film

Opowieść kanterberyjska

A Canterbury Tale
1944
2h 4m
7,0 114
ocen
7,0 10 1 114
8,3 3
oceny krytyków
Trzy osoby przybywają do wioski w południowej Anglii we wczesnych latach Drugiej Wojny Światowej. Alison Smith jest dziewczyną z Londynu, która ma zacząć pracę na farmie.... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Opowieść kanterberyjska zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Trzy osoby przybywają do wioski w południowej Anglii we wczesnych latach Drugiej Wojny Światowej. Alison Smith jest dziewczyną z Londynu, która ma zacząć pracę na farmie. Peter Gibbs jest Anglikiem powołanym właśnie do armii, udającym się na odpoczynek tuż przed wyjazdem za granicę kraju. Bob Johnson jest natomiast sierżantem armiiTrzy osoby przybywają do wioski w południowej Anglii we wczesnych latach Drugiej Wojny Światowej. Alison Smith jest dziewczyną z Londynu, która ma zacząć pracę na farmie. Peter Gibbs jest Anglikiem powołanym właśnie do armii, udającym się na odpoczynek tuż przed wyjazdem za granicę kraju. Bob Johnson jest natomiast sierżantem armii amerykańskiej, który trafia do wioski przez przypadek. W czasie wędrówki do Canterbury Alison zostaje zaatakowana przez nieznajomego, który oblewa włosy dziewczyny klejem. "Człowiek-klej", nazwany tak przez mieszkańców wioski stanowi, bowiem zagadkę dla całej społeczności Canterbury. Trzy kobiety podejmują próbę zdemaskowania złoczyńcy. Zaczynają podejrzewać lokalnego sędziego pokoju, ekscentryka mającego dziwną i mistyczną wizję Anglii, szczególnie zaś interesującego się historią Canterbury.

studio
Archers, The / Independent Producers
tytuł oryg.
A Canterbury Tale
inne tytuły
Ponieważ okna w katedrze, w Canterbury, zostały wyjęte z powodu nalotów, wnętrze katedry zostało przerobione w studiu filmowym w Denham.
Dzwony katedry widoczne na początku i końcu filmu to miniaturowa replika Canterbury Harry Bell Tower, stworzona po to, by kamera mogła swobodnie poruszać się dookoła dzwonnicy. Dzwony te były obsługiwane przez dzwonników z katedry, którzy przy pomocy sznurka przywiązanego do palca poruszali dzwonami, a kciukiem naciskali przycisk odtwarzający prawdziwy dźwięk dzwonów.
Muzykę organową trzeba było grać na organach z katedry St. Alban, ponieważ te mieszczące się w katedrze w Canterbury zostały zdemontowane i wywiezione na czas wojny.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum . Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Dodaj wątek na forum

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones