Teraz ja (2004)

plakat - Teraz ja (2004)

pressbook

KRÓTKO O FILMIE

„Teraz ja” to debiut fabularny Anny Jadowskiej, reżysera niezależnej produkcji „Dotknij mnie” (we współpracy z Ewą Stankiewicz) oraz filmu dyplomowego „Korytarz”. „Teraz ja” to zdobywca nagrody w kategorii Najlepszy Debiut Reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w roku 2005. Debiut Anny Jadowskiej został zaprezentowany w Konkursie Międzynarodowym ("Nowe Filmy, Nowi Reżyserzy") Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (2005). Film będzie również prezentowany na tegorocznym XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie (2006) w sekcji „Perspektywy”. Anna Jadowska w roku 2005 została nominowana do Paszportu Polityki w kategorii „Film”.

Pewnego dnia Hanka porzuca uporządkowane życie, dom i męża, choć sama właściwie nie wie, dlaczego to robi. Podróżuje po Polsce autostopem spotykając całą galerię postaci niespełnionych i nieszczęśliwych. To odbicie jej wnętrza, tego, co sama nosi w sobie, przed czym ucieka. Jej partner zaczyna poszukiwania. Każde z nich odbywa własną podróż: ona – uciekając od niego, on – próbując ją odnaleźć.
Lekcja życia trwa. Jak wiele Paweł i Hanka z niej zrozumieją? Wiemy, że coś ich łączyło. Czy było na tyle silne, by sprawić, że do siebie wrócą?

PRASA O FILMIE
ANNA JADOWSKA O FILMIE
MUZYKA
multimedia
pozostałe