Melancholia (2011)
W kierunku Ziemi zmierza planeta Melancholia, co grozi zniszczeniem całej ludzkości.
| reżyseria: | |
|---|---|
| scenariusz: | |
| oceń twórców | |
| gatunek: | |
| produkcja: | |
| premiera: | 27 maja 2011 (Polska) 18 maja 2011 (świat) |
| boxoffice: | $15 946 321 |
| nagrody: | oraz 12 innych nagród i 24 nominacje |
|---|
Trochę przeszkadza mi, że "Melancholia" jest jakby urwana, nierówna. Nie wiadomo, dokąd ideowo zmierza. Ale jest w tym filmie coś takiego, co nie daje spokoju. czytaj dalej
| | Kirsten Dunst | jako: | Justine | ||
| | Charlotte Gainsbourg | jako: | Claire | ||
| | Kiefer Sutherland | jako: | John | ||
| | Alexander Skarsgård | jako: | Michael | ||
| | Brady Corbet | jako: | Tim | ||
| | Cameron Spurr | jako: | Leo | ||
| | Charlotte Rampling | jako: | Gaby | ||
| | Jesper Christensen | jako: | Kamerdyner | ||
Kolejny po głośnym, prowokacyjnym "Antychryście" film Larsa von Triera. Tym razem autor "Przełamując fale" i "Tańcząc w ciemnościach" pragnie zrealizować bardzo osobiste, psychologiczne kino katastroficzne i piękny film o końcu świata. Głównymi bohaterkami "Melancholii" są dwie siostry grane przez Kirsten Dunst i Charlotte Gainsbourg. Młodsza wychodzi właśnie za mąż, gdy okazuje się, że do Ziemi niebezpiecznie zbliża się inna planeta, grożąc końcem świata. Przyszłego męża
wiadomości
Piękny koniec świata
autor: _encore_"To będzie piękny koniec świata" - głosił polski plakat "Melancholii", ostatniego filmu Larsa von Triera. Dystrybutor nie łgał. Istotnie, jest on piękny w "Melancholii" we wszelkich możliwych aspektach. I mimo że po obejrzeniu można nazwać dzieło ... czytaj dalej
zdaniem społeczności pomocna w: 91%"I’m the best film director in the world!" grzmiał Lars von Trier na konferencji prasowej w Cannes po pokazie swojego najbardziej kontrowersyjnego dzieła pod wymownym tytułem "Antychryst". Oczywiście nie trzeba tłumaczyć intencji skandalizującego ... czytaj dalej
zdaniem społeczności pomocna w: 88%The sound of silence
autor: AissakJak zdefiniować koniec świata? Jako katastrofę, która niespodziewanie kładzie kres wszystkiemu, co znamy, a może to człowiek przez swoje wybory wyznacza sobie ścieżki, którymi dąży do nieuchronnego końca? W swoim najnowszym filmie Lars von Trier ... czytaj dalej
zdaniem społeczności pomocna w: 83%
pozostałe informacje o filmie
Melancholia
- boxoffice:
- $3 030 848 w USA
- $12 915 473 poza USA
- budżet:
- $7 400 000
- dystrybucja:
- Gutek Film
- studio:
- arte France Cinéma (
- koprodukcja
- Canal+ (
- współudział
- Centre National du Cinéma et de Limage Animée (CNC) (
- współudział
- arte France Cinéma (
- inne tytuły:
- (więcej...)
- Penélope Cruz miała zagrać główną rolę żeńską, ale musiała zrezygnować z projektu na rzecz udziału w czwartej części "Piratów z Karaibów". Została zastąpiona przez Kirsten Dunst.
- Do zagrania głównej roli była brana pod uwagę Olga Kurylenko.
- Kiedy John wyrzuca z pokoju Gaby jej rzeczy na dwór robi to pośrodku schodów ale gdy później kamerdyner zabiera je z powrotem do domu, leżą już po prawej stronie.
forum filmu Melancholia (585)
Do osób, które zjechały ten film. Nawet nie macie pojęcia jak powinniście sie cieszyć
- autor: ereminka
- 2016-04-03 00:22:29 +0200
- ocenił(a) ten film na: 10
że go nie rozumiecie. Tyle w temacie
Depresja nas zniszczy.
- autor: Paracelsus_93
- 2016-01-03 14:18:27 +0100
- ocenił(a) ten film na: 10
Dawniej melancholią nazywano depresję. To jest film o depresji, syty głodnego nie zrozumie. Tylko ktoś, kto doświadczył stanów depresyjnych może go zrozumieć w pełni. W przeciwnym razie jest to jak opowiadanie ślepemu o kolorach. Depresja to znak naszych czasów, coraz więcej ludzi na nią cierpi i ...
Piekło
- autor: kinga1985
- 2012-05-10 18:27:46 +0200
Zakończyłam seans "Melancholii" i "Antychrysta" von Triera i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Nie mam pewności czy poprawnie odbieram te dzieła, ale wydaje mi się, że reżyser chce przez nie przekazać, że nie musimy się obawiać żadnego piekła po śmierci, bo piekło mamy tu - na Ziemi. Natura jest ...
Wszystko i nic....
- autor: gacek776
- 2014-03-09 00:11:30 +0100
- ocenił(a) ten film na: 4
Z jednej strony sporo momentów w których wydaje się że coś się zaczyna dziać, sporo bardzo ciekawych scen i przede wszystkim niezły pomysł na film ale... całość zagrana sztucznie, film zamiast wciągać czy intrygować zwyczajnie irytuje, jest bardzo eklektyczny. Pomimo szacunku do pana Von Triera ...
Podoba mi się, ale jako metafora
- autor: pris
- 2011-08-15 11:33:39 +0200
- ocenił(a) ten film na: 10
Od początku nie mogłam na "Melancholię" patrzeć jak na rzeczywisty, dosłowny koniec świata; tak odrealniony, surrealistyczny jest to film. Jest to koniec świata dla rodziny Claire, katastrofa nieuchronnej choroby (jak ktoś nie oglądał - niech nie czyta, spoiler) Pierwsza część filmu ...







