jest skopany? No bo postać którą prowadzimy nie do końca radzi sobie z terenem, blokuje się, jakieś exploity i parę innych błędów technicznych. Zaraz napiszę więcej tylko daj mi sobie przypomnieć.

• nudecroft Aaaaa nieeee, Moja Droga!
    Że z UT3 jest coś nie tak, to się zgodzę! Nie grałem dużo, ale dość, by mieć poczucie odrobinę wtopionego czasu.
    Myślałem, że chodzi Ci o najnowsze Unreal Tournament, to w fazie pre-alpha :)
    Ale kontynuuj, to może być ciekawa diagnoza.

• sosniak No pewnie że będę kontynuować po to jest to forum :)
    Właściwie to mój brat jest jeszcze bardziej zakręcony ode mnie, razem uzupełniamy się i to co nie widzę ja widzi on, to co nie widzi on widzę ja :) Mój brat ma w planach wydanie książki w której m.in. odkrywa prawdziwe tajniki grywalności czyli takiego hardcorowego gameplayu.
    Właściwie to piszemy książkę razem do spółki, ciekawe co z tego wyjdzie. Jutro napiszę więcej, tymczasem dobrej nocki życzę :)

• nudecroft Trafiła mi się hardkorowa graczka do rozmowy. Zacnie :)
    Jeśli zaś chodzi o angielski - mogę pomóc. Jeśli o to chodzi tłumaczenia/kontakt, nie jestem taki najgorszy.

I ja również życzę dobrej oraz czekam na rozwinięcie.

• sosniak To mi wygląda niezły początek spółki, ja będę opisywała modyfikacje a Ty będziesz tłumaczył na angielski : ) A potem będziemy posyłać to programistom. Przy czym to co już zdążyłam napisać wymaga znajomości angielskiego na perfekt bo używam skomplikowanej terminologii i padają tam słowa specjalistyczne i techniczne. : ) Ale cieszę się że chcesz podjąć wyzwanie.

• nudecroft Najpierw, to będę chciał wiedzieć, co, gdzie, jak, z kim, po co (oraz inne zabawne, zwięzłe pytania), a dopiero potem zdecyduję, czy na pewno chcę w tym uczestniczyć. :)

• sosniak No pewnie, istotne są szczegóły. Jak ukończę to mogę Cię wtajemniczyć w sekrety grywalności.

• ChubakaCieLubi ocenił(a) tę grę na: 3

nudecroft Zagrałem w to i nawet z alfy nie wyszło. Przez 6 lat nic z tym nie zrobili widać projekt porzucony.

• ChubakaCieLubi Epic dał dupy ale już się tym nie przejmuję

nudecroft Jakby porównać Unreal, Quake i Doom to ten ostatni ma najwięcej siana i coś się w nim dzieje. Quaka champions stęka ale gra ktoś w to jeszcze chociaż zrobili z tego wyciskarkę do dolarów bo nie da się robić modów a wszystkie wyglądy itp są płatną mikrotranzakcją i jedynie Doom 2016 i teraz Eternal pozwala robić mapy i zmieniać zasady przez graczy.

Unreal na niektórych mapach nie ma nawet tekstur, co z tego że engine nawet ładny skoro gra porzucona. RIP Unreal bo nie wierzę w żaden powrót.

• nudecroft Witam! Powiem tak ta gra jest nastawiona na rozgrywki sieciowe. Najlepsi i tak obniżają grafikę do minimum, wyłączają nie potrzebne dźwięki otoczenia i muzykę by najlepiej usłyszeć i zobaczyć przeciwnika. Gralem z najlepszymi w różnych klanach ponad 5 lat i wiem co potrafią najlepsi gracze. Pozdrawiam

• Robert1286 Być może tak jest ale np w Quake III arena można było sobie dorobić dźwięk przestrzenny czyli o ile się nie mylę 5 głośników wtedy słychać jak gracz chodzi za naszymi plecami i jest wokół nas.

Dźwięk raczej nie wpływają na szybkość gry za to elementy graficzne już tak.

Najlepszymi graczami w Q3 Arena oraz Q3 Rocket Arena czyli tyle co Challenge Pro Mode są Polacy i ewentualnie Niemcy.

W Quake III Arena były klany a wszyscy z danego klanu to świetni gracze. W ogóle klany Q3 są dużo lepsze niż te w Unreal Tournament które były lipą straszną. Werbowanie do Quake'a do klanu następowało w dość prozaiczny sposób otóż jeśli chciałeś wejść do klanu musiałeś stoczyć walkę 1v1 One on One z najsłabszym członkiem klanu a jeśli wygrałeś to teraz nowy turniej tym razem z najlepszym graczem klanu. Jeśli dany gracz wygrał z najlepszym graczem klanu 10 razy pod rząd to taki gracz jest już przynależny do tego klanu. Przynależność do klanu obfituje w liczne przywileje bo taki klan ma liczne przywileje w tym opieka sponsora bo każdy z graczy otrzymuje rodzaj pensji od sponsora. W ogóle ten sponsor bierze pod opiekę taki zespół a gdy i gdy taki klan wygra to jak gramy za pieniądze to taki sponsor najwięcej zarobi.

Każdy klan tj. gracz klanu za każdy wygrany turniej taki gracz otrzymuje profity oprócz stałej pensji.

Przynależność do klanu daje tyle i nie tylko tyle, że odbywają się szkolenie w sieci lokalnej i ci słabsi zawodnicy odbywają treningi i szkolenia.

nudecroft Gry arenowe rodem Quake nie cieszą się już zbytnią popularnością i Epic to zauważył dlatego zostawił Unreal Tournament w wersji pre alfa w zasadzie porzucił projekt na rzecz innych gier.

Większość map w tej grze jest zrobiona przez hardcorowych fanów którzy w nią grają.

Stała pensja dla gracza? Powiem tak to pozostanie w swerze marzeń dziś gracze aby zarabiać muszą grać w to co się najbardziej ogląda i jest popularne bo zarabiają na wizerunku i wyświetleniach.

Ci którzy mają wyświetlenia w milionach to mają sponsorów.

Takie są realia i tu żadne pomysły ich nie zmienią bo tak działą streaming.

• ChubakaCieLubi Nie cieszą się popularnością bo mapki są słabe po trochu aimbot niszczy rozgrywkę, bronie za słabe oraz ciągle to samo czyli ten sam schemat nic nowego a gracze są już znudzeni tym samym.

Wyjeżdżam do Gliwic tam będę pracować nad grą sieciową oczywiście wezmą mnie nie płacąc nic bo takie są realia. Nie powierzą mi zadania płacąc mi a jedynie mogą coś zrobić to jedynie wysłuchać mnie , dobre i tyle potem może jakiś procent dostanę od rocznego zysku.

nudecroft Gra o górnikach :) ?

• ChubakaCieLubi : >

nudecroft Co się śmiejesz to dobry temat.

• ChubakaCieLubi Całkiem możliwe :)

nudecroft No jak zrobili symulator samca beta https://www.youtube.com/watch?v=MSrbWDnEuI4 to ja bym widział że robisz symulator wkurzonego górnika.

• ChubakaCieLubi Nie, nie hehe, jadę do Gliwic do The Farm 51

nudecroft Gra się zaczyna górnik siedzi w chacie ogląda telewizję żona nie chce dać mu obiadu, w telewizji widzi zamieszki i musisz uszykować go do strajku, podczas strajku mogą być zamieszki więc byłyby elementy bijatyki, oczywiście codzienna praca w kopalni więc elementy zbieractwa.

• ChubakaCieLubi No spoko fajna sprawa :)

nudecroft Autokar czy psiakobus?

• ChubakaCieLubi Trudno powiedzieć, żaden z nich.

nudecroft Ty będziesz jak ten pan https://www.youtube.com/watch?v=owOcW6mjl6Y

• ChubakaCieLubi Tak sądzisz ?? Czy ja wiem.

nudecroft Ja to wiem.

• ChubakaCieLubi To zależy ode mnie kim będę.

nudecroft No tym panem z filmiku.

• ChubakaCieLubi Raczej nie, nie znam gościa.

nudecroft Serio nie znasz Rowana Atkinsona?

• ChubakaCieLubi A może coś pogmatwałem. Oczywiście że znam.