PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338018}

Adolf H. - Ja wam pokażę

Mein Führer - Die wirklich wahrste Wahrheit über Adolf Hitler
4,6 2 962
oceny
4,6 10 1 2962
Adolf H. Ja wam pokażę
powrót do forum filmu Adolf H. - Ja wam pokażę

uprzedzeni do Niemcow i tyle. Nawet jak sami sobie jaja ze swojego nadodu robia to jest zle. Wezcie troche przystopujcie. "jak rozpetalem druga wojne swiatowa" tez jest komedia a jakos nikt na ten film nie najezdza...

ocenił(a) film na 1
martynkka

Moim zdaniem nie jest to robienie jaj ze swojego narodu tylko próba bagatelizowania swojej winy za zbrodnie wojenne.I tak - jestem uprzedzony do niemców,bo co to za durny naród, który ślepo podążył za chora wizją jednego fanatyka...a na taki film jest za wcześnie,jeszcze żyją ludzie pamietający okropności II wojny światowej...jak myslisz tym co przeżyli obozy koncentracyjne będzie do śmiechu oglądając ten film?

Ready2

> "Moim zdaniem nie jest to robienie jaj ze swojego narodu tylko próba
> bagatelizowania swojej winy za zbrodnie wojenne."

Jakiej winy? Winne wojny i mordów było w 90% kierownictwo NSDAP. Nazywanie obecnie żyjących Niemców winnymi wojnie jest po prostu śmieszne i po trosze żałosne.

> co to za durny naród, który ślepo podążył za chora wizją jednego
> fanatyka...

Naród polski podążył za wizjami dwóch fanatyków - braci K. I co ty na to?

> a na taki film jest za wcześnie,jeszcze żyją ludzie pamietający
> okropności II wojny światowej...

Benigni nakręcił swoje "Życie jest piękne" i jakoś ludzie psów na nim za to nie wieszają, chociaż w dniu premiery weteranów wojny było więcej na ziemskim padole.

> jak myslisz tym co przeżyli obozy koncentracyjne będzie do śmiechu
> oglądając ten film?"

Jak myślisz, czy ludzie, którzy przeżyli obozy pójdą na ten film do kina? Zakładasz coś, czego nie możesz być pewny. Film nie jest już najnowszy, w mediach pojawiały się już fragmenty produkcji i jakoś żaden emeryt nie narzekał, że z głupiego Hitlera zrobili wielkiego bohatera.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
fidelxxx

1.Jestes slepy, skoro wierzysz w pojednanie Polsko-Niemieckie..
2.Tak bardzo Ci przeszkadzaja? Wolisz, zeby Tusk rozdal reszte kraju Niemcom i Zy..m, bo chyba w Kwasniewskiego nie bierzesz pod uwage w wyborach - w Niego wierza juz tylko byli PZPR-owcy..
3, 4. Ludzie pamietajacy okropnosci II W.S. raczej nie ogladaja takich filmow, jak Allo Allo i podobne.. to chyba nie powinno Cie dziwic. Mnie one bawia, ale tylko te zrobione porzadnie.. Jak obejrze to dopiero ocenie. I nie pisz glupot, ze zaden emeryt nie zakrzyczal, bo i Ty jeszcze filmu nie ogladales..

Karikus

Mam nadzieję, że powyższe zastrzeżenia są adresowane do mnie. Tak czy "siak" odpowiadam:

1. A gdzie napisałem, że w to wierzę?
2. A co Tusk może? Dopóki wyborów nie wygrał może zrobić przysłowiowe "G". Poza tym Żydzi nie mają po słynnych nagonkach komunistycznych w latach 60. ubiegłego stulecia racji bytu w Polsce. Pozostają jedynie nic nie znaczącą mniejszością w liczbie bodajże 15 tys. w skali kraju. Sprawy odnośnie odzyskiwania Niemieckich ziem są przykładem jak wszystkie rządy po 1989 roku olały sprawę wpisów w księgach wieczystych. I tu są winne wszystkie rządy: te postkomunistyczne jak i kato-prawicowe.
3, 4. Film oglądałem na kilka miesięcy po premierze w Niemczech (polska premiera z rocznym poślizgiem). Od wielu miesięcy można go pobrać z sieci. Kino lub sklep to nie jedyne miejsce gdzie można zdobyć dany film.

fidelxxx

1.Pisales, ze winic wszystkich Niemcow za rozpetanie II wojny swiatowej to glupota, tu sie z Toba zgadzam, ale chyba nie masz pojecia o tym, jak Niemcy sa nastawieni w stosunku do Polakow (wiekszosc). I koledze, ktorego tak skwitowales chyba raczej wlasnie o to chodzilo.
2.Wiesz co robia Zydzi? Wracaja do nas do kraju starajac sie o polskie obywatelstwa, a kiedy je dostana ubiegaja sie o zwrot mienia, ktore przed wojna niby to nalezalo do nich. Podobnie robia Niemcy, oczywiscie wylaczajac starania o obywatelstwo i jesli wybierzemy Tuskowy, tak liberalny rzad, to tak bedzie przez najblizsze X lat. Tak bardzo Ci przeszkadzaja Kaczynscy, ktorzy nie daja sie dmuchac europejskim politykom, ktorzy nie doprowadzaja do jakichs zlodziejskich prywatyzacji, ktorzy dbaja o polski interes na arenie miedzynarodowej nie dajac sie wysiudac tym, ktorzy tak bardzo chca od nas wyciagnac jak najwiecej??
3. Po prostu nie mialem pojecia, ze takie cos sie kreci. Ale chodzilo tutaj o tych, co to wszystko przezyli.. nie o to czy ogladalem film czy nie..

Karikus

1. Zapytaj lepiej kilka osób na ulicy co sądzą o Niemcach. W większości przypadków usłyszysz, że ktoś ich nie lubi z zasady, "bo są". Tak samo jest u Niemców względem nas. Od zawsze jesteśmy antagonistami, tak samo jest z Rosją. Z tym, że my nie lubimy Rosjan, a sami Rosjanie dobrze się o nas wypowiadają.

2. Akurat z Żydami jest wprost przeciwnie. Skoro jest tak jak mówisz, to czemu Łódź nadal jest w naszych rękach? Przecież to miasto było w 99% żydowskie. Kilka pozwów powinno stworzyć państwo żydowskie w środku kraju.

> przed wojna niby to nalezalo do nich
Nie pisz "niby". Przed wojną cała Polska należała do Żydów. Polacy byli ich służącymi, mało który decydował się na konkurowanie z Żydami. Teraz tak jest w USA. Wszystkie wielkie korporacje są w rękach Żydów. Amerykanie dla nich pracują.

A skoro Kaczyńscy są tacy dobrzy to czemu dwa lata już się chrzanią z wpisami do ksiąg wieczystych? Dwa lata obiecują, że załatwią sprawę tych wpisów, a w tym czasie kilkanaście rodzin straciło już ziemie. Wszyscy po 1989 obiecywali, że to załatwią, ale G zrobili.

Zasięgnij w Internecie informacji o "współpracy Rajmunda Kaczyńskiego z aparatem komunistycznym". Okaże się, że ojciec Kaczyńskich tak wielkim patriotą nie był (wbrew temu co święci bracia powiadają).

3. Gdzie napisałem, że to mnie "kręci"? Nazywasz się czasem Kaczyński? Wielka nadinterpretacja z twej strony.
Hitler to nie Tutenchamon, że wykreśli się go z kart historii. W kwestii tego filmu nie jesteśmy jako Polacy obiektywni. Większość osób będzie na "nie" z powodu przeżyć ich przodków. Mi to jest obojętne, moja rodzina nie ucierpiała w czasie wojny.

fidelxxx

1.OK, wiec tu sie zgadzamy:) Dokladnie to samo mialem na mysli, dlatego ja nie wierze w zadne pojednania, bo sie po prostu nie lubimy.
2.Jak wygra PO, to sie przekonasz. Zreszta sa pojedyncze przypadki, chyba nie myslisz, ze nagle zjawi sie armia Zy..w i odbije miasto Lodz. Zrobia to, tak jak Niemcy robia u nas od `91 - powolutku. Walesa kiedys Im w tym pomogl, bo wysprzedal pol Pomorza i Slask. Teraz, kiedy u wladzy sa Kaczynscy to jest Im trudniej. Ja naprawde nie uwazam, ze PiS jest jedyna alternatywa dla tego kraju, bo idac na wybory wybierasz mniejsze zlo. U nas nie ma dobrych partii, tylko, ze najmniejszym zlem sa wlasnie Kaczynscy. Pamietasz, jak bronili Rokitowego hasla "Nicea albo Smierc"? I wybrnili, a gdyby u wladzy byla taka PO czy Lewuchy, to na okladce Wprost zamiast ssacych piersi Angeli Merkel braci Kaczynskich pewnie znalazl by sie jej rowek i wsuwajacy do srodka swoje jezyczki - glowy Tuska i Olejniczaka. Bo Oni by dali ciala, przystaliby na wszystko, a tu trzeba bronic polskiego interesu. Zreszta PO to partia przedsiebiorcow - jak wygraja to wiecej bedzie takich rodzin jak na warszawskim Kole - brod, smrod i patologia. Zapraszam, poogladasz sobie.
3.Tutenchamona probowali wykreslic z historii Jemu wspolczesni - z Adolfem tak nie robili. Czasem odnosze wrazenie, ze naprawde wielu Niemcow moze go uwazac po cichaczu za bohatera. To jest taki narod, wystarczy przejzec historie - z nimi od Mieszka mielismy na pienku:)

Karikus

2. (bo w reszcie się nawet zgadam)

> Pamietasz, jak bronili Rokitowego hasla "Nicea albo Smierc"? I wybrnili

Nie wybronili, tylko odroczyli o 10 lat ten "wyrok śmierci". Za 10 lat, kiedy Kaczyńscy znajdą się być może w opozycji, inny rząd będzie się martwił o wybór nowego sposobu głosowania w UE. Kaczyńscy jechali z hasłem "pierwiastek allbo śmierć" i co? Niemcy rzucili ochłapem, przez który bracia od razu porzucili hasło o pierwiastku.

> gdyby u wladzy byla taka PO czy Lewuchy

A skąd wiesz. To są jedynie insynuacje.
A akurat pod rządami "Lewuchów" mieliśmy najlepsze stosunki z Niemcami i Rosją (chociaż z ostatnim państwem chłodne). Kaczyńscy popsuli te stosunki. Nie chcieli uprawiać tej polityki na kolanach, a to się zemściło. Cała UE uważa nas za takiego złego europejskiego karzełka, który chce zepsuć każdy projekt ustawy w Parlamencie Europejskim.

> Bo Oni by dali ciala, przystaliby na wszystko,
> a tu trzeba bronic polskiego interesu.

Kaczyńscy nie bronią naszego interesu. Ostatni przykład? Niezgodzenie się na przedłużenie rurociągu z Ukrainy dalej, na Litwę. To się na Kaczyńskim zemści. Litwa zawsze była naszym sojusznikiem w Europie. Teraz tak jak i Niemcy ma nas gdzieś.

> Zreszta PO to partia przedsiebiorcow

A PiS - prawników, chociaż mają o samym prawie znikome pojęcie. Niby Kaczyńscy obiecują, że uniemożliwią dostanie się do sejmu osobom karanym. Ale nigdy tego nie zrobią. Dlaczego? Na obu braciach ciążą wyroki.

fidelxxx

Wiec OK, zobaczymy co zrobia kolejne ekipy, pogadamy o tym za 10 latek. Wazne, ze chociaz odroczyli.
Co do Lewuchow - piszesz, ze Kaczynscy "Nie chcieli uprawiać tej polityki na kolanach, a to się zemściło", czyli mam rozumiec, ze powinnismy uprawiac polityke na kolanach, kajac sie i zgadzac na wszystko? To wedlug Ciebie jest obrona narodowego interesu? Oby tacy jak Ty nigdy do wladzy nie doszli... w imie dobrych stosunkow z Niemcami i Rosjanami powinnismy padac przed panstwami UE do stop... zarty sobie teraz robisz...
Piszesz, ze "To są jedynie insynuacje" - a kto za rzadow SLD ustawial przetargi, kto bral w lape, kto nam zalatwil "wspaniale", psujace sie F-16, niedozbrojone Hammery i Rosomaki, ze musimy drugie tyle wlozyc sami, kto po dojsciu Kaczynskich strzelal sobie w leb (B. Blida) i skakal z okna (pewna radna, ktora namierzylo CBA)?? Miales juz probke - chcesz tego ponownie??

Karikus

> Wazne, ze chociaz odroczyli.

Ale jak wiadomo ten "wyrok śmierci" kiedyś zostanie wykonany.

> powinnismy uprawiac polityke na kolanach, kajac sie i zgadzac na wszystko

To Kaczyński wymyślił tę nazwę. Nie należy brać jej dosłownie. Bracia próbują uprawiać politykę, na którą mogą pozwolić sobie tylko silne państwa. Próbują narzucać swoje zdanie, a jeśli ktoś się z nim nie zgodzi robią wielkiego "focha". Przypomnij sobie co się działo kiedy Kaczyński "walczył" o pierwiastek. Przed fiaskiem szczytu uratował Europę Sarkozy. Ktoś kiedyś powiedział, że "polityka to sztuka kompromisu". Kaczyńscy jednak mają tradycję niezgadzania się z niczyim zdaniem (przypomnij sobie opinię K. o prof. Bartoszewskim - wielkim patriocie niezależnie od popieranej frakcji; za samo stwierdzenie, że "zginał się w pas" jak służący, Kaczyńscy powinni zapaść się ze wstydu pod ziemię, ale jak wiadomo sztukę obrażania wszystkich mają opanowaną do perfekcji).

> w imie dobrych stosunkow z Niemcami i Rosjanami powinnismy padac
> przed panstwami UE do stop... zarty sobie teraz robisz...

Z sąsiednimi państwami jest jak z sąsiadami z bloku. Miej wszystkich w du*ie, ale kiedy ściśnie cię zawał albo inna kryzysowa sytuacja, a ty będziesz potrzebować pomocy, poproś ich o pomoc. Na 100% odpłacą ci się pięknym za nadobne.
Kaczyńscy skłócili się ze wszystkimi frakcjami w sejmie, przez co nawet wygrana w wyborach spowoduje rozwiązanie sejmu przez opozycję. Kaczyńscy skłócili nas z krajami UE, ale kiedy jak piszesz trzeba będzie bronić interesu narodowego, bez sojuszników nic nie wskóramy. Kilka dni temu straciliśmy sojusznika jakim jest Litwa, wcześniej poległa Hiszpania.
No i jeszcze ta tarcza antyrakietowa. Po co to komu? To jest właśnie padanie na kolana przed USA. A co za to dostaniemy? WIELKIE NIC!

> Piszesz, ze "To są jedynie insynuacje"

Napisałem o polityce zagranicznej. Ale skoro czepiasz się spraw wewnętrznych to przypomnij sobie kto rozliczył afery za czasów SLD. No kto? Odpowiem, bo jesteś zaślepiony przez kłamstwa Kaczyńskich. To SLD załatwiła większość swoich afer.
A Kaczyńscy? Za ich rządów wiadomo o dwóch aferach na dużą skalę. Niby gadają, że walczą z przestępcami, łapówkarzami itp., ale jakoś nie chcieli i nadal nie chcą powołać komisji śledczych. Czyżby czegoś się obawiali?

> a kto za rzadow SLD ustawial przetargi

Teraz jest nadal tak samo, więc nie chrzań głupot.

> kto bral w lape

Przecież wszyscy biorą. Póki Kaczyńscy są przy władzy nie dowiemy się ile nakradli i ile kopert wzięli w kieszeń.

> kto nam zalatwil "wspaniale", psujace sie F-16

A kto przez 2 lata wysyła wojsko do Iraku i Afganistanu, jeździ lizać tyłek Bushowi i nie ma nawet odwagi zapytać o licencję na budowę stacji serwisowych na F-16?

> niedozbrojone Hammery i Rosomaki

Akurat HMMV (Hummery to nazwa cywilna) są dobrze uzbrojone, ale do "misji pokojowej". Na WOJNĘ w Afganistanie okazały się niewystarczające. A zauważ, że Amerykanie jeżdżą takimi samymi pojazdami.
Do Rosomaków też nie ma zastrzeżeń co do uzbrojenia czy opancerzenia; zdarza się jedynie, że "nabierają wodę" (czyt. toną).
Dodatkowo Kaczyńscy w 2005 obiecywali w kampanii wyborczej, że wycofają wojsko z Iraku. I co? Niedawno prezydent przedłużył podczas wizyty w USA nasze misje. Tak się cholera nie robi! Ale jak wiadomo Kaczyńscy to wielcy kłamcy, więc nie powinienem się dziwić.

> ze musimy drugie tyle wlozyc sami

Typowa Kaczyńska gadanina. Nachapać się jak świnia przy korycie nie dając nic od siebie. Myślisz, że ktoś da nam coś za darmo? Idź do pracy, nic nie rób i zażądaj zapłaty za "pracę". Zacytuj tutaj co powie twój szef.

> kto po dojsciu Kaczynskich strzelal sobie w leb (B. Blida)

[gromki śmiech] Od kiedy człowiek ma głowę na wysokości klatki piersiowej? W tej sprawie jest znaczna ilość niewiadomych. Śledztwo zostało na razie umorzone, więc nie pisz głupot bo się ośmieszasz.

> skakal z okna (pewna radna, ktora namierzylo CBA)

Tego "faktu" nie znam więc się nie wypowiadam

> Miales juz probke - chcesz tego ponownie??

Miałeś przez ostatnie 2 lata próbkę PRLbis. Chcesz tego ponownie?

Kaczyńscy chwalą się działaniami służb ścigania. Na przykład zatrzymania studentów w akademikach, zamknięcie autorów napisów do filmów. Popisują się, że przestępczość spadła o ponad 30 procent. Daleko nie muszę szukać dowodu, że jest wprost przeciwnie. Osiedle obok mojego miejsca zamieszkania. Wyjście tam wieczorem jest jak gra w rosyjską ruletkę, z tym, że masz jedną szansę na 8, że wyjdziesz stamtąd o własnych siłach. Ta odważna policja policja boi się osiedlowych dresów, więc wolą zamykać chuchrowatych studentów.

Chwalą się autostradami. Gdzie one są? Może to takie drogi, które się buduje gdzieś w hangarach, żeby potem w tydzień rozwinąć np. 500 km?

Chwalą się tanim państwem. Tylko, że na zamknięte 2 lub 3 ministerstwa powołano 5 nowych.

Chwalą się dobrą gospodarką, która rozpędziła się za rządów SLD, a teraz leci "z rozpędu"?

Chwalą się praworządnymi rządami, a sami chcą zdelegalizować organy kontrolne państwa (TK, potem zapewne przyjdzie kolej na Senat i NIK).

Mówią, że ich przeciwnicy są chamami? Sam L. Kaczyński podawał swój płaszcz A. Merkel do powieszenia. Obrażają bohaterów narodowych (taki Jan Nowak Jeziorański nie przewraca się w grobie, on TAŃCZY ze złości). Nie o taką Polskę walczyli nasi przodkowie.

Już sama nazwa "Prawo i Sprawiedliwość" wywołuje drgawki przepony (śmiech dla niewtajemniczonych).
"Prawo"? No chyba, że chodzi partię prawników.
"Sprawiedliwość"?
- taka sprawiedliwość, że walcząc z wymyślonym układem zrobili podwyżki leków?
- walczą z "komuchami", a potem do rządu zapraszają PZPR-owców?
- powołują się na literę prawa a sami mają wyroki (Lech Kaczyński, Z. Ziobro, J. Kurski, lista zbyt długa żeby wymieniać).
- oskarżyli wcześniej rządzących o inwigilację opozycji, a potem urządzają masowe przesłuchania ludzi związanych z PO?
- dwa nazwiska: Lepper i Giertych - z tymi ludźmi nie wchodzi się w koalicję!
- psioczą na "dziadka pewnego polityka" czy "Blaszany Bębenek z SS", a potem odznaczają medalem oficera Wehrmachtu? [patrz dzisiejsze wiadomości]
- wprowadzili kościół do polityki za sprawą "przyjaźni" z Rydzykiem. Co to ma być? Czy taki polski muzułmanin powinien czuć się pokrzywdzony bo żaden kapłan jego wiary nie ma prawa bytu na salonach braci K?
- co K. zrobią z ostatnimi doniesieniami z Iraku? Zdecydują się na "dezercję", czy zaczekają aż terroryści wysadzą coś w naszym kraju?

Mam wymieniać dalej argumenty kontra?

fidelxxx

1."Ale jak wiadomo ten "wyrok śmierci" kiedyś zostanie wykonany" - moze i zostanie wykonany, ale jak sam przyznales, poki nie jestesmy "silnym panstwem", wiec kajamy sie i lizemy innym buty, grzecznie i pokornie dajac ciala. W koncu skad wiesz, moze za 10 lat wlasnie bedziemy silniejszym panstwem na arenie miedzynarodowej? Tu chodzi o to by nie dac sie wlasnie teraz. Unia mysli, ze moze wszystko - przeciez UE to komunizm w pelnym wydaniu - Wielki Brat Bruksela i reszta. Znaczy sie, jak sam twierdzisz - silne panstwa, no i oczywiscie takie jak Polska - ktore nie maja zupelnie nic do gadania. Wychodzi Twoj patriotyzm....

2."Z sąsiednimi państwami jest jak z sąsiadami z bloku" - wiesz, roznica jest taka - pisalem juz, poczytaj troszke wiecej na temat historii naszych stosunkow z Niemcami i Rosjanami, bo ja na swoich sasiadow z bloku moge polegac, do niektorych naprawde mam zaufanie, ale piszac o tych krajach jak o naszych sojusznikach przesadzasz. Oczywiscie poki w Europie panuje pokoj, a my jestesmy w NATO. Skad wiesz jak bedzie, kiedy wybuchnie wojna? Uwazasz, ze bedziemy mogli Im zaufac? (gromki smiech)

3."Akurat HMMV (Hummery to nazwa cywilna) są dobrze uzbrojone..." - Zauwaz, ze w skali bodajze 1-5, amerykanie maja uzbrojenie na 5-tke, my podobno na 2. To jesli chodzi o HMMV. Rosomaki - piszesz, ze "Do Rosomaków też nie ma zastrzeżeń" (ha-ha-ha-ha).. tak sie sklada, ze moj starszy pracuje w PZL Wola i robi wlasnie dodatkowe pancerze do Rosomakow, bo one nie tylko nabieraja wody, ale nie sa przeznaczone do zadnych misji - kupa zlomu - pancerz jest za cienki i kule przez niego przechodza. Poza tym przeplacilismy, bo sie nie sprawdzaja w warunkach pustynnych. Nie rozsmieszaj mnie czlowieku, ze F-16 jest samolotem lepszym od Grippena, a od Rosomakow nie bylo bardziej wydajniejszych pojazdow. Jesli dobrze pamietam, moglismy zamiast nich zakupic wlasnie HMMV, ale w tym najlepszym uzbrojeniu. Ty naprawde nie czytasz gazet albo robisz to od swieta, skoro wypisujesz takie glupoty... ewentualnie wybierasz tylko te wiadomosci, w ktorych mozna znalezc cos na braci K.

4."Myślisz, że ktoś da nam coś za darmo?" - nic takiego nie napisalem. chodzilo o to, ze jak sie juz ustawia przetargi i bierze porzadne lapowki, to przy takich sprawach wagi panstwowej jak uzbrojenie naszej armii, powinno sie wziasc pod uwage chociaz to, zeby po zakupie samolotow, wozow pancernych, uzbrojenia nie dokladac do tego interesu z wlasnej kieszeni. Naprawde tego nie rozumiesz??

5."Niedawno prezydent przedłużył podczas wizyty w USA nasze misje" - ja takze jestem przeciw wojnie w Iraku i uwazam, ze jestesmy tam najzwyklej okupantami. Ale popatrz na to z tej strony - piszesz, ze trzeba utrzymywac dobre stousnki z sasiadami, zeby w razie potrzeby i Oni nam pomogli. A pomyslales o sasiadach z NATO? Musmy tam byc, zeby Oni w razie czego byli w odpowiednim miejscu w przypadku np. agresji na nasz kraj. Twoj tok myslenia - tylko nie zaprzeczaj...

6.Polityka wewnetrzna - juz pisalem, ze nie kibicuje zadnej z partii, tylko wnioskuje, ktora z nich stanowi najmniejsze zlo dla tego kraju. Masz racje - wszyscy biora w lape i wszyscy ustawiaja przetargi. Moze jak wygra ta Twoja Platforma, to sie dowiemy, ile Kaczynscy nakradli. Ale przyznasz, ze czlowiek niewinny nie musi strzelac sam do siebie?(nawet w klatke - naprawde bystry jestes, ze mi zwrociles na to uwage, chociaz mysle, ze nie uwazasz, iz strzelajac sobie w cycki, Pani BB chciala sie tylko postrzelic?). A gospodarka, ktora rozpedzila sie za SLD? Pokaz mi ja... Oni robili tak - zapraszamy do nas inwestorow, my bierzemy 40 procent od inwestycji do kieszeni, na Was nakladamy jak najmniejsze podatki, a Wy zatrudniacie za to polakow za minimalne pensje. Moja kolezanka, ktora jest kasjerka w Carrefour`e do niedawna nie miala wlasciwie zadnych praw, dostawala chyba ze 3 zl na reke (w Warszawie!!!) za godzine pracy a wyrabiala ok. 250 godzin miesiecznie. Po dojsciu do wladzy Kaczynskich zaczely sie odbywac kontrole w takich sieciach sklepow i po jednej tylko takiej nagle dostala 9 brutto/h, umowe o prace i wszystkie swiadczenia. Oni sie po prostu zaczeli bac i liczyc z nami. Kolejny temat - Giertych - zanim ten czlowiek zostal ministrem edukacji juz odbywaly sie wiece i demonstracje zielonych, gejow i nawet dzieci, ktore pouciekaly z lekcji, zeby tylko pokazac, jak bardzo sa na NIE. On jeszcze tedy nie podjal zadnej decyzji a wszyscy zaczeli krzyczec. To chyba glupota, nie uwazasz? Co zlego zrobil? Mundurki to zly pomysl? Wolisz, zeby Twoja cora lazila w mini, wymalowana i z kolczykiem w pepku na wierzchu? Lektury - uwazsz, ze nasza modziez moze rozumiec takich pisarzy jak Gomrbowicz? Specjalne szkoly dla trudnej mlodzierzy - ja cala nasza warszawska prage wepchnalbym do takiego getta - do nich inaczej nie dotrzesz. Wlasnie do dresiarzy, ktorzy Ci tak bardzo przeszkadzaja... (jak i mnie). Ja naprawde nie uwazam, ze PiS to sami swieci. Sam Kaczynski stwierdzil, ze Radio Maryja to jeden czlowiek - usunac tego czlowieka i nie ma radia. Rydzyk Ich zrobil tak, jak Oni wykiwali Leppera - tak sie z koalicjantem nie robi. Po prostu uwazam, ze jesli do wladzy dojdzie PO to zrobia koalicje z LiD - a ja tych zdrajcow nie chce juz widziec na oczy. Inne panstwa przestana sie liczyc z nami, bo dojrza, ze u wladzy sa ponownie marionetki, ktore zatancza zupelnie tak, jak Im inni zagraja. Nie chce wiecej w moim kraju takich i TYLKO TAKICH Niemcow i Zy..w, ktorzy przyjezdzaja po to, by domagac sie albo stawiania pomnikow, albo przeprosin, albo zwrotu przedwojennego mienia. Nie chce w moim kraju zadnych parad gejowskich, bo Oni sie tylko obnosza ze swoja orientacja i niczego nie chca wywalczyc. Sam sie bawilem czesto w Le Madame i mi nie wadzili, ani lesbijki ani geje, sa OK, ale jest tez taka grupa ktora wychodzi na ulice tylko po to, zeby sie pokazac. Nie chce w moim kraju ludzi, ktorzy najpierw ustawiaja przetarg na niedorobione uzbrojenie a pozniej wysylaja zolnierzy w jezdzacych i latajacych trumnach.

Karikus

> ja na swoich sasiadow z bloku moge polegac,
> do niektorych naprawde mam zaufanie

Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Przeczytaj jeszcze raz tek akapit z mojego posta. Może specjalnie wyciągasz złe wnioski [nikt ci nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne]

> amerykanie maja uzbrojenie na 5-tke, my podobno na 2

Jakoś nie słyszałem, żebyśmy podpisali kontrakt na kupno broni od USA. I nie myl uzbrojenia z opancerzeniem. HMMV nie jest uzbrojony. Nie ma zmontowanego na stałe CKM-u (jest montowany tymczasowo), nie posiada działa jak w czołgu.

> robi wlasnie dodatkowe pancerze do Rosomakow, bo one nie tylko
> nabieraja wody, ale nie sa przeznaczone do zadnych misji

Są przeznaczone do misji pokojowych, a nie na wojnę. ONZ też ma słaby sprzęt, a żołnierze jakoś nie narzekają na słabe opancerzenie czy inne wady uzbrojenia.
I nie strasz mnie ojcem. Ja mogę napisać, że mój sprząta ulice więc pewnie jest specem od projektowania dróg. Mogę też powiedzieć, że montuje karabiny w Łuczniku więc jest strzelcem wyborowym. To, że twój ojciec pracuje w zakładach zbrojeniowych nie czyni go specjalistą. A zakładanie dodatkowe opancerzenia jest tak stare jak historia wojen. Nawet gdyby budowano tytanowe pancerze grubości pół metra, ktoś w końcu wynajdzie broń, która nawet to przebije.

> nie sprawdzaja w warunkach pustynnych

W warunkach pustynnych sprawdzają się jedynie pojazdy gąsienicowe lub kołowe z odpowiednim ogumieniem i prześwitem. Kupiliśmy Rosomaki bo u nas nie ma przecież pustyni. W terenie charakterystycznym dla Polski radzą sobie dobrze. A przecież wojsko polskie służy tylko i wyłącznie do obrony granic i ludności polski (patrz Konstytucja RP).

> F-16 jest samolotem lepszym od Grippena

Wracaj do szkoły albo idź do lekarza (okulista lub psycholog) bo nigdzie nie pisałem o preferowanych przeze mnie myśliwcach.

> moglismy zamiast nich zakupic wlasnie HMMV

Głupota przez ciebie przemawia. Poczytaj coś o "opancerzonych wozach terenowych" (to właśnie wojskowy Hummer) oraz o "kołowych transporterach opancerzonych" (Rosomak). Pewnie nie odróżniłbyś nawet F-16 od śmigłowca Mi-24 (bo przecież oba latają tak samo jak Hummer i Rosomak jeżdzą).

> nie dokladac do tego interesu z wlasnej kieszeni

To jeszcze chciałbyś żeby USA dawało nam paliwo i uzbrojenie do F-16?
Kiedy się coś kupuje trzeba ponieść ryzyko ewentualnych błędów czy porażki. Handlując akcjami na giełdzie liczysz tylko na zysk? Kupując auto z komisu wierzysz na słowo, że nie było klepane?

> Musmy tam byc, zeby Oni w razie czego byli w odpowiednim miejscu
> w przypadku np. agresji na nasz kraj.

Musimy? Francja i Niemcy są w NATO i jakoś nie musieli jechać do Iraku. Poza tym piszesz, że sąsiedzi w razie czego by nam pomogli. Przed wojną też podpisaliśmy umowy z kilkoma państwami (w tym z Rosją o nieagresji). I co? Prawie tydzień musieliśmy czekać aż nasi "sojusznicy" zauważą, że w Polsce toczy się wojna.

> Twoj tok myslenia - tylko nie zaprzeczaj...

Znasz się na polityce jak J. Kaczyński na tworzeniu podstawowej komórki społecznej.

> Ale przyznasz, ze czlowiek niewinny nie musi strzelac sam do siebie?

Strzelają do siebie też ludzie niezrównoważeni psychicznie. Poza tym każdy biegły sądowy ds. broni powie ci, że samodzielne postrzelenie w klatkę piersiową zdarza się BARDZO RZADKO z powodu niewygodnego uchwytu broni i w 95% przypadków trzeba liczyć się z ingerencją z zewnątrz. Ciekawostką jest to, że funkcjonariuszka ABW nie poniosła odpowiedzialności za swój błąd.

> A gospodarka, ktora rozpedzila sie za SLD?

Kolejny raz zaślepiony jesteś kaczymi hasłami.
Sporo tak twierdzisz, jak Kaczyńscy nie robiąc nic w tej sferze spowodowali wzrost gospodarki? Czy nie robiąc nic można zrobić "coś"? Czy szewc nie robiąc butów będzie miał co sprzedać? Czy piekarz, który nie upiecze chleba będzie miał co sprzedać?

> On jeszcze tedy nie podjal zadnej decyzji
> a wszyscy zaczeli krzyczec.

A czy facet który trzyma z neonazistowską bojówką Młodzieży Wszechpolskiej (były szef Parda jest byłym skinheadem) może zrobić coś dobrego dla normalnej młodzieży? No daj spokój.
Giertycha szanuję tylko za inteligencję, bo głupek nie zrobiłby w tym samym czasie dwóch tytułów.

> Mundurki to zly pomysl?

Tak. Hitler też pakował dzieci w mundurki i co z tego wyszło?

> Wolisz, zeby Twoja cora lazila w mini, wymalowana
> i z kolczykiem w pepku na wierzchu?

To już jest wina głupich rodziców, że w ogóle dają dzieciom pieniądze na takie rzeczy. Jeszcze niech dają im kasę na wódkę i narkotyki. Świat od razu będzie piękniejszy.

> nasza modziez moze rozumiec takich pisarzy jak Gomrbowicz?

Ja jakoś zrozumiałem Gombrowicza bez problemów. To Giertych miał problem. I nie tylko o samo zrozumienie chodziło. Giertych uważa Gombrowicza za zdrajcę bo przed wojną wyjechał do Argentyny. Tylko o to chodziło.
Poza tym dlaczego Giertych chciał tak samo wyrzucić Sienkiewicza? Jakieś problemy ze zrozumieniem "W pustyni i w puszczy"?

> cala nasza warszawska prage wepchnalbym do takiego getta

Może od razu do więzienia? Kłopot z głowy.
Na przestępczość zawsze jest rada. Dać ludziom pracę i to dobrze płatną, a nie tylko wymagać i płacić jak wspomniałeś 3 złote/h.

> Po prostu uwazam, ze jesli do wladzy dojdzie PO to zrobia koalicje
> z LiD - a ja tych zdrajcow nie chce juz widziec na oczy.

Właśnie, już lepsza była koalicja z Samoobroną i LPR?
Poza tym tacy z nich zdrajcy jak z ciebie patriota (niby wielki, ale w razie wojny pierwszy by uciekał z kraju).

> Inne panstwa przestana sie liczyc z nami, bo dojrza, ze u wladzy sa
> ponownie marionetki, ktore zatancza zupelnie tak, jak Im inni zagraja.

Będą się z nami liczyli kiedy będą miały w tym interes. I to nie zależy od Kaczyńskiego, Tuska, Kwaśniewskiego czy nikogo innego.

> Nie chce w moim kraju zadnych parad gejowskich,
> bo Oni sie tylko obnosza ze swoja orientacja i niczego nie chca wywalczyc.

Zakładam że masz dziewczynę lub żonę. Całowałeś ją lub przytulałeś się do niej na ulicy? To jest właśnie obnoszenie się z orientacją. Zabraniasz gejom czy lesbijkom praw zapewnionych konstytucyjnie. To jest łamanie prawa.

> Nie chce w moim kraju ludzi, ktorzy najpierw ustawiaja przetarg na niedorobione uzbrojenie
> a pozniej wysylaja zolnierzy w jezdzacych i latajacych trumnach.

Miło słyszeć, że jestem przeciwko Kaczyńskim. Toż to oni wysłali żołnierzy do Afgana (którego nikt nie zdobył; Rosjanie 10 lat próbowali i stracili tylko 50 tys. żołnerzy).

fidelxxx

1."Jakoś nie słyszałem, żebyśmy podpisali kontrakt na kupno broni od USA" - jak juz pisalem wczesniej, widocznie nie czytasz gazet, nie ogladasz wiadomosci, nie jestes na czasie... nic dodac nic ujac...

2."I nie strasz mnie ojcem" - nie starsze tylko pisze jak jest, a jesli nie wierzysz to nie, nie przymuszam Cie do tego. I chodzi o to, ze Talibowie jakos nie dysponuja bronia, ktora przebija tytan, wrecz przeciwnie, a jednak kule przechodza przez nasze uzbrojenie... nie czytasz ze zrozumieniem.

3."W terenie charakterystycznym dla Polski radzą sobie dobrze" - link: http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=32057 Rozumiem, ze nie wiesz od czego jest google i powtarzam po raz 3-ci - nie czytasz wiadomosci, zacznij to robic. Acha, uprzedzajac fakty bo pewnie tak zrobisz, nie ripostuj mi artykulikiem "? Rosomaki nie dały się podziurawić pociskami" tylko go najpierw uwaznie przeczytaj:)

4."nigdzie nie pisałem o preferowanych przeze mnie myśliwcach" - napisalem to na zas, bo jesli twierdzisz, ze Rosomaki to odpowiedni zakup, to takze staniesz w obronie towarzyszy i to samo napiszesz o F-16 (ladujcych na lotnisku cywilnym Okecie - oczywiscie awaryjnie heh)

5.Skorzystaj z google i znajdz mi taka informacje - jakie jeszcze pojazdy oprocz Rosomaka braly udzial w przetargu i pokaz mi roznice pomiedzy nimi? (to Twoja paca domowa)

6."To jeszcze chciałbyś żeby USA dawało nam paliwo i uzbrojenie do F-16?" - nie chce mi sie pisac tego samego po raz trzeci, przeczytaj uwaznie moj post, bo po prostu nie rozumiesz... przykro mi...

7."Poza tym piszesz, że sąsiedzi w razie czego by nam pomogli." - Ty tak uwazasz, ja probuje Ci wyperswadowac, ze na tych sasiadow nie mozemy NIGDY liczyc, ale zes sie uparl, ze musimy na sile utrzymywac z nimi dobre kontakty kajajac sie na kolanach, bo nie jestesmy "silnym panstwem".. gubisz sie w swoich wypowiedziach, sam sobie przeczysz...

8."Strzelają do siebie też ludzie niezrównoważeni psychicznie" - patrz, niezrownowazona, ktora posiadala bron zostala poslanka... bronisz swoich towarzyszy, widac, nalezysz do mlodziezowki LiD albo cos w tym stylu... dziwne, biedna, niewinna, chora psychicznie strzela do siebie... smutne, naprawde...

9."Czy piekarz, który nie upiecze chleba będzie miał co sprzedać? " - glupoty piszesz, ja podalem przyklad, ty tylko powtarzasz to co uslyszysz z ust Olejniczaka i Tuska... zero argumentow...

10."A czy facet który trzyma z neonazistowską bojówką Młodzieży Wszechpolskiej..." - sprawa pierwsza - jak wyzej - powtarzasz po innych. Mam kolege, ktory nalezal do MW i nikt tego nie wie (wiekszosc, takich jak Ty, po prostu niechce wiedziec), ze MW jest kojarzona z neonazistami, bo na kazdej paradzie ida za nimi wlasnie takie tłoki, bodajze z NNOP`u. Zatkalo? MW sama w sobie nie jest ani nazistowska, ani rasistowska... nie powtarzaj po starszych kolegach z gimnazjum, OK?

11."Hitler też pakował dzieci w mundurki i co z tego wyszło? " - jest mi naprawde wstyd za Ciebie, ze piszesz takie rzeczy. Jak nie masz argumentow, to naprawde nie komentuj pewnych spraw.... wstyd, ze piszesz to jako polak.. tu sie zwracam do Ciebie naprawde z cala powaga...

12."To już jest wina głupich rodziców..." - i owszem, a szkola ma pomagac wychowywac, nie uwazasz? Chodzisz do szkoly dla siebie, dla rodzicow, czy dla kolegow?

13."Poza tym dlaczego Giertych chciał tak samo wyrzucić Sienkiewicza" - hiehiehiehiehiehehie... bez komentarza...

14."Na przestępczość zawsze jest rada. Dać ludziom pracę i to dobrze płatną, a nie tylko wymagać i płacić jak wspomniałeś 3 złote/h. " - a no wlasnie, a ja pisalem jak jest z moja kolezanka, prawda? I znowu przypominam, ze nie czytasz gazet, nie jestes na czasie - to Ty nie wiesz, ze w Warszawie nie ma prawie bezrobocia? Poza tym - w tym kraju niektorzy ludzie chcieli zrobic cos w 3 lata, co zostalo zrobione na zachodzie w 30... te 2 lata to byly ataki opozycji na koalicje, podkladanie swin, a tak sie polski nie naprawi.

15."Właśnie, już lepsza była koalicja z Samoobroną i LPR?
Poza tym tacy z nich zdrajcy jak z ciebie patriota (niby wielki, ale w razie wojny pierwszy by uciekał z kraju)" - raz - tak wlasnie uwazam, dwa - a skad wiesz, co ja bym robil w czasie wojny? Bo ludzie w Twoim wieku, albo zaraz po maturze juz uciekaja z kraju - tacy patrioci?

16."Będą się z nami liczyli kiedy będą miały w tym interes. I to nie zależy od Kaczyńskiego, Tuska, Kwaśniewskiego czy nikogo innego. " - uwazasz ze te 10-cio letnie odroczenie nastapiloby, gdyby u wladzy byla tak PO albo LiD? hiehiehiehie juz pisalem ci jaki obrazek widnialby na okladce WPROST...

17."Zakładam że masz dziewczynę lub żonę. Całowałeś ją lub przytulałeś się do niej na ulicy? To jest właśnie obnoszenie się z orientacją. Zabraniasz gejom czy lesbijkom praw zapewnionych konstytucyjnie. To jest łamanie prawa." - i tu sie mylisz, bo kobiete mam, ale widok zjadajacych sie na ulicy dwojga ludzi roznych plci jest tak samo dla mnie OBSCENICZNE i NIESMACZNE jak w przypadku par homoseksualnych. Poza tym pisalem Ci, ze do Le Madame uczeszczalem w miare czesto i niektorzy geje mowili wprost, ze TO co wychodzi na ulice sie pokazac, to zwykli zboczency. Zakladam, ze nie gadales nigdy z zadnym z nich, zgadlem, prawda?:)

18."Miło słyszeć, że jestem przeciwko Kaczyńskim. Toż to oni wysłali żołnierzy do Afgana (którego nikt nie zdobył; Rosjanie 10 lat próbowali i stracili tylko 50 tys. żołnerzy)." - juz pisalem na temat tej wojny, jakie jest moje zdanie... wiec nie bardzo wiem, po co sie powtarzasz...

19."Czytanie ze zrozumieniem nie boli. Przeczytaj jeszcze raz tek akapit z mojego posta. Może specjalnie wyciągasz złe wnioski [nikt ci nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne] "; "Znasz się na polityce jak J. Kaczyński na tworzeniu podstawowej komórki społecznej. " - tych zdan nie komentuje, bo jak juz po raz kolejny powtorze - jesli nie masz argumentow to sie nie osmieszaj i po prostu nie komentuj.

Karikus

> 1."Jakoś nie słyszałem, żebyśmy podpisali kontrakt na kupno broni od USA"
> - jak juz pisalem wczesniej, widocznie nie czytasz gazet, nie ogladasz
> wiadomosci, nie jestes na czasie... nic dodac nic ujac...

Znowu nie zrozumiałeś. Chodziło mi o kontrakty ZA RZĄDÓW KACZYŃSKICH. Danina w postaci kilkuset Hummerów to nie kontrakt. Skoro mamy dupne uzbrojenie to czemu Kaczyńscy nie szukali kontaktów w Europie. Brytyjczycy mają dobry sprzęt, Francuzi, Belgowie i Niemcy mają dobre karabiny, ostatni mają też bardzo dobre czołgi, Ukraińcy mają dobre radary. A co robili Kaczyńscy? Uprawiali politykę na kolanach względem USA.

> I chodzi o to, ze Talibowie jakos nie dysponuja bronia, ktora przebija
> tytan, wrecz przeciwnie, a jednak kule przechodza przez nasze
> uzbrojenie... nie czytasz ze zrozumieniem.

Pancerze tytanowe to wybiegnięcie w przyszłość z mojej strony. Obecnie tylko USA i bodajże Anglia mogą sobie na nie pozwolić, ale jest to rozwiązanie bardzo drogie.
Poza tym Talibowie to nie wieśniaki, którzy z kijami idą na czołgi. Rosjanie uciekający z Afganistanu zostawili tam niepojętą ilość uzbrojenia (głównie broń ręczną - AK47, AK74, pancerzownice RPG). I to właśnie wymieniona przeze mnie pancerzownica potrafi spenetrować wszystkie stosowane obecnie pancerze.

3. Haha, Dziennik? Zaraz ci poszukam tekstu z faktu głoszącego, że Rosomaki latają, a śmigłowce ryją tunele pod ziemią.
Jak chcesz się pojedynkować na źródła to podawaj literaturę specjalistyczną (polecam magazyn Raport Wojsko Technika Obronność).

> to samo napiszesz o F-16

Nie znasz mnie i znowu oskarżasz mnie o coś czego nie powiedziałem i nie powiem.

5. Pandur 8X8 APC i Piranha III
Może ich nie porównam ze sobą bo mi się nie chce, ale napiszę, że z tych trzech (powyższe + Rosomak), Rosomak ma największą ładowność, największą moc silników, największy zasięg, a samo opancerzenie jest we wszystkich pojazdach zbliżone do siebie (bo pojedyncze milimetry nie odgrywają roli). Może i powinni byli wybrać któregoś z konkurentów. Pandur był nieznacznie GORSZY i tańszy od Rosomaka, ale na takim sprzęcie się nie powinno oszczędzać. Samej Piranii nie biorę pod uwagę, bo projekt pochodzi z lat 70-tych ubiegłego stulecia. Po prostu to zbyt przestarzały sprzęt (który używają wojska ONZ).
Przypominam, że nasze wojsko chciało kupić też licencję na produkowanie. TYLKO Patria zgodziła się na to!!!

6. po prostu nie rozumiesz... przykro mi...

Bez komentarza. Głupota wylewa się z twoje posta i zalewa mi biurko.

7. Głupiś jest. Przykład Francji i Niemiec podałem jako przykład, że nie trzeba było wysyłać wojsk. Może Francja i Niemcy to wielkie mocarstwa, ale taka Rosja zmiotłaby je w oka mgnieniu.

8. niezrownowazona, ktora posiadala bron zostala poslanka...

Czytając twój post zauważyłem, że niezrównoważony dostał neostradę.

> bronisz swoich towarzyszy, widac, nalezysz do mlodziezowki
> LiD albo cos w tym stylu...

Twój debilizm razi mnie w oczy. Powodzenia wśród moherów.

> powtarzasz to co uslyszysz z ust Olejniczaka i Tuska...

Tłumaczę wszystko łopatologicznie, żeby ciemny lud (ty) zrozumiał. Widocznie przeliczyłem się w twojej ocenie. Wypadłeś gorzej niż myślałem.

> Mam kolege, ktory nalezal do MW

Powtarzasz po innych

> ida za nimi wlasnie takie tłoki, bodajze z NNOP`u

"Tłumoki" z NOPu występując na pochodach idą TYLKO I WYŁĄCZNIE w mundurach organizacji (taka tradycja zapoczątkowana przed IIWŚ). Czarne kurtki tzw. "fleki" noszone przez MW to nie jest mundur NOPowców.

> jest mi naprawde wstyd za Ciebie, ze piszesz takie rzeczy

Wstyd ci, że nie masz żadnych argumentów. Taka prawda.

> wstyd, ze piszesz to jako polak..

Skąd pewność że jestem Polakiem? Urodziłem się w Polsce ale mam obce obywatelstwo. Szanuję Polskę bo mnie wychowała i wkurza mnie to, że PiSowskie oszołomy robią tu burdel.

> Chodzisz do szkoly dla siebie, dla rodzicow, czy dla kolegow?

Jestem starszy niż uważasz.

> hiehiehiehiehiehehie... bez komentarza...

Wiadomości, gazety się kłaniają. Sienkiewicz też miał wylecieć.

> w Warszawie nie ma prawie bezrobocia

Prawie robi wielką różnicę. Bezrobocie spada w dół bo ludzie uciekają z kraju. No ale oczywiście to wina Tuska. Kaczyński podziękował im za ucieczkę nazywając ich leniami.

> te 2 lata to byly ataki opozycji na koalicje,
> podkladanie swin, a tak sie polski nie naprawi

Takie jest zadanie opozycji. Idź na politologię, bo się nie znasz na polityce. Twoje gazetki pokroju dziennika nie wystarczą by być specjalistą.
A w podkładaniu świń najlepsze były kaczory. Mówisz o koalicji? To nie była koalicja. Kontrolowanie koalicjantów przez policję polityczną CBA nie jest żadnym porozumieniem.

> a skad wiesz, co ja bym robil w czasie wojny

Bo tak by zrobiły Kaczory. A skoro ty jesteś przylepiony do ich tyłka, zrobiłbyś to samo.

> Bo ludzie w Twoim wieku, albo zaraz po maturze
> juz uciekaja z kraju - tacy patrioci

I znów powtarzam co pisałem wyżej. Jestem starszy niż myślisz. Poza tym w Polsce PRAWDZIWI patrioci albo leżą na cmentarzach albo są przeciwko PiSowi (Bartoszewski i wielu innych). Z tych wielkich, za kaczorami stanął jedynie Olszewski.

> 10-cio letnie odroczenie nastapiloby,
> gdyby u wladzy byla tak PO albo LiD

A skąd wiesz, że nie byłoby lepiej. Skoro jak piszesz PO i LiD to dupowłazy to może by spowodowali przeniesienie Brukseli do Warszawy?

> OBSCENICZNE i NIESMACZNE

I co? Po bożemu przy zgaszonym świetle? I broń boże przed ślubem bo będzie piekło. Typowy katolik.

> Zakladam, ze nie gadales nigdy z zadnym z nich, zgadlem, prawda?:)

Mam geja w rodzinie więc nie chrzań głupot. Nie żyję na zadupiu żeby brać jak ty homoseksualistów jako ciekawostkę. Akurat w Anglii mieszkałem w takiej dzielnicy Londynu gdzie na 10 facetów 6 jest gejami (patrz Soho).

PS. Twoją osobę skwituję cytatem z pewnego polskiego filmu:
"Nie tykaj gówna, bo się uwalasz" (lubisz zadania domowe to dowiedz się skąd ten cytat).
Jesteś typem osoby, która musi mieć zawsze rację (jak Kaczyński). A nawet jeśli nie ma racji, wcale tego nie zauważa.

Co do MW, zajrzyj na stronę organizacji "Nigdy więcej". Dowiesz się, że ekscesy z zamawianiem piwa w wykonaniu MW to nie pojedyncze wybryki tylko taka niepisana tradycja.
I dobrze zrobił przed IIWŚ J. Pułsudski delegalizując tę organizację za poglądy.

---

fidelxxx

1."Skoro mamy dupne uzbrojenie to czemu Kaczyńscy nie szukali kontaktów w Europie" - to, zebysmy nie otrzymali dupnego uzbrojenia (Rosomaki z Finlandii, HMMV i F-16 od amerykanow) nalezalo do Twoich partyjnych towarzyszy z SLD. Uwazasz, ze teraz powinnismy wszystko zwrocic, odebrac pieniadze i oglosic nowe przetargi? Czlowieku co ty wypisujesz?!

2."A co robili Kaczyńscy? Uprawiali politykę na kolanach względem USA. " - zupelnie jak czerwoni, AWS z Walesa na czele przez swoje kilka kadencji... na to juz nie zwrocisz uwagi?

3."I to właśnie wymieniona przeze mnie pancerzownica potrafi spenetrować wszystkie stosowane obecnie pancerze. " - wiec dlaczego tylko penetruje nasze? Inni jakos z tym nie maja problemow.. Probujesz na sile wmowic cos czego nie ma.... podalem ci link..

4."Haha, Dziennik? Zaraz ci poszukam tekstu z faktu głoszącego, że Rosomaki latają..." - juz pisalem - naucz sie korzystac z google, zreszta pamietam, ze o tym pisalo mnostwo gazet i mowilo sie w kilku wiadomosciach na wszystkich stcjach... jesli nie czytasz i nie ogladasz to pozostaje Ci archiwum.. kolejna rzecz, ktorej musisz sie nauczyc robic:)

5."Pandur 8X8 APC i Piranha III " - to chyba z gazety wyborczej zaczerpnales tych informcji... wszyscy na nie, Ty na tak... specjalista...

6."Rosja zmiotłaby je w oka mgnieniu." - hiehiehiehie zobacz ile czasu mecza sie z Czeczenia hiehiehie

7."Wstyd ci, że nie masz żadnych argumentów. Taka prawda. " - co do mundurkow, to podalem Ci swoje argumenty, a Ty napisales o Hitlerze... i komu z nas skonczyly sie pomysly?

8."Wiadomości, gazety się kłaniają. Sienkiewicz też miał wylecieć." - chyba tylko wedlug wyborczej hieheihie

9."Idź na politologię, bo się nie znasz na polityce" - magister ze stosunkow miedzynarodowych... wyzej isc niemusze, wystarczy ogladac dziennik i czytac gazety...

10."I co? Po bożemu przy zgaszonym świetle? I broń boże przed ślubem bo będzie piekło. Typowy katolik. " - nie jestem katolikiem to raz, dwa - podkreslilem wyraznie ze ZJADANIE sie przez pary jest niesmaczne... nie chce mi sie tego tlumaczyc, moze jestes samotnym czlowiekiem, ktory nigdy nie mial szczescia kochac...

11."A skąd wiesz, że nie byłoby lepiej. Skoro jak piszesz PO i LiD to dupowłazy to może by spowodowali przeniesienie Brukseli do Warszawy? " - Bo PO i LiD to SLD, UP, AWS, UW... wiesz dlaczego? Ale nie jestes polakiem, wiec co Ty o tym mozesz wiedziec...

Innych wypowiedzi nie komentuje bo mnie w nich tylko obrazasz, ale

UWAGA - sprawa najwazniejsza - 12."Skąd pewność że jestem Polakiem? Urodziłem się w Polsce ale mam obce obywatelstwo. Szanuję Polskę bo mnie wychowała i wkurza mnie to, że PiSowskie oszołomy robią tu burdel. " - teraz juz wiem co bys zrobil w czasie wojny - jakby wybuchla tutaj w Polsce, to zabieralbys tylek do tego kraju, ktorego msz obywatelstwo - i odwrotnie. Teraz juz takze wiem czemu nie masz pojecia o tym, ze PO i LiD to SLD, UP, AWS, UW - bo nie jestes polakiem i nie siedzisz w tym, takze nie chcesz tego wiedziec. Za granica potrafia sie smiac z takich wpadek, jak Thinky i jego czerwona torebka, jak jazda prezydenta samochodem, na ktorym widniala odwrocona flaga polska, i z reszty - ale kiedy Kwasniewski w Charkowie ledwo sie trzyma na nogach, kiedy przemawia na konferencjach LiDu pijany jako byly prezydent, kiedy partyjny kolega Siwiec parodiuje papieza - tego nie widzi nikt. Ale przeciez Ty tak naprawde nie jestes polakiem, wiec powtarzasz to, o czym sie mowi na Zachodzie - w modzie jest objezdzac brci K. - wiec robisz tak samo. Zal mi Ciebie.

Karikus

"Talibowie jakos nie dysponuja bronia, ktora przebija tytan" haha ten tekst wygrał :>

bzymas

Trudno, zeby kamienie go przebijaly hehe

Karikus

Podstawowe wyposażenie każdego Taliba (oraz każdego innego rebelianta na Ziemi):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Granatnik_RPG-7

"Przebijalność pancerza 300 mm"

Amerykański czołg Abrams w najnowszej wersji ma pancerz grubości 61 cm (dane niepotwierdzone, utrzymywane w tajemnicy przez USA), a jednak pancerzownica powyższa go przebija.

Zaro wiedzy i jeszcze się rzuca...

fidelxxx

Sprawa pierwsza: nie cytuj mi wikipedii, bo z niej korzystaja (jak i ja wspoltworza) takie tluki jak ty:)) (chociaz teraz juz wiem czemu brak Ci argumentow i wypisujesz glupoty) hehe
Sprawa druga: wiem, ze masz geja w rodzinie, a czy kilku Talibow tez, zeby to potwierdzili? hehe

Karikus

http://www.fas.org/man/dod-101/sys/land/row/rpg-7.pdf
Lepiej? Oficjalny amerykański wojskowy manual. Zanim zaczniesz czytać poucz się angielskiego.
Niestety w tym twoim "Dzienniku" nic o tej broni nie znalazłem.

Cytując powyższe wydawnictwo (dla ułatwienia przetłumaczyłem na nasze): penetracja 13-14 cali (32-35 centymetrów), BARANIE.

Tutaj masz stronę producenta, jakbyś chciał dowiedzieć się więcej:
http://bazalt.ru/

Ad.2. A znasz kogoś kto może potwierdzić, że taka pancerzownica nie rozwali czołgu? Nie? No właśnie. Chcesz się przekonać, że potrafi rozwalić? Zapytaj pierwszego lepszego żołnierza ZAWODOWEGO, ale nie takiego, który grzeje krzesło gdzieś w biurze, ale takiego walczącego. Lepiej nie pytaj tego twojego robola, który pancerze spawa do Rosomaków.

PS. Dawaj kolejne tezy, żebym mógł je obalić argumentami, których jak napisałeś, nie mam.

fidelxxx

Brawo, nareszcie posluchales sie mnie i nauczyles sie korzystac z google hehe 5+. A co z reszta? Teraz obalaj moje kolejne argumenty i nie obrazaj mojego ojca.. wiem, ze inaczej nie potrafisz, ale sprobuj..

Karikus

Google nie jest dobrym źródłem. Za duża tam cenzura, więc mam gdzieś twoją ocenę. Tamtą instrukcję znalazłem w wikipedii, więc sam wyszedłeś na buca.

"nie obrazaj mojego ojca"

To nie ironizuj swojej wypowiedzi (sprawa geja w rodzinie).

fidelxxx

No i co, dowiem sie czy tego sprzetu uzywaja Talibowie, czy sie nie dowiem?:) Tylko nie szukaj na szybko w google bo wyjdziesz na buca.. wlasnie heh

Karikus

Radio Wolna Europa głosi:
"rocket-propelled grenade -- the most common type in use in Afghanistan is the Russian RPG-7, which was originally an anti-tank weapon"

http://www.rferl.org/featuresarticle/2005/07/9df7aec1-26b9-4f88-9196-9d51ee85557 4.html
Data artykułu: Friday, July 1, 2005 (czyli obecny konflikt).

A poza google jest wiele wyszukiwarek. Świat nie kończy się na googlu.

PS. Zapamiętaj sobie, że Rosjanie zostawili w Afganistanie całe tony uzbrojenia, a po drugie RPG są obecnie produkowane m.in. w Pakistanie. Cena AK-47 na czarnym rynku waha się w okolicach 1000$ za sztukę. Za RPG-7 trzeba zapłacić 2x więcej. Osama ma majątek szacowany na 20 mln USD. Majątek sponsorów Al-Kaidy jest o wiele większy. Tak więc kupienie takiej broni to dla nich jak splunięcie (parafrazując wypowiedź D. Tuska).

fidelxxx

No dobrze, wiec konczac ten watek - od swieta sobie straca jakas lepsza wyrzutnia samolocik i sie ciesza. Niech Ci bedzie - maja kilka takich. A i tak wiecej zolnierzy koalicji zginelo w wyniku zamachow samobojczych, od min lub tez awarii smiglowcow (na poczatku misji w Iraku bodajze 2 amerykanskie smiglowce sie roztrzaskaly) oraz samopostrzeleń (jak kilka przypadkow naszych dzielnych i przygotowanych do obu misji polskich zolnierzy). Podejscie do wojny w Iraku (podejrzewam Afganistanu rowniez) masz identyczne jak moje, wiec mysle, ze nie bardzo wierzysz w to jaki jest majatek Osamy i jego sponsorow - czasem mam wrazenie, ze to postac wymyslona, a moze jest Ich kilku (ewentualnie to Bush w przebraniu heh), bo wiedza o nim wszystko a nie moga go dorwac.. Jakos nie wierze w obie te wojny, a plotki o domniemanych planach ataku na Iran sa dowodem tego, ze to amerykanie sa bardziej nieobliczalni. W zamach 11 wrzesnia wierza takze tylko naiwni. Acha, wczoraj na TVN`ie ("Dziennik" jak i ta telewizja sprzyja Twoim wyborcom) w wywiadzie Z M.Olejnik Pan Komorowski potwierdzil, ze wycofania wojsk z Iraku poki co nie bedzie (zrobili tak jak Kaczynscy - stwierdzili ze poprzednia wladza nie dala Im takiej mozliwosci). Wiec nie pisz nastepnym razem o dochowaniu tejze obietnicy wyborczej, bo ona dojdzie do skutku dopiero wtedy, kiedy amerykanie tak zadecyduja. Ale wracajac do mojego ostatniego dluzszego postu - 16 października 2007 7:31 - poprosze o skomentowanie wszystkich punktow, bo na tym sie zatrzymalismy, tu gdzies zniknales i nie raczyles kontynuowac dyskusji. Nie upiecze Ci sie niestety:) Odezwe sie jutro!

Karikus

"od swieta sobie straca jakas lepsza wyrzutnia samolocik i sie ciesza"

To akurat jest nieprawdą. Skoro tak lubisz google, to pewnie i youtube uwielbiasz. Wpisz w wyszukiwarce RPG-7 i pooglądaj sobie filmiki. Co drugi mudżahedin (islamski partyzant) czy to w Afganistanie czy w Iraku ma jedną taką pancerzownicę. Talibowie od wojny w Afganistanie mieli wpojone, żeby uczyć się obsługi takiej broni od małego. Typowy oddział partyzantów w Afganistanie składa się z 10 ludzi. Na tę grupę przypada 5 (!) pancerzownic. Waga jednego pocisku pozwala na transportowanie 3 ładunków na osobę. Czyli prostą matematyką wykazać można 30 strzałów na grupę.

To, że wojna (nie tylko ta) to syf w 100% się zgadzam. Oraz w to, że Bush to buc nad buce.

Obietnice wyborcze mają to do siebie, że są obietnicami. Póki nie zostaną zapisane, uważane są za "niebyłe". PO jednakże podpisało bodajże 10 obietnic (wyprowadzenie wojska to chyba ostatnia). Mam nadzieję, że dotrzymają słowa.
Tak nawiasem mówiąc: LiD podpisało 100 postulatów. Ci dopiero naobiecywali :P

Komorowski mówił też (nie na TVN; dla PAPu), że nasze wojsko posiedzi tam do końca 2008 roku (Anglicy wycofywali żołnierzy 2 lata, a mieli ich mniej od nas).

Swój ostatni post w tamtym wątku zakończyłem pisząc "---". Tak oznaczam koniec dyskusji (ze swojej strony oczywiście). Po prostu uznałem, że oboje jesteśmy typowymi "betonami", którzy za nic nie zmieniają swoich poglądów.

fidelxxx

I tak jest najsprawiedliwiej:) Ciesze sie, ze mozna zakonczyc to wlasnie w taki POKOJOWY sposob:) Chociaz jesli PO nie wycofa wojsk przez 4 lata (mysle ze to bedzie mimo wszystko bardziej stabilny rzad niz poprzedni) to na pewno przypomne Ci kiedys o tym w obecnym watku;) Pozdrawiam!

fidelxxx

Tak BTW to miales mi napisac, czy masz Taliba w domu i czy potwierdzil uzywanie przez nich owego sprzetu? Bo nie pytalem czy potrafi przebic jakis tam pancerz.. i kto tu nie czyta ze zrozumieniem?:) Na tej Twojej wikipedii nie bylo o tym ani slowa, wiec czekam takze na kolejne odpowiedzi na moje "pnukty" w poprzednich postach heh

fidelxxx

BRAWO!!
Fidel, przeczytalem wszystkie dalsze wypowiedzi i obudzil sie we mnie niezwykly wprost szacunek do ciebie. Wiecej takich ludzi i to forum bedzie mialo racje bytu.

ocenił(a) film na 2
Ready2

sluchaj... nie wypowiadaj sie o filmie, ktorego nie widziales. tylko tyle.

Ready2

Nie chcę tu wybielać Niemców, ale po wojnie psychologowie przeprowadzili mnóstwo badań w celu wyjaśnienia, jak to się stało, że jeden psychol pociągnął za sobą cały naród. I wyszło na to, że absolutnie każdy naród przy odpowiednim zmanipulowaniu poszedłby za psycholem:)

Tylko błagam - niech nikt tu zaraz nie wyskoczy z żałosnym tekstem "A'Propos" o Kaczyńskich...;))))

Lauryn

Juz wyskoczyl - nijaki fidel xxx, wlasnie z nim rozmawiam, ale jak przyznal sam, nie jest polakiem, wiec co on moze wiedziec? hehehe

Karikus

No tak... Jak to ktoś już wcześniej pisał, niektórzy nawet we własnej lodówce widzą Kaczora. Fidel, na Kubę! Hasta siempre, Commandante!

Lauryn

Widać, że niektórzy, powiedzmy "idioci", nie potrafią znieść porażki. Dzisiaj zwyciężyła normalność.

@Karikus:
Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że jesteś baranem do potęgi n*(n+1). To, że mam drugie obywatelstwo nie oznacza, że siedzę gdzieś na Antypodach i widzę wiadomości z kraju raz na 2 miesiące. Ostatnie 1,5 roku prawie non-stop siedziałem w kraju (miałem jedynie wyjazd 2-miesięczny w tym roku).

