PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=563188}

Tunel do piekła

Absentia
5,1 4 144
oceny
5,1 10 1 4144
Tunel do piekła
powrót do forum filmu Tunel do piekła

Jestem pozytywnie zaskoczony filmem ABSENTIA . Reżyser który miał do dyspozycji mały budżet wyprodukował film zapadający w pamięć i pokazał że najważniejszy jest pomysł i sprawne zrealizowanie go . Film opowiada historię dwóch sióstr i tajemnicy z jaką przyjdzie im się zmierzyć . Tak naprawdę jest trudny do sklasyfikowania , to po części thriller z elementami horroru zachaczający nawet o wątek science fiction . Wielki plus produkcji to niesamowity klimat zagrożenia , z każdym kadrem widz przeczuwa że wydarzy się coś złego , i pomimo strachu z przyjemnością zanurza się coraz bardziej w historię . Większości osób horror kojarzy z potworami i scenami okrutnego gore , jeśli jesteście nastawieni na takie atrakcję , możecie darować sobie seans Absentii . Mike Flanagan przygotował dla Was podróż której dlugo nie zapomnicie !

ocenił(a) film na 8
Alexanderrr

Podbijam, bo bardzo dobry, klimatyczny film. Ocena na fw zaniżona przez małolatów, którzy się spodziewali efekciarskiego blockbustera.

ocenił(a) film na 8
kamfpv

Myślę że ważne jest też jak oglądamy ten film . Na laptopie nie wzbudzi on większych emocji , natomiast w kinie domowym , w ciemnym pokoju , ewentualnie w blasku świec - paraliż gwarantowany . Ale takie kino też trzeba lubić , proste , minimalistyczne i klimatyczne .

ocenił(a) film na 8
kamfpv

W pełni się zgadzam. Rewelacyjny film. Muszę obejrzeć inne filmy tego reżysera.

ocenił(a) film na 8
Alexanderrr

SPOILER :)

Film był strasznie psychodeliczny, szczególnie z początku, kiedy ta ciężarna ciągle widziała swojego męża (najbardziej mi się podobała scena z szafą :D) Niestety to co stało się w połowie, czyli ten robal niezbyt mi się podobał... już bym wolała, gdyby go nie pokazali wcale, bo jak sobie pomyślę, że wielka szczypawka wsysa w ścianę ludzi to trochę dziwaczne... ale tak poza tym to wszystko super :) no i motyw wymiany. Z początku myślałam, że dzięki wymianie ten koleś będzie wolny w zamian za laskę. Najwidoczniej na końcu mało była warta skoro za nią dali tylko kupkę flaków... :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones