PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=489493}

2081

6,9 391
ocen
6,9 10 1 391
2081
powrót do forum filmu 2081

"Główny bohater filmu to 14-letni chłopak o ponadprzeciętnej inteligencji, który nie chce się poddać rządowemu programowi wyrównywania obywatelom tejże cechy.

koimas "


Kolega koimas chyba był po grubym blancie pisząc powyższy beznadziejny opis.
Film wcale nie jest o 14 latku...

Jest to 26 minutowa dawka dzieła sztuki, w którym można poznać mroczną wizję przyszłości, w której każdy z nas będzie równy... każdy będzie miał te same zalety, a raczej będzie tak samo słaby... Są jednak jednostki, które się temu nie chcą podporządkować i otwarcie okażą swój sprzeciw... Główny bohater ma świadomość, że coś jest nie tak z jego życiem przez urządzenia do "wyrównywania zdolności"... Wkrótce ma być świadkiem wstrząsającego wydarzenia, które pokaże mu, że są ludzie ceniący wolność, ponad życie...

Jak dla mnie ten krótki film, to absolutny majstersztyk... Piękny i przejmujący zarazem, ze wspaniałą muzyką. Obejrzałem go już dwa razy i jeszcze do niego wrócę i będę polecał.
Polecam!

ocenił(a) film na 7
dia8el

Zgadzam się, dzieło sztuki. Nie mogłem oderwać oczu od ekranu. Pokażę także swoim znajomym. A te opisy na filmwebie to czasami porażka. P.S. Zapomniałem dopisać, że jedna szklaneczka szkockiej nikomu nie zaszkodziła, wręcz przeciwnie!

ocenił(a) film na 7
dia8el

Tak się składa że to adaptacja. W oryginale Harrison ma 14 lat, ale wygląda jak ten z filmu, więc w zasadzie głównym bohaterem jest 14-latek.

dia8el

Każdy uważa siebie za ponadprzeciętnego, ale tylko mu się tak wydaje. Jeden powie o sobie, że jest inteligentniejszy niż inni, bo np. wyrzuca śmieci gdzie chce (na ulicy, do lasu, itp) a inni muszą po nim sprzątać. Albo założy 10 firm-krzaków i weźmie pomoc finansową od państwa lub naciągnie na zwrot VAT. Czy to jest przejaw inteligencji? Czy inteligencja = maksymalny egoizm, gdzie liczą się wyłącznie własne korzyści i zyski?

dingo21_filmaniak

Inteligencja = inteligencja, a to jak ktoś ją wykorzystuje to już zupełnie inna para kaloszy. Przeciętnie inteligentny kowalski nie wpadł by na to jak założyć prosperującą firmę, a co dopiero jak wydymać państwo na VAT...

viatori

Moim zdaniem większość Januszy biznesu są mniej inteligentni od larwy chrabąszcza. Taki Janusz biznesu np. założy firmę, gromadzi śmieci, a później w nocy je podpala, ale nie widzi dalej niż czubek własnego nosa i nie wie, że dla własnego zysku truje. Taki id.iota myśli jeszcze, że tylko on jedyny wpadł na pomysł palenia śmieci i staje tak, żeby dym z jego śmieci nie leciał na niego. Id.iota nie wie, że inny "yntelygentny" Janusz w innym miejscu Polski wpadł na dokładnie ten sam pomysł.
Oczywiście to jest tylko przykład, ale podobną krótkowzroczność (nagminnie myloną z inteligencją) mogę znaleźć w bardzo wielu działaniach ludzi uważających się za inteligentnych.

dingo21_filmaniak

Myś ze taki człowiek nie jest krutkowzroczny i głupi tylko z natury zły i konsekwencje po prostu go nie obchodzą bo w jego mniemaniu on ich nie odczuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones