Król Skorpion

(2002)

The Scorpion King

0 0 FILM 31685
Król Skorpion (2002)
http://www.filmweb.pl/Krol.Skorpion/userRecommends
1 godz. 32 min.
ocena społeczności: niezły
6,2/10
34.425 głosów
 • 4733. w rankingu światowym
 • 1.259 osób chce zobaczyć ten film

Pustynny wojownik walczy przeciwko armii okrutnego Memnona, która niszczy jego ojczyznę. Aby osłabić wroga, Mathayus porywa czarodziejkę, Cassandrę.

Król Skorpion (2002)

zdjęcia

(40)

Skorpion Barbarzyńca

autor: Marcin Kamiński

"Chcesz sam walczyć z całą armią Memnona" - pyta się w pewnym momencie Baltazar Mathyusa, głównego bohatera "Króla Skorpiona" i słyszy w odpowiedzi "tak". Ta scena chyba najlepiej oddaje klimat filmu, jakim jest najnowsza produkcja reżysera "Maski" i "Egzekutora"Chucka Russella. "Król Skorpion" to bowiem stare, dobre heroic fantasy, który od "Conana Niszczyciela", czy "Czerwonej Sonii", różni się tylko tym, ze jego akcja osadzona została nie w baśniowej Cimmerii, ale w starożytnym Egipcie, na 4 tysiące lat przed wybudowaniem pierwszej piramidy. ... czytaj dalej

obsada

(110) +
zobacz pełną obsadę

Heroic fantasy w realiach starożytnego Egiptu. Umięśnieni mężczyźni, skąpo ubrane kobiety i masa efektów specjalnych. Zainspirowana opowieściami o legendarnym władcy Egiptu, historia opowiedziana w filmie "Król Skorpion" osadzona jest w pełnych brutalności czasach ciężkich doświadczeń plemion pustynnych jeszcze cztery wieki przed wzniesieniem Wielkiej Piramidy. To właśnie wtedy, jak widzimy początkowo na ekranie, czarnoksiężnik przepowiedział, że wkrótce na arenę starożytnego świata wkroczy postać legendarnego króla, który wsławi się odwagą i męstwem. Bezwzględny i okrutny Memnon mniema, iż chodzi o niego i gotów jest zrobić wszystko, aby zostać królem. Siłą stara się podporządkować sobie plemiona pustynne, w swoich atakach napotykając na niewielki opór nielicznych, osłabionych codziennymi zmaganiami ludów. Mimo to niewielka grupa Akkadianów, niegdyś słynnego i silnego liczebnie szczepu sumeryjskiego, teraz niemalże na wymarciu, zostaje wynajęta z zamiarem pozbycia się czarnoksiężnika, który steruje zabójczą ręką Memnona. Z czasem okazuje się, że z grupy Akkadianów na skutek starć z wrogiem ostaje się zaledwie jedna osoba - Mathyus.

pozostałe informacje

muzyka:
John Debney
zdjęcia:
John R. Leonetti
na podstawie:
Jonathan Hales (materiały do scenariusza, historia) , Stephen Sommers (materiały do scenariusza, historia) (postacie) (niewymieniony w czołówce)
studio:
 • Universal Pictures (
  • przedstawia
  )
 • Alphaville Films
 • BT Film (
  • niewymienione w czołówce
  )
więcej
inne tytuły:
(więcej...)
 • Wcześniej rola złoczyńcy napisana była dla Yun-Fat Chowa, ale jego menadżer nie zgodził się na tą rolę tłumacząc się tym, iż Chow nigdy nie gra złoczyńców w filmach, czym mógłby zdradzić swoich fanów.
 • Gdy alchemik opowiada o jego wybuchowym prochu, mówi iż receptę odnalazł w Chinach. Akcja filmu toczy się około 5000 temu, gdy królestwa, które miały zjednoczyć się i utworzyć Chiny były jeszcze niepodległe (cesarz mający nadać imię Chinom jeszcze się nie narodził), oraz prawie 3000 lat zanim Chińczycy wynaleźli proch strzelniczy 200 lat p.n.e.
 • Film  nakręcono na pustyni Anza-Borrego, w Malibu, Los Angeles, Palm Springs, San Diego, Santa Claricie, Universal City, w parku Vasquez Rocks (Kalifornia, USA) i w Yumie (Arizona, USA) .

dyskusja

(106 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał

Mumia powraca i wszystko jasne skąd inspiracja

Jeśli mnie pamięć nie myli to Król Skorpion grany zresztą przez "Rocka" był też w "The Mummy Returns ... czytaj dalej
1

Obejrzałem

i w sumie nie wiem co napisać.
1
Al_Bundy Al_Bundy
ocena: 7
1

Zła hronologia w Trylogii"Króla Skorpiona".

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.
Raze Raze
ocena: 8
2

Dobry film

Filmy z The Rockiem zawsze były skazane na porażkę jednak ten film jest dobry i to jest plus.7/10
1
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true