Motocklista Cary powraca do miasta, by rozwiązać niedokończone sprawy. Zostaje wplątany w intrygę uknutą przez dawnego wroga.

Złota Malina

autor: Marcin Kamiński

"Torque" to moim zdaniem jeden z najgorszych filmów jaki gościł na naszych ekranach w tym roku. Fatalne aktorstwo, nieporadna reżyseria, totalny brak prawdopodobieństwa i logiki to tylko najważniejsze jego błędy. Teraz "dziełko" to ukazuje się DVD, ... czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 69%
pokaż:
 
Martin Henderson Martin Hendersonjako:Ford
Ice Cube Ice Cubejako:Trey
Ice Cube jako Trey
Monet Mazur Monet Mazurjako:Shane
Monet Mazur jako Shane
Adam Scott Adam Scottjako:Agent McPherson
Matt Schulze Matt Schulzejako:Henry James
Jaime Pressly Jaime Presslyjako:China
Jaime Pressly jako China
Will Yun Lee Will Yun Leejako:Val
Will Yun Lee jako Val
Jay Hernandez Jay Hernandezjako:Dalton
Jay Hernandez jako Dalton
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Matt Schulze
rola: Henry James
8,5 2 głosy
Christina Milian jako Nina
8,2 5 głosów
Martin Henderson jako Ford
7,7 7 głosów
Jaime Pressly jako China
Jaime Pressly jako China
7,5 4 głosy
Monet Mazur jako Shane
Monet Mazur jako Shane
7,1 8 głosów
Ice Cube jako Trey
Ice Cube jako Trey
7,1 15 głosów
Adam Scott
rola: Agent McPherson
6,0 3 głosy

Motocyklista Cary Ford (Martin Henderson) powraca do rodzinnego miasta, aby pogodzić się ze swoją dziewczyną Shane (Monet Mazur) i zająć się jedną niedokończoną sprawą. Kiedy opuścił miasto kilka miesięcy wcześniej, posiadał kilka motocykli, które należały do Henry'ego (Matt Schulze) - bezwzględnego handlarza narkotyków i szefa motocyklowego gangu Hellions. Teraz Henry żąda zwrotu motocykli. Gdy Cary odmawia, Ford wrabia go w morderstwo Juniora, młodszego brata Treya (Ice Cube), lidera Reapers - najgroźniejszego gangu motocyklowego w kraju. Teraz Cary, z pomocą lojalnych przyjaciół: Daltona (Jay Hernandez) i Vala (Will Yun Lee), musi uciekać nie tylko przed zemstą Traya i Henry'ego, ale również przed agentem FBI (Adam Scott), który jest na jego tropie. Uciekając przez pustynię Cary musi udowodnić swoją niewinność i przekonać Shane, że jest wart drugiej szansy.

 • Zaczyna się tak: Dwa autka rodem z "Szybkich i wściekłych" (czytaj: odpicowane do granic estetycznych i fizycznych możliwości) zasuwają około 300 kilometrów na godzinę przez prażoną słońcem pustynię, aż tu znienacka, wyskakuje za nimi wspaniały, ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 67%

pozostałe informacje

muzyka:
(więcej...)
zdjęcia:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $21 215 059 w USA
 • $25 331 138 poza USA
budżet:
$40 000 000
dystrybucja:
Warner Bros Records
studio:
 • Original Film
 • Village Roadshow Pictures
 • Warner Bros.
inne tytuły:
(więcej...)
 • Kierowca autobusu zmienia się w zależności od ujęć. Widoczne jest to podczas brawurowego pościgu za harleyowcem, który upada na motorze i prawie ląduje pod kołami owego autobusu.
 • Samochód Nascar, którym wyskakuje pewien facet z ciężarówki łamie dolną listwę przedniego zderzaka. Potem część jest na swoim miejscu.
 • Film nakręcono w Kalifornii (USA), w miastach: Blythe, La Verne, Lake Los Angeles, Lancaster, Los Angeles, Palm Springs, Piru, Santa Clarita.

forum (156)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o