Ktoś kiedyś powiedział: "kto się urodził idiotą, nie umrze geniuszem". Weź to do siebie i przestań obgadywać mnie za plecami, bo pomimo skończonych studiów, zachowujesz się jak dzieciak z przedszkola.

fidelxxx

Mam powody tylko do zadowolenia:) Tym postem udowodniles, ze nie masz zadnych argumentow jako odpowiedzi na moje, dlatego zmieniasz temacik:) I kto tu jest idiota? hehe Poza tym sam napisales: "skad wiesz, ze jestem polakiem", wiec jak widzisz, gubisz sie w swoich wypowiedziach, przeczysz sam sobie.. nic dodac nic ujac:) Sle Ci pozdrowienia do Jerozolimy/Berlina:)

Karikus

"nie masz zadnych argumentow jako odpowiedzi na moje, dlatego zmieniasz temacik"

Tylko głupek cieszy się ze swojej głupoty.
Mam jeszcze sporo argumentów contra, ale zgodnie z pewnym powiedzeniem nie rozmawiam z idiotami, bo ci najpierw zniżą mnie do swojego poziomu, a potem załatwią doświadczeniem.

"gubisz sie w swoich wypowiedziach"

Kolejna głupota. Idź się leczyć, bo sytuacje hipotetyczne bierzesz za faktyczne.

"Sle Ci pozdrowienia do Jerozolimy/Berlina:)"

Pozdrów kumpli ze szpitala w Tworkach.

fidelxxx

Bardzo dziekuje za ponowny dowod z Twojej strony, ze nie masz zadnych argumentow hehe Jak komus ich brak, to pisze wlasnie w ten sposob hehe

Karikus

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare.

Czytaj wyżej, wracamy do tamtej dyskusji.

fidelxxx

Ja tez tak potrafie:) http://www.google.pl/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&cha nnel=s&hl=pl&q=Cuiusvis+hominis+est+errare%2C+nullius+nisi+insipientis+in+errore +perseverare.+&lr=&btnG=Szukaj+w+Google

Ready2

Poczytaj sobie trochę o psychologii a potem dopiero się wypowiadaj :-(

Hitler, Stalin czy Mao Zedong mogli się przytrafić KAŻDEMU narodowi.

Z drugiej strony muszę jednak przyznać Tobie rację: gdyby Niemcy byli mniej zaradnym i pracowitym narodem nie byliby w stanie zbudować Hitlerowi tak potężnej armii

YouzeQ

Problem nie leży w przeszłości tylko w teraźniejszości. Młodych Niemców nie uczy się w szkole o Hitlerze zbyt wiele. Filmy takie jak ten, tym bardziej trywializują ten okres w niemieckiej historii, nadal dla wielu Niemców będący tematem tabu. Oddemonizowanie Hitlera w ten sposób, przy braku dostatecznej wiedzy na jego temat nie jest żadnym powodem do śmiechu.

sakurazukamori

no nie wiem... chciałam sie dowiedziec czegoś o filmie a tu nic. sorry ale historie mam w szkole i równie stuknietego politycznie nauczyciela jak wasze wypowiedzi...

ocenił(a) film na 9
ajku

Moim zdaniem nie jest to robienie jaj ze swojego narodu tylko próba bagatelizowania swojej winy za zbrodnie wojenne.I tak - jestem uprzedzony do niemców,bo co to za durny naród, który ślepo podążył za chora wizją jednego fanatyka...a na taki film jest za wcześnie,jeszcze żyją ludzie pamietający okropności II wojny światowej...jak myslisz tym co przeżyli obozy koncentracyjne będzie do śmiechu oglądając ten film?

Jeszcze 4 lata rządów PiSu i byśmy podobnie wygladali jak Niemcy w XX leciu, zapatrzeni w dwóch fanatyków bredzacych o mesjanzmie i męczeństwie polskiego narodu przez stulecia

mate21

"co to za durny naród, który ślepo podążył za chora wizją jednego fanatyka"
I jeszcze raz to napiszę: Polacy dwa lata temu wybrali na przewodników narodu fanatyków braci K. przekładanych ojcem R.

"jeszcze żyją ludzie pamietający okropności II wojny światowej"
Gdyby nakręcili go za jakieś 50 lat to by wszyscy narzekali, że bezcześci pamięć weteranów. Najlepiej w ogóle go nie nakręcić.

"jak myslisz tym co przeżyli obozy koncentracyjne będzie do śmiechu oglądając ten film?"
Powtarzasz te same kiepskie argumenty, które napisali poprzednicy.
Powiedz mi tak szczerze, kiedy ostatnio widziałeś w kinie osobę z przedziału wiekowego 60-80 lat; i to nie na jakiejś komedii romantycznej? Nie widziałem takich osób na seansach poza kreskówkami pokroju Shreka (a jeśli już to w okresie roku mogę takie osoby policzyć na palcach jednej ręki).

"dwóch fanatyków bredzacych o mesjanzmie i męczeństwie polskiego narodu przez stulecia"
O tym, to ludzie w Polsce mówią od kilkuset lat. Kaczyńscy Ameryki nie odkryli, ale jedynie wskoczyli w ten nurt podawany nam od lat przez "wybitnych twórców" pokroju Wajdy (który nomen omen skończył się na "Człowieku z...").

fidelxxx

"Toważyszu" Fidel (i inni wychowankowie gazety wyborczej itd.) ;-)
Jak sam napisałeś, w kraju jesteś niewiele, a 1,5 roku ostatnio, to naprawdę bardzo mało... wyraźnie za mało, żebyś zrozumiał jak w naszym kraju jest naprawdę, a nie tylko powtarzał gazetowe pierdoły na temat Kaczorów i ojca Rydzyka, choć o tym ostatnim sam mam bardzo złe zdanie.
Żyjemy tu po czasach komuny, bardzo cieżkich czasach, w których zginęło lub było represjonowanych wielu ludzi. Potem mieliśmy wiele lat odwracania uwagi, nazywania oszołomami tych, którzy chcieli wyciągnąć z tego jakieś konsekwencje itd. Lata gangrenowania Polski "nową moralnością" itd. Zaangażowane są w to różne te same osoby, te same od lat, tylko zmieniające nazwy partii, kolory i ideologie. Nie twierdzę, że Kaczyńscy to ideał, ale same już wściekłe ataki na nich, nie podobne do żadnych innych w przeszłości powinny dać Ci coś do myślenia. Żyją jeszcze osoby takie jak nasze babcie, pamiętające czasy przedwojenne (II WŚ). I nie próbuj nawet piep...yć o moherach, bo nie wytrzymam ;-) One właśnie zauważyły pewne podobieństwa do naszych starych dobrych tradycji, patriotyzmu itd. Dziś niewielu wie co to jest i po co to jest. A jak się już powołujecie na sojusze, politykę zagraniczną itd, to poczytajcie historię i powiedzcie, kto i kiedy wywiązał się z sojuszów, albo jak nam za nasze odpłacił...
Pointa nie będzie może zborna, bo nie chce mi się rozpisywać, ale... wg mnie Kaczory zło najmniejsze, wokół syf i kosmopolityzm, brak moralnych zasad itd., rozpuszczanie prawdy.. Właśnie dzięki temu niby każdy wie, że w Polsce wszystko funkcjonuje dzięki łapówkom, wszędzie wyciekają nasze pieniądze i...nikt nie reaguje, bo się nasłuchał, że rozliczanie złodziei i morderców to polowanie na czarownice. I mało kto rozumie, że gdyby tego nam nie rozkradali (do dziś!!!), to nie musiałby tyrać za 3 zł w "Carefurze".
Wracając do filmu, jeszcze go nie widziałem, ale idea komedii w tej tematyce jest nie na miejscu.. Niby się pośmiejemy, ale czy mamy z czego...? Film wspomniany wyżej był śmiechem przez łzy, nie komedią, los bohaterów był tragiczny, więc nie porównuj..

ocenił(a) film na 9
slavo_4

ciekawe ja mam wrażenie jak bym żył w czymś na wzór "demokratycznej" Rosji, wszyscy politycy udają , że coś robią, a tak na prawdę zajmują się tylko czczym gadaniem i swoim wizerunkiem jak Tusk, facet totalnie nie przygotowany do rządzenia w Polsce.

mate21

Powiem wam, że nie zgadzam się z waszym zdaniem i tyle. Nie mam zamiaru ponownie brać udziału w dyskusji, która na starcie wydaje się nie do rozstrzygnięcia.

Co do Kaczyńskich. Polska pokazała co o nich sądzi w dniu ostatnich wyborów parlamentarnych. Dodam też, że tak samo jak bracia K., tak i ich "wyznawcy" stają się żałośni w ciągłym powtarzaniu mantry o obiecankach-cacankach Tuska. Prawda jest taka, że większość Polaków miała dość rządów LiD (pod jakąkolwiek postacią) oraz "osi zła" PiS-SO-LPR, więc wybrali jedyną alternatywę - PO, nawet jeśli nie zgadzali się z programem tej partii.

"mam wrażenie jak bym żył w czymś na wzór "demokratycznej" Rosji, wszyscy politycy udają , że coś robią, a tak na prawdę zajmują się tylko czczym gadaniem i swoim wizerunkiem"

No niestety, ale w Rosji aż tak "swojsko-polsko" nie jest. Najpierw pojedź na wschód, a potem opowiadaj o sytuacji tam panującej. O wizerunek dba tam jedynie Putin, oraz jego następca Miedwiediew, a reszta siedzącej pod nimi machiny politycznej pomimo wszędobylskiej biedy i korupcji, działa jak werk szwajcarskiego zegarka (Rosja po 14 latach utrzymywania się na klęczkach staje na nogi i wraca do swojej mocarstwowości).

ocenił(a) film na 5
martynkka

ja tam nie jestem uprzedzona a nawet mam słabość do Niemców :) film nie był może najlepszy,ale w miarę.
Wątpię, żeby tym filmem chcieli umniejszyć swoje zbrodnie czy zatrzeć jakieś ślady. Bez przesady, chociaż przyznam, ze jak oglądałam go, to żal mi było Adolfa, i mam nadzieję, ze reżyserowi nie o to chodziło...bo nie zamierzam żałować Hitlera.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones