Żołnierze którzy postradali zmysły, zostają wysłani na odległą wyspę, gdzie kultywują swoje dziwactwa.

zdjęcia

(22)

Baczność, spocznij... spadaj!

autor: Marcin Kamiński

Kiedy w 2002 roku animowana komputerowo "Katedra" trafiła najpierw do kin a później otrzymała nominację do Oscara jej autor - Tomasz Bagiński - był chyba, obok Adama Małysza, najpopularniejszym mieszkańcem naszego kraju. Praktycznie każda gazeta i ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 81%
pokaż:
 
Dariusz Toczek Dariusz Toczekjako: (głos)
$related.related Marcin Kudełkajako: (głos)
Arkadiusz Jakubik Arkadiusz Jakubikjako: (głos)

ocena aktorów w filmie

7,9 10 głosów
7,7 18 głosów
7,2 8 głosów

Atol. Zapomniana baza wojskowa gdzieś na Pacyfiku. Wysyłani są tam zasłużeni oficerowie, których wojsko nie może się jeszcze pozbyć, a którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i kontakt z rzeczywistością. Tam w oddaleniu od cywilizacji, praw i kodeksów pielęgnują swoje dziwactwa. Sierżant Al pielęgnuje miłość do młodych i dzielnych żołnierzy. Doktor Friedrich pielęgnuje swój talent fotograficzny. A stary, psychicznie zagubiony Generał tworzy sztukę. Nie na papierze i nie na płótnie... Inaczej.

  • Sześć minut czarnego humoru, w który ubrano gorzką refleksję. "Sztuka spadania" to esencja zawsze aktualnych spostrzeżeń Kubricka z "Full Metal Jacket". Armia najpierw ci namiesza w głowie, a potem zabije. Groteska scen i postaci zapewnia dobrą ... czytaj dalej

    zdaniem społeczności pomocna w: 63%

pozostałe informacje o filmie
Sztuka spadania

muzyka:
 
oceń twórców
studio:
  • Platige Image
inne tytuły:
(więcej...)
  • Film "Sztuka spadania" jest laureatem nagrody "Youth Oscar Animation" 2005 na festiwalu Filmów Animowanych i Krótkometrażowych w Dreźnie.
  • Żaba, którą widzimy w filmie jest maskotką kompanii i nazywa się Britney. Na atol dostała się razem z dostawą mrożonek.
  • Roboczo projekt nazywał się po prostu "Film" bądź "Animacja". Tytuł "Sztuka spadania" wymyślił Jacek Dukaj.
zobacz wszystkie tematy na forum

twórz stronę Sztuka spadania

zobacz wszystkich twórców

Dowiedz się więcej o

o