PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33480}

20 000 mil podmorskiej żeglugi

20,000 Leagues Under the Sea
7,2 3 697
ocen
7,2 10 1 3697
6,7 3
oceny krytyków
20 000 mil podmorskiej żeglugi
powrót do forum filmu 20 000 mil podmorskiej żeglugi

Film jest jedną z najlepszych adaptacji książek Juliusza Verne'a. Oczywiście efekty specjalne się strasznie postarzały (a niektóre wręcz śmieszą...), ale "20.000..." ma swój klimat...

użytkownik usunięty
pater

Zgadzam się z tobą w 100 procentach. Szkoda tylko że jest tak trudno dostępny na polskim rynku. Mam co prawda ściągniętą wersję angielską ale mimo wszystko dobrze by było posłuchać tłumaczenia polskiego.

użytkownik usunięty

Mogę prosić o adres strony z której można pobrać ten film (może być w angielskiej wersji językowej)
pozdrawiam: Krzysiek

użytkownik usunięty
pater

Film jest naprawde swietny. Tylko dlaczego nie jest dostepny w Polsce ?? W calej Europie mozna go kupic, a nasz kraj jakos zostal ominiety. I dlaczego mamy takie opoznienia jesli chodzi o filmy?? Pozdrawiam :)

Zerknij yutaj:
http://scifi.dead-donkey.com/viewforum.php?f=6&sid=bde4d9ed399c11fe9ce10662e5eda 8cf [scifi.dead-donkey.com/v...]
W sumie to był dla mnie kiedys horror ten film - ta scena z tą wielką kałamarnicą gdy zaatakowała łódź :-))))))) i prądem ją razili czy czymś? z 7-8 lat miałem jak to widziałem i se załatwię ten film jeszcze kiedyś :-DDDDDDDDDDDDDDD

użytkownik usunięty
pater

Nie powiedziałbym, że się postarzały. Weźmy taki atak Nautilusa na okręt, którym płyną bohaterowie. Światło z "oczu" potwora świetnie współgra z otaczającą go wodą. Jakbym zobaczył dokładnie to samo na morzu, to bym się nieźle przeraził...

A kałamarnica? Wygląda bardzo realistycznie!

Choć nie jestem jeszcze tak stary (prawie 21 wiosen), to zaliczam "20000 mil..." do Wielkiej Trójki Sci-Fi mojego dzieciństwa (kolejność przypadkowa):

1) 20000 Mil Podmorskiej Żeglugi
2) Time Machine - http://www.filmweb.pl/f31886/Wehikuł+czasu,1960
3) Robinson Crusoe On Mars - http://www.filmweb.pl/f128786/Robinson+Crusoe+on+Mars,1964

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8

Film dostał Oscara za efekty specjalne w swoim roczniku. Super klasyczny przygodowy staruszek. Dziś ogląda się go równie dobrze jak kiedyś. Jak dla mnie 8/10. Z adaptacji Juliusza Verne z tamtego okresu warto zalukać jeszcze Dzieci kapitana Granda.

ocenił(a) film na 8
Rahabiel

20,000 Leagues Under the Sea: Captain Nemo 2013 Dawid Fincher

ocenił(a) film na 8
HV71

David Fincher to świetny reżyser. Może być z tego naprawdę świetny film. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tym. Dzięki. Mam nadzieję że to sprawdzone info. Często coś się dobrze zapowiada a potem nic z tego nie wychodzi. Tak było z "Pompeii" Polańskiego. Narka i pozdro.

ocenił(a) film na 9
pater

efekty robią do tej pory wrazenie a co dopiero w llatach pięćdziesiatych, pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones