PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474708}

Agora

Ágora
7,1 35 355
ocen
7,1 10 1 35355
6,8 6
ocen krytyków
Agora
powrót do forum filmu Agora

?

ocenił(a) film na 1

Islam - terroryzm, mordowanie innowierców, a nawet islamistów uznających inne nurty. Według koranu w celu obrony islamu można zabijać innowierców.
Judaizm - uznawanie nie-żydów za gojów. Każdy Żyd jest według Talmudu