Zhila-byla odna baba

Rosja, lata 1909–1921. Przez pryzmat życia przeciętnej wiejskiej kobiety zostają ukazane krwawe losy państwa w czasie wojny światowej, rewolucji i wojny ojczyźnianej.

zdjęcia

(24)

Opowiadając o kobiecie, w której biografii odbija się trzynaście lat burzliwej radzieckiej historii, Andrey Smirnov stawia na łatwe efekty, nie przywiązując się zbytnio do psychologicznej prawdy o bohaterach. Jego "Żyła sobie baba" to opowieść pełna dramatów i okrucieństwa, lecz pozbawiona wiarygodności i szczerych emocji. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 20%
pokaż:
 
Darya Yekamasova Darya Yekamasovajako:Varvara
Vladislav Abashin Vladislav Abashinjako:Ivan
Maksim Averin Maksim Averinjako:Alexander
Aleksey Serebryakov Aleksey Serebryakovjako:Lebeda
Aleksei Shevchenkov Aleksei Shevchenkovjako:Malafey
Roman Madyanov Roman Madyanovjako:Baranchik
Evdokiya Germanova Evdokiya Germanovajako:Feklusha
Agrippina Steklova Agrippina Steklovajako:Pan'ka
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Darya Yekamasova
rola: Varvara
10 1 głos
Aleksey Serebryakov
rola: Lebeda
10 1 głos
Nina Ruslanova
rola: Kryachiha
9,0 1 głos

"Żyła sobie baba" to epicki film o historii Rosji. Spotykamy się w nim z niespotykaną bezwzględnością i bestialstwem rewolucjonistów używających sobie na "babie". Gwałt nie zna granic, nie ma granic cierpienie. Ubrany w tajemnicę film ukazuje klatka po klatce pasmo krwawych przeżyć. Zło w filmie nie ma końca, skacze bohaterom do gardła nie pozostawiając żadnych złudzeń. Lata 1909–1921 - rosyjska wioska przeżywa ciężkie chwile: wojnę światową, rewolucję, wojnę ojczyźnianą. Film opowiada historię "Baby", zupełnie przeciętnej, wiejskiej dziewczyny. Przez pryzmat jej życia i miłości zostają ukazane losy państwa i krwawe karty historii. Poprzez Babę i jej zmagania poznajemy również skomplikowane relacje międzyludzkie panujące w wiosce, niepisane reguły, które definiują tę społeczność. Naczelną zasadą nie jest przyzwoitość, lecz ślepe posłuszeństwo tradycji i nie wybieganie przed szereg. A Baba łamie regułę za regułą. Nie jest to wynikiem jej złej woli, raczej tej nieporadności czy naiwności.

pozostałe informacje

zdjęcia:
 
oceń twórców
dystrybucja:
35 milimetrów
studio:
  • Rekun Cinema
inne tytuły:
(więcej...)

forum (19)

zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o