PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678629}
9,6 58 526
ocen
9,6 10 1 58526
Wiedźmin 3: Dziki Gon
powrót do forum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
użytkownik usunięty
DziurawaMarysia

I tak Gothic jest Numer1 to pozdro dla ludzi z gustem.

ocenił(a) grę na 8
DziurawaMarysia

Ło w p*zdu - 9,7 !!!
No no, tylko gratulować.

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

W swoim gatunku, hirołsy w swoim itd.

katedra

http://www.filmweb.pl/rankings/game/world#p1

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Jak to się ma do gatunków?

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Masz coś do HIRKA?! Tak na poważnie, to pomimo tego, że dałem W3 dyszkę, to i tak stawiam Heroes 3 nad nim.

ocenił(a) grę na 8
Kaineko

Zwłaszcza że w Wiedźminie pomimo świetnej fabuły, najlepszym przyjacielem gracza jest kwadrat i ciągle się go wciska czasami coś innego. Gra nawet na najwyższym poziomie trudności jest łatwa system walki kulawy.

Szkoda że nie zrobili walk coś ala Dragons Dogma albo Dark Souls. Tak wiedźmin Trzeci Ślizga się miedzy róznymi ocenami 8/10 a 7,5/10.

W żadnym razie nie powinien być powyżej Heroes 3 który był arcymistrzowską grą swoich i nawet teraźniejszych czasów. Tam wszystkie elementy są z sobą idealnie dopasowane walka/ekonomia/klimat.

Wiedźmin Trzeci świetna gra ale nie jest grą przełomową jak np Baldurs Gate, co do Fallouta 4 uważam że tam dużo więcej frajdy z zabijania potworów z rozwijania postaci. Po prostu mimo że Fallout 4 ma słabszą fabułę to jest lepszą grą rpg.

Wiedźmin broni się świetnym gwintem, pięknym światem i fabułą ale mocno obrywa system walki/rozwojem postaci, po 30 lvlu nie ma już w co rozdawać punktów -słabo.

Finałowo naciągam na 8/10.

ocenił(a) grę na 10
ChubakaCieLubi

Soundtrack tez bdb.

ocenił(a) grę na 8
Kaineko

Tak geniusz soundtrack, mi jedynie chodziło o to że to bardzo dobra gra ale nie pozbawiona wad, jako rpg w danym czasie najlepsza ale przecież w tym samym roku wyszedł np też Bloodborne, Fallout 4 itd i każdy mający swój gust znajdzie coś innego dla siebie.

Zresztą kupiłem wszystko wraz z rozszerzeniami co znaczy że CD Projekt osiągnął swój cel nie zrobił gry idealnej ale na tyle dobrą by mnie przekonać.

DziurawaMarysia

Początkujący ale dobry youtuber Renox.

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

I tak nie ma możliwości, by do Wiedźmina 3 tak chętnie ludzie wracali jak do Gothic 1 i Gothic2+Noc kruka.
W te gry ludzie grają od 15 lat. Zarówno przechodzą podstawkę po kilka do kilkunastu razy jak i zagrywają się w liczne mody.
Wiedźminy są bardzo dobre, ale to gry na raz, dwa razy.

returner

Ciężko zeby ludzie grali w "Wiedźmina 3" od 15 lat jak miał premierę w zeszłym roku :)

Natomiast pierwszej części Wieśka niedługo stukną 10 urodziny a ja nadal się zagrywam i znam wiele osób, które również grają.

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Ja nigdy nie miałem ochoty powrócić do Wiedźmina 1 i 2 ani żaden mój znajomy czy kuzyn.
A w Gothica 1 i 2 od 2002 do 2010 systematycznie wszyscy się zagrywają.

returner

W "Gothica" jakoś NIESTETY nigdy nie grałem ale zagrywam się w "Diablo 2" od wielu lat. Jeszcze nie tak dawno grałem w kultowego Mario na pegazusie, którego znalazłem w piwnicy! Gra z '85!

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Ja mam na PC emulatory C-64 i Amigi. Mam do nich po 100 ulubionych gier z tych komputerów w
w które się zagrywało w latach 1990-1996 :)

returner

Są nawet tacy, którzy grają jeszcze w gry z ery automatów. Jakieś Pac-Many, Donkey Kongi i inne żelazne klasyki z przed naszej ery ;)

ocenił(a) grę na 10
returner

Oczywiście to nie to samo, bo na C-64 i Amidze grało się na Joysticku. Amiga to był właściwie najlepszy komputer do grania 1985-1995.
Ale potem co raz więcej tytułów pojawiało się tylko na Pc.
Najpierw Alone in the dark 1992, Doom 1993, Doom 2 1994, Mortal kombat 3 1995,
Quake 1996, Duke Nukem 3d 1996, Fifa 1996, Tomb raider 1996 co doprowadziło do końca Amigi. Co ciekawe te same gry na Pc i Amidze z lat 1985-1992 lepszą grafikę miały na Amidze. I do tego wygoda grania dużo lepsza stąd była nazywana przyjaciółką, a Pecety wtedy bezduszną blachą.

ocenił(a) grę na 10
returner

Wiadomo, kiedyś gry były bardziej oryginalne, klimatyczne, trudniejsze i dłuższe. Od 2005 właściwie wszystko na jedno kopyto.

returner

Czy bardziej klimatyczne to kwestia dyskusyjna bo uważam "Wiedźminy" za bardzo klimatyczne gry, z resztą nie tylko one. "The Last of Us", "Uncharted" czy "Heavy Rain" (sorry że gry na Soniacza ale mam PS3 więc w te głównie gram) mają świetny klimat.

Na pewno kiedyś gry były bardziej pionierskie ale to jak w kinie, zawsze ktoś musi wprowadzić nowe standardy. Sam lubię grać w klasyki ale uważam że w branży growej wciąż jest wiele do "odkrycia".

Co do "Tomb Raidera" to nawet ostatnio udało mi się kupić pack pierwszych 9 części przygód Lary Croft. Ale szukam czasu żeby to zainstalować i zagrać od pierwszej części. Wątpię jednak żeby mi poszło na systemie Windows 10.

Pytanie z innej beczki. Jaki jest według Ciebie najlepszy film na podstawie gry?

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Gry z okresu 1985-2003 z pewnością były bardziej miodne i nowatorskie. Co do klimatu to sorry, ale wystarczy porównać Gothic 1 i 2 do Wiedźminów i klimatem Gothici są górą.
To samo np: Tomb raider 1 (1996) oraz Tomb raider 2 (1997) są pod każdym względem lepsze od takich Tomb raider Legend 2006, Tomb raider Anniversary 2007 czyli remake 1 czy Tomb raider Underowrld 2008. W ogóle poziom trudności w pierwszych czterech tomb raiderach był o wiele wyższy niż w nowszych tombach. Tomb raider 2013 też był udany, ale to nie był przełom taki jak Tomb raider 1 w 1996.
Poza tym gra zbyt łatwa dostosowana do dzisiejszych graczy.
Gry trudne w przejściu to te 1985-2002. Potem było co raz łatwiej. Nie mówię tu o skali trudności, easy, normal, hard tylko o samym myśleniu, zagadkach, szukaniu przedmiotów, trudniejszym sterowaniu, większej ilości rozwiązań.
Obecnie mimo większych możliwości technicznych gry są o wiele prostsze. Przypomnę choć o zalewie przygodówek z lat 90' Porównaj sobie przygodówkę survival horror Resident evil 1 z 1996 z szukaniem i używaniem przedmiotów do nowszych Residentów np: Resident evil 4,5,6 nastawionych na akcję, a myślenia zero.

Nie ma raczej bardzo dobrych filmów na podstawie gry :)
Dużo mówiło się, że nr 1 to Mortal Kombat 1995.

returner

Mam identyczne zdanie odnośnie ostatniego zdania xD.

Niestety nie ma dobrych filmów na podstawie gier video. U mnie w rankingu też "Mortal..." jest na pierwszym miejscu ale to z pewnością nie jest wybitny film. Dużo sobie obiecuję po nowym "Assassin's Creed" z Fassbenderem no ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Co do nowych gier to na nie narzekam. Uwielbiam Wieśki i wiele współczesnych tytułów.

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Wiem, że z pewnością zawiodły filmy na podstawie gier np:
film Tomb raider 2001 znacznie gorszy niż gry TR 1,2,3,4
film Resident evil 2002 znacznie gorszy niż gry Re 1,2,3,
film Alien vs Predator znacznie gorszy niż gry AvS 1 z 1999 i AvS 2 z 2001. Takich przykładów było bardzo wiele.
Były też totalne gnioty jak filmy Doom czy Alone in the dark.

Dość udaną ekranizacją może jeszcze był Silent hill, ale z pewnością pierwsze dwie części gry miał wyższy poziom i są klasyką gatunku.

returner

Silent Hill niestety nie broni się jako osobny produkt, jeśli się nie grało w grę film wydaje się durny i chaotyczny. Poza tym fenomen "Silent Hill" polega na interaktywności a w filmie tego zabrakło.

returner

No masz racje, nie ma opcji, żeby wracali tak często jak do gothica... bo nikt na świecie nie pocina w gry Pirhani z takimi rumieńcami na twarzy jak Polacy- no jeszcze parę krajów europejskich jak Rosja, Niemcy i ktoś tam jeszcze. Co kompletnie nie zmienia wydźwięku mojej wypowiedzi.

