Nawiedzony dwór

(2003)

The Haunted Mansion

0 0 FILM 95272
Nawiedzony dwór (2003)
http://www.filmweb.pl/Nawiedzony.Dwor/userRecommends
1 godz. 39 min.
ocena społeczności: niezły
5,7/10
16.547 głosów
  • 6370. w rankingu światowym
  • 695 osób chce zobaczyć ten film

Agent nieruchomości Jim wyjeżdża wraz z żoną i dziećmi zobaczyć stary dwór. Na miejscu okazuje się, że rezydencja jest nawiedzona przez duchy i obciążona klątwą. 

Nawiedzony dwór (2003)

zdjęcia

(40)

Strzeżcie się tego filmu

autor: Dominik Kubacki

"Piraci z Karaibów", pierwszy film ze studia Walta Disneya inspirowany jedną z atrakcji Disneylandu, okazał się nie tylko jednym z największych przebojów minionego roku, ale również jedną z najlepszych produkcji przygodowych ostatnich lat. Niestety, wchodzący właśnie na nasze ekrany "Nawiedzony dwór", do którego scenariusz również powstał w oparciu o atrakcję najsłynniejszego parku rozrywki, jest niezbitym dowodem na to, że "nic dwa razy się nie zdarza". Bohaterem "Nawiedzonego dworu" jest Jim Evers, agent nieruchomości i pracoholik. Pewnego ... czytaj dalej

obsada

(61) +
zobacz pełną obsadę

Jim Evers (Eddie Murphy) jest dobrze prosperującym handlarzem nieruchomościami. Minusem tego zajęcia jest to, iż ma on bardzo mało czasu dla swoich dzieci i żony Sary (Marsha Thomason). Pewnego dnia Jim dostaje bardzo atrakcyjną propozycję kupna starego pałacyku. Evers postanawia pojechać obejrzeć dom wraz z rodziną, by tą podróżą wynagrodzić rodzinie wszystkie zaniedbania. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że właściciel dworku, Edward Gracey (Nathaniel Parker) jest bardzo tajemniczym jegomościem. Po pewnym czasie Jim dowiaduje się, że Sara jest w niebezpieczeństwie, a cały dom to jedno wielkie cmentarzysko. Okazuje się, że żona Jima jest związana z klątwą ciążącą nad mieszkańcami dworku. By odczynić czar, Sara musi poślubić Graceya. Jim musi zacząć szybko działać, póki nie będzie za późno...

pozostałe informacje

  • Początkowo Don Knotts miał zagrać konserwatora zieleni na cmentarzu. Ostatecznie jednak postać ta została wycięta ze scenariusza.
  • Anthony Hopkins dostał propozycję zagrania roli Butlera.
  • Kiedy Ramsley wyrzuca Jima z rezydencji przez okno, grunt, na którym Jim ląduje jest suchy, mimo ulewy, która była wieczorem.

dyskusja

(79 tematów)
tytułautorpostyostatnio pisał
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0
 
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0
 
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0
 
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
0
 

fajny film...

nie zbyt straszny jak na niby horror.
sawlol sawlol
ocena: 7
0
 
Zobacz wiecej tematow

Dowiedz się więcej o

WTF:false,ads:true