Stygmaty

(1999)

Stigmata

Ateistka, Frankie Paige, podczas kąpieli odkrywa na ciele stygmaty odpowiadające tym, które zostały zadane Chrystusowi. Gdy historia zaczyna się powtarzać, sprawę, mimo niezadowolenia Watykanu, zamierza wyjaśnić jeden z księży.

Droga wiary

autor: Jarek Obważanek

Zastanawia mnie dlaczego twórcy dzieł filmowych poruszając kwestie wiary wybierają najczęściej księży, którzy z takich czy innych powodów, w taki czy inny sposób przechodzą kryzys wiary. Czyżby wierzący ksiądz nie był atrakcyjny fabularnie? Kryzys ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 60%
pokaż:
 oceń grę aktorską:
Patricia Arquette Patricia Arquettejako:Frankie Paige
Patricia Arquette jako Frankie Paige
Gabriel Byrne Gabriel Byrnejako:Ojciec Andrew Kiernan
Gabriel Byrne jako Ojciec Andrew Kiernan
Jonathan Pryce Jonathan Prycejako:Kardynał Daniel Houseman
Jonathan Pryce jako Kardynał Daniel Houseman
Nia Long Nia Longjako:Donna Chadway
Thomas Kopache Thomas Kopachejako:Ojciec Durning
Rade Šerbedžija Rade Šerbedžijajako:Marion Petrocelli
Enrico Colantoni Enrico Colantonijako:Ojciec Dario
Dick Latessa Dick Latessajako:Ojciec Gianni Delmonico
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Patricia Arquette jako Frankie Paige
Patricia Arquette jako Frankie Paige
9,2 5 głosów
Gabriel Byrne jako Ojciec Andrew Kiernan
Gabriel Byrne jako Ojciec Andrew Kiernan
8,4 5 głosów
Jonathan Pryce jako Kardynał Daniel Houseman
Jonathan Pryce jako Kardynał Daniel Houseman
7,5 2 głosy
Ann Cusack
rola: Dr. Reston
7,0 1 głos
Nia Long
rola: Donna Chadway
6,0 1 głos
Rade Šerbedžija
rola: Marion Petrocelli
6,0 1 głos
Portia de Rossi
rola: Jennifer Kelliho
1,0 1 głos

Frankie Paige ma dwadzieścia kilka lat. Nosi wielki plastikowy pierścień i jest fryzjerką. Ma chłopaka. W Boga nie wierzy, i "kocha siebie taką, jaka jest". W promieniu pół kilometra mieszka setka takich samych dziewcząt. A jednak coś ją od nich różni. Coraz częściej przytrafia jej się coś, czego nie rozumie i czego nie chce. Narażona na paranormalne ataki, krwawiąca z dłoni i stóp, szuka pomocy. Choć chwyta się wszystkiego, by powrócić do normalności, zjawiska przybierają na sile. Lekarze i psycholodzy stawiają wiele diagnoz, co to za przypadłość i dlaczego dotknęła właśnie ją, ale wśród nich nie ma odpowiedzi na podstawowe pytanie. Notatki w prasie o przejmujących scenach docierają do Watykanu, niezadowolonego z sensacyjnego rozgłosu. Badacz, ksiądz Andrew Kiernan, przyjeżdża, by przywrócić sprawie właściwy jej wymiar - ordynarnego oszustwa. To, co widzi i słyszy, natychmiast przekonuje go, że niebezpieczeństwo, które zawisło nad Frankie, jest całkowicie realne.

 • Tytuł filmu, dostrzeżony w prasie, czy też na plakatach filmowych, jednoznacznie nazywa pewne bardzo mistyczne zjawisko. Jest drogowskazem ku współczesnej historii, która dotyka życia i męki Jezusa Chrystusa. To właśnie "Stygmaty" są uważane za ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 90%
 • Różne są oblicza "komerchy". Jedni stawiają na mordobicie pełne wybuchów, bomb rozbrojonych w ostatniej sekundzie, mięśniaków, którzy powalają jednym ciosem 20 przeciwników. Inni wolą zarobić na rynsztokowym humorze, pełnym odgrzewanych po raz setny ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 31%

pozostałe informacje

muzyka:
(więcej...)
zdjęcia:
boxoffice:
 • $50 046 268 w USA
 • $39 400 000 poza USA
budżet:
$29 000 000
dystrybucja:
Monolith
studio:
 • Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (
  • przedstawia
  )
 • FGM Entertainment
inne tytuły:
Toby's Story
 • (tytuł roboczy) USA

(więcej...)
 • Frankie wsiada do zielonego pociągu, w którym otrzymuje kolejne stygmaty, kiedy wysiada z pojazdu - ten jest już czerwonego koloru.
 • Ewangelia św. Tomasza to tekst autentyczny, niektórzy wierzą, że są to słowa Jezusa Chrystusa. Jednak oryginał został zapisany w języku koptyjskim (starożytnym egipskim języku bazującym na greckim alfabecie), a nie po aramejsku, jak jest powiedziane w filmie.
 • Zdjęcia do filmu zrealizowano w Los Angeles, Beverly Hills i San Francisco (Kalifornia, USA), Pittsburghu (Pensylwania, USA), Vancouver (Kanada), Rzymie (Włochy) oraz w Meksyku.

forum (325)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o