Ten kult gothica jest totalna egzotyka, ewenementem i w sumie grzechem ciężkim jak się weźmie pod uwagę bogactwo świata rpg. Dlaczego grzechem? Bo często działa to następująco. Przeciętny fan gothica nie zna rpgow studia black isle, czy obsidianu, nie ma potrzeby poznawać, bo wydaje mu się, ze poznał perle w koronie rpg, nie ma nic lepszego (rzekomo) i po prostu zamyka się w szufladkach fanbojstwa.



Ultima, Knigths of the old republic 1 i 2 ,Baldurs gate 1 i 2, Icewind dale, Planescape torment, Arcanum, Neverwinter Nights, Fallout 1 i 2, Fallout New VegasJade Empire, Deus Ex- ten klasyczny, Vampire The Masquerade: Bloodlines, System Shock, Divinity: Original Sin, Pillars of eternity,Mount & Blade, Dark Souls, Undertale, Shadowrun Returns, Darkest Dungeon,Proszę, masz tak od reki wymienione paręnaście tytułów rpg, które łykają gothyczki bez popity. Starsze, nowsze, bardziej i mniej hardcorowe.

Zeby nie było, taki sam syndrom bezgranicznego kultu ma miejsce w przypadku Wiedźmina- który jednak jest gra wysmakowana, piękna w sensie oprawy i emocji, świetnie stawiająca na narracje a zarazem wielki otwarty świat, co nie jest sztuka łatwą patrząc na gry pokroju skyrima. To gra, która osiągnęła na świecie dużo więcej niż Gothic. 33 miliony sprzedanych kopii całej serii, obsypanie nagrodami w tym za grę roku, zbudowanie tak mocnego brandu studia, ze dostają wprowadzony z zaskoczenia dla publiki zwiastun na sam koniec konferencji Microsoftu w trakcie e3.

Oczywiście sama gra nie jest ideałem, ma dużo problemów technicznych, a to Geralt rusza się jakiś gibon, na speedzie- tutaj kłania się brak odpowiedniego ciężaru, poczucia wagi postaci, a to plotka 3 lata po premierze nadal zachowuje się momentami dziwacznie. Najwyższy możliwy poziom trudności tez nie chwyta tak mocno jak powinien, co w grze, która mocno bazuje na walkach z potworami jest trochę marnowaniem potencjału na odpowiedni feeling polowań na potwory.

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

kocham komentarze w stylu w końcu heroes 3 spadło z piedestału a powiedzcie mi moi drodzy co chcielibyście na 1 miejscu ?
tylko nie mówcie mi że to gówniane gta V które najchętniej bym zwrócił bo fabuła i misje mnie nie powaliły ba do dziś osobiście uważam że takie san andreas jest lepsze (jedynie co zatrzymało mnie na trochę dłużej to multiplayer który również szybko się znudził)
Gothica ? a nie sorry przecież on jest prawie tak stary jak heroes...
The last of us ? no tutaj może bym się zgodził bo multiplayer jest dobry a fabuła genialna i według mnie aktualnie lepszej nie było
generalnie nie chcę mi się wymieniać wielu gier i opinii na ich temat także w skrócie wypowiem się czemu daje np. 10 starej grze która się już niczym nie wyróżnia
otóż nie jestem profesjonalnym krytykiem i mam gdzieś swojego rodzaju pierdoły (typu muzyka gameplay grafika etc) którym powinien się takowy kierować aby wystawić sensowną opinię
moje oceny przyznaje za to czy mi się gra podobała (a raczej czy dobrze mi się w nią grało) także jeżeli ogółem taki cs go zasługuje na mniej więcej 7 tak dałem mu 9 bo mam 1.5 godzin które od tak się nie wzięły nieprawdaż ?

Kamilhugo517

U mnie na blogu jest ranking najlepszych gier (subiektywny).

"The Last of Us" jest właśnie na pierwszym miejscu. A "Heroes 3" po prostu nie lubię, i data wydania gry nie ma z tym nic wspólnego. "Diablo 2" jest równie stare a kocham tą grę.

ocenił(a) grę na 10
DziurawaMarysia

Gra jest genialna, mimo braku możliwości swobodnego rozwijania postaci bardzo mi się podobała. Sam system walki jest genialny, do tego dialogi postacie. Super.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones