9,6 22 561
ocen
9,6 10 22561
2 131
chce zagrać
{"type":"film","id":739050,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/videogame/Wied%C5%BAmin+3%3A+Dziki+Gon+-+Krew+i+wino-2016-739050/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino
 • A gdyby po dodatku fabularnym "Krew i wino" CD Projekt Red stworzyło dodatek fabularny, w którym główną bohaterką jest Cirilla?

 • elrond123 ocenił(a) tę grę na: 10

  Lukowskyy To bardziej pomysł na wiedźmina 4.

 • elrond123 Ciri jest zbyt op, więc kiepska by była z niej pełnoprawna bohaterka gry. Swoją drogą bardzo ciekawi mnie kto będzie główną postacią w W4. Ja stawiam że to będzie nadal Geralt bo inni wiedźmini są po prostu wyprani z emocji i granie taką postacią nie było by zbyt atrakcyjne jest jeszcze opcja, że tworzymy własną postać od podstaw ale to również niezbyt fajne rozwiązanie .

 • jokxer_ ocenił(a) tę grę na: 10

  ElTabasco Ja sądzę, że W4 nie będzie, będą raczej starali się rozwijać cały czas W3 wydając kolejne fabularne DLC, moim zdaniem jest to świetna opcja i daje duże pole do popisu dla studia.

 • jokxer_ również pasuje mi coś takiego, ciągle niech dokładają nowe obszary i jakieś pojedyncze przygody Geralta ale jednak przyjdzie ten dzień że trzeba to zakończyć i ruszyć z nową grą ;] Pewnie wydadzą Krew i Wino a potem ruszą pełną parą prace nad Cuberpunkiem 2077

 • jokxer_ Oczywiście, że NIE będzie więcej DLC do Wiedźmina 3... Jasno CD Projekt Red powiedzieli, że Krew i wino to ostatnie z DLC... Marni z was fani.

 • jokxer_ Ja też bym zdecydowanie wolał, żeby wprowadzali nowe dodatki do trójki zamiast nową część Wiedźmina. Powód? Niedawno(jakoś rok temu) wymieniłem laptopa z parametrami odpowiednimi dla Wiedźmina 3 na dobrych detalach. Nie chciałbym znowu wymieniać laptopa dla Wiedźmina 4 (a granie na niskich detalach psuje przyjemność). Jak wprowadzają dodatki, to wymagania sprzętowe się nie zmieniają. A jak tylko powstanie zupełnie nowa część, to znowu będziemy mogli się spodziewać sporej różnicy między trójką a czwórką pod względem wymagań sprzętowych.

 • Rockman92 ocenił(a) tę grę na: 9

  jokxer_ Zapomnij o DLC, to koniec z Wiedźminem 3 definitywny.

 • 24h_noliffe ocenił(a) tę grę na: 6

  Rockman92 i nie będzie W4 :/

 • Rockman92 ocenił(a) tę grę na: 9

  24h_noliffe A kto to może wiedzieć, pewnie będzie W4, coś przebąkiwali ludzie z CDPR, że to by była głupota pożegnać się ze światem Sapkowskiego. Będzie tylko z inną postacią i pewnie jakimiś nowymi mechanikami. Ale to odległe czasy, najpierw trzeba wydać Cyberpunka.

 • 24h_noliffe ocenił(a) tę grę na: 6

  Rockman92 będzie to napewno inny tytł dla mnie jest to spin-off

 • 24h_noliffe ocenił(a) tę grę na: 6

  24h_noliffe prequel

 • Rockman92 ocenił(a) tę grę na: 9

  24h_noliffe No bo Wiedźmin się zakończył definitywnie. Żyli długo i szczęsliwie, ewentualnie krótko.

 • ElTabasco na 100% nie będzie to Geralt. W sumie sama mam nadzieję, że to będzie ktoś inny. Geralt jest rewelacyjną postacią, ale ile przygód może mieć jeden człowiek.

  Po Sercach z kamienia pomyślałam, że ciekawą opcją byłaby historia młodości Vesemira :) Byłoby trochę elementów i postaci, które znamy, a nie pokrywałyby się konflikty wojenne w tle (co miałoby miejsce, gdyby bohaterem był ktoś w podobnym wieku co Geralt). No i mogliby wpleść romans z hrabiną Mignole, zainteresowała mnie :D

 • niceweather_ wolałbym kontynuację bo chyba nikt nie lubi prequeli ale jeśli było by to tak dobre jak W3 to nie pogardzę ;]

  cdp red na dzisiejszej konferencji ujawnili że między 2017-2021 wydarzą dwie gry AAA, jedna to Cyberpunk 2077 a drugiej nie ujawnili ale mam nadzieję że to kolejna część wiedźmina.

 • lifter67 ocenił(a) tę grę na: 10

  niceweather_ Interesujący pomysł. Zagrałbym :)

 • szakalns ocenił(a) tę grę na: 9

  niceweather_ Też o tym myślałem było by to świetne rozwiązanie

 • niceweather_ W grach, serialach lub filmach? Dowolnie dużo przygód. Z resztą od biedy można zrobić historię 20 lub 200 lat później. Sporo bohaterów jest odpornych na starzenie (czarodziejki, wiedźmini, Ciri też można zrobić magiczką, krasnoludy są względnie długowieczni) więc przygód mogą mieć dowolnie dużo o ile coś ich nie zabije wcześniej.

 • ElTabasco Dlaczego Ciri miałaby być zbyt OP? Z całym szacunkiem, ale to chyba najgłupszy argument jaki wciąż słyszę. Przecież to kwestia tylko i wyłącznie balansu gry. Przy wszystkich swoich umiejętnościach Ciri nie jest w końcu niepokonana. Mało tego, mechanika Ciri z podstawowej gry, mimo że uproszczona (brak ekwipunku, alchemii czy punktów doświadczenia), jest mimo wszystko, moim zdaniem, na tyle interesująca że, nawet bez dodatkowych elementów, byłaby w stanie "uciągnąć" fabularne rozszerzenie oparte na jej postaci. Jeśli zaś mowa o potencjalnej pełnej grze z Ciri w roli głównej - tym bardziej nie widzę problemu, bo mechanika byłaby budowana zupełnie od nowa i nawet przy zachowaniu wszystkich umiejętności Ciri (swoją drogą skąd wiadomo że nie straciła ich po zniszczeniu Białego Zimna?, część z nich jeśli dobrze pamiętam jest też związana z amuletem otrzymanym bodajże od Triss, który też Ciri mogła stracić) można by spokojnie stworzyć grę z wymagającą rozgrywką. Dodatkowo zdolność Ciri do przemieszczania się między światami byłaby potencjalnie świetną i oryginalną mechaniką tej hipotetycznej gry.
  Osobiście wydaje mi się że rozszerzenie skupione na Ciri (o pełnej grze nie wspominając) byłoby bardzo ciepło przyjęte przez fanów (sam wciąż mam na to cichą nadzieję).
  Oprócz tego wydaje mi się że świetnym pomysłem byłoby DLC skupione na... Yennefer.

 • lifter67 ocenił(a) tę grę na: 10

  Lukowskyy Musieliby ją mocno zmienić w stosunku do W3, bo sekwencje, w których się nią gra, są IMHO najsłabszym elementem podstawki.

 • rittering ocenił(a) tę grę na: 10

  lifter67 *uderza w stół* thank you!

 • czarek001 ocenił(a) tę grę na: 10

  Lukowskyy Na razie nie jest nic nawet potwierdzone o W4 i chyba nie powstanie. Jakieś plotki są, ale to tylko plotki (płotki xd taki żarcik) a nawet jakby powstało, to wątpię, że byśmy grali Geraltem :(

 • czarek001 Na razie to sobie czekamy na powstającą ekranizację. ;)

 • AlexGolian ocenił(a) tę grę na: 10

  Lukowskyy Krew i Wino będzie raczej ostatnim dodatkiem patrząc na design okładki który ostatnio wyciekł do internetu (nie mam go pod ręką ale był tam napis "The last contract" co sugeruje że jest to ostatnia przygoda Geralta). A co do nowej części z Ciri to widziałbym może jakieś lata młodości (albo początek szkoły wiedźmińskiej!) bo z kontynuacją z Dzikiego Gonu może być ciężko ze względu na różne zakończenia w zależności od wyborów gracza :P.

 • gizmo666 ocenił(a) tę grę na: 9

  AlexGolian Po W2 jakoś nie mieli takiego problemu.

 • AlexGolian ocenił(a) tę grę na: 10

  gizmo666 Tak i w ostateczności sprowadzili większość wyborów do jednego. W W2 decydowaliśmy o losach Królestw Północnych co i tak w 3 zostało sprowadzonego do jednego rozwiązania bo wojna z Nilgaardem. W W3 jednak decydujemy o SPOILER życiu niektórych postaci SPOILER więc cięzko z tego robić kolejną część. Nie mówiąc o tym że bodaj wczoraj CDPRED potwierdził ze Krew i Wino będzie ostatnią przygodą Geralta.

 • gizmo666 ocenił(a) tę grę na: 9

  AlexGolian ekhm... faktycznie niezbyt dobitnie to podkreśliłem, ale moja wypowiedź to była ironia :P Mi też się nie podobało to, że redzi zignorowali praktycznie wybory z każdej części gry.

 • AlexGolian ocenił(a) tę grę na: 10

  gizmo666 Ah to w takim razie przepraszam, nie zaczaiłem że to ironia. :p

 • AlexGolian W sumie w W2 można było na koniec walczyć z Letho (nie wybrałem tej opcji, ale pewnie wtedy Letho ginie) lub się z nim napić i się rozejść. W przypadku pierwszego rozwiązania Letho nie powinien pojawić się w W3, a jednak się pojawia :)

 • Cejot_Jot ocenił(a) tę grę na: 10

  Pijany_Mistrz nie gadaj głupot, jeśli w W2 Letho ginie to w W3 się nie pojawi

 • Cejot_Jot No jak się nie pojawi, skoro się pojawił :) Podczas wykonywania jakiejś pobocznej misji (chyba w Velen), Geralt spotyka Letho i może mu pomóc rozprawić się z najemnikami, ktorzy zostali wysłani by go zabić. O nawet znalazłem na YT filmik z tego questa, o to dowód: https://www.youtube.com/watch?v=RbERY_Cwlks

 • Cejot_Jot ocenił(a) tę grę na: 10

  Pijany_Mistrz Grałem już dawno i wiem o tym. Ja Letho spotkałem bo w W2 przeżył. Jeśli Letho ginie to się w W3 nie pojawia, a w tym quescie zamiast Letho zastajemy bodajże potwory.

 • Cejot_Jot Aha no chyba, że tak. Ale to trzeba mieć save z W2 (w przypadku gdy Letho ginie) ?

 • Cejot_Jot ocenił(a) tę grę na: 10

  Pijany_Mistrz trzeba mieć save albo odpowiednio wybrać odpowiedź w prologu, ten typ pyta co zrobiliśmy z Letho i jest, że ''pozwoliłem mu odejść'' lub ''zabiłem go'', jeśli nie robi się symulacji wyborów to wtedy automatycznie chyba wybiera, że Letho przeżył - mi się jego wątek w W3 bardzo podobał, a quest w Velen jeden z lepszych

 • elosidzej ocenił(a) tę grę na: 1

  Lukowskyy A po Krwi i Winie...Wieśniak is ded :P

 • Lukowskyy Być może Geralt jeszcze wróci - choć nieprędko. Samą zapowiedzią tego może być * SPOILER * SPOILER * DUŻY SPOILER * to, że w grze pojawia się Oriana, znana ze zwiastunu "Pamiętna Noc" - jak wiadomo w grze nie ma możliwości jej zabicia, tak więc sam trailer może naprowadzić nas na to, że po akcji z "Krwii i wina" wiedźmin powrócił jednak na szlak. Zresztą w tle pod koniec zwiastunu widzimy miasto niepodobne do żadnego dotąd przedstawionego w grze (chociaż ... może to Toussaint). Mogę się mylić pod wieloma względami, ale mam niestety nieznośną tendencje do spekulowania. W każdym razie miło byłoby pograć jeszcze Geraltem. A już w ogóle byłabym zachwycona, gdyby ludzie z CDPR dopełnili mapkę w W3 o następne dodatki - ona aż prosi się o kolejne nowe miejsca! :D

 • SmallCannibal *Spoiler* Myślę jak już to zabicie Oriany mogło by być co najwyżej nawiązane w jakiejś rozmowie, w kolejnej części (lub może dodatku jeśli jednak miałby być). Tak jak to było z nawiązaniem do trailera "Zabijam potwory"

 • jukatos ocenił(a) tę grę na: 10

  Lukowskyy Pewnie już nie będzie żadnych dodatków i dobrze. Dla mnie arcydzieło Wiedźmin dziki gon jest kompletne w obecnym stanie.

 • Lukowskyy W sumie jak już to ja bym chciał jakiś multiplayer coś na zasadzie GTA ONLINE

 • Lukowskyy A może tak...
  Załóżmy, że jednak Kear Morhen zostanie odbudowany i znów rozpocznie się trening wiedźminów. Był by to świetny materiał na grę online, ale w oparciu o założenia i silnik W3. Co więcej dodano by kolejne prowincje Kedwen, Wizima itp. W tym przypadku wybory z W3 nie musiały by być takie istotne, gdyż to już nie była by historia o Geralcie.

  REDZi musieli by wybrać wtedy 2 możliwe opcje kontynuacji: I. Wybrać kanoniczne zakończenie, II Gracz ma zaimportowane decyzje z W3, ale nie wpływają one bezpośrednio na fabułę. Są one wspominane lub kształtują one pojedyncze questy (Coś na kształt Letho w W3). Innymi słowy każdy gracz słyszał by od NPC coś innego;]

  Jestem za opcją II. Podam przykład (Spolier) z wojną o Północ w W3:
  - Wygrywa Radowid ---> Po pacyfikacji nieludzi i czarodziejów zabrakło ekspertów znających się na walce z prawdziwymi potworami. Łowcy Czarownic są nieefektywni, dlatego Radowid postanawia odbudować Cech Wiedźminów. Są stale kontrolowani przez Łowców Czarownic. (Coś jak krąg magów w DA)
  - Wygrywa Djikstra ---> Jego masowy program przesiedleńczy zakłada kolonizację obszarów odludnych, zapełnionych potworami. Z powodu małej ilości wiedźminów, postanawia jako kanclerz odbudować Kear Morhen. Traktuje to jak dobrą inwestycję w przyszłość.
  - Wygrywa Emyr/Ciri --> Wojna o północ zostaje wygrana, ale natychmiast trzeba wycofać wojska do innych części imperium. Ludność północy zostaje sama skazana na pastwę potworów. W zamian Cesarzowa/ Cesarz postanawiają odbudować cech Wiedźminów w nadziei, że zaprowadzą oni porządek w północnych krajach.

  Ja to sobie wyobrażam tak... cała wiedza o wiedźminach zostaje skondensowana w nowej szkole. Mogą nawet powstać oddzielne "dormitoria" np Wilka, Gryfa, Kota itp... Każda specjalizująca się w czymś innym. Tworzymy własnego wieśka a potem ruszamy na szlak. Kto by odbudował tą szkołę? Myślę, że Triss, Letho, Eskel, Tauler, Hrabina Mignole (Ma całą kolekcję dotyczącą informacji o Cechu Wiedźminów), może nawet Kiera i Lambert (Jeśli żyją). Myślę, że jeszcze parę osób by się znalazło.

  Skąd ten pomysł? Kear Morhen jest chyba jednym z najpiękniejszych zamków jakie widziałem w wirtualnej rzeczywistości. Szkoda, było by żeby taki zamek i spuścizna po Vesemirze tak po prostu zniknęły. Kurczę ja UWIELBIAM przechadzać się po Kear Morhen i podziwiać te detale, myśleć że kiedyś tu była tętniąca życiem szkoła.

 • pawel_nowakk ocenił(a) tę grę na: 8

  Lukowskyy Nie ma na to żadnych szans. Jedyne co to przydałoby się zekranizować przeszłość Ciri (z książki), ale nikt tego nie zrobi, bo to zbyt kontrowersyjne.

 • Lukowskyy Kiepski pomysł - głównym bohaterem musi być Geralt i koniec!

 • pawel_nowakk ocenił(a) tę grę na: 8

  LokLambert Najlepiej jakby zrobili na podstawie Sagi. Wszelkie inne filmy to tylko fantazja, a materiał Sagi jest świetny.