PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338018}

Adolf H. - Ja wam pokażę

Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler
4,6 2 962
oceny
4,6 10 1 2962
Adolf H. Ja wam pokażę
powrót do forum filmu Adolf H. - Ja wam pokażę

Film mi się bardzo podobał, szczególnie jeśli chodzi o historię jaką przedstawią, naprawdę ciekawy scenariusz, cudowna fabuła. Wiadomo film to fikcja, ale nawet w fikcji sa jakies ziarenka prawdy i ukazanie tej jakże ważnej historii w taki sposób dało wiele do myślenia. Jest przecież nie tylko komedią, ale i dramatem z gorzkim zakończeniem. Bo w końcu Hitler był skomplikowanym człowiekiem, myślę, że tutaj spojrzenie na niego jako człowiek w tej aurze filmowej jest bardziej ciekawsze i realne niż w Upadku. Po prostu może dlatego, że zagrał go komicznie niemiecki komik, muzyk i filmowiec. Bo patrzac na Hitlera poprzez postac Adolfa Grunbauma widzimy w nim naprawdę człowieka, widizmy panujący wokół szał, ale zostaje pokazany, może trochę w sposób komiczny jego kompleks dzieciństwa, ale dający dużo do myślenia. Jest przecież tyle możliwosci zabicia tyrana, ale żydowski profesor wie, że moralnosc jest ważniejsza, o tak ważniejsza niż losy całego świata zydowskiego, ważniejsza! I to tu zostaje podkreślone, choc zabicie Hitlera jest dziecinny rozwiązaniem, bo latwym, to jednak głowny bohater nie przeciwstawia się i Bogu i ludzkiej ezgystencji. Zdaje sobie sprawę, że jego zbrodnia była by większa niż zbrodnie Hitlera, choc nie ma takiego wymiaru. Jest to wiec ukazanie bardzo ważnego komediodramatu, a może poprostu paradoskalnosci naszego życia. Najważniejsze ze wygrywa rozsądek, a Grunbaum chcac nie chcac musi poswiecic siebie w tej walce. Pomimo, iż na świecie panuje chaos, rezyser pokazał nam scenariusz, gdzie zwycięza nie impuls, a rozsądek. I to jest wielkim plusem filmu!
Film miał też swój wymiar filozoficzny, pomimo tej pierwszej warstwu komediowej, która był niewielkim elementem zaskakującej całości. Film nie tylko do śmiania, ale i z czasem i do myślenia.
Więcej bym mógł tu napisac, i o fikcyjnosci swiata jaki otacza Hitlera pokazujac kto naprawde kieruje wojna, jak on sam staje sie marionetka, stworzenie sztucznego Berlina itd itd. Duzo mozna pisac, ale pozostaje to nadla filmem rozrywkowym ale wartym obejrzenia, chociazby by uslyszec o tym co ludzie wiedza Hitlerze. (podobno robił z ludzi kiełbaski:p :) )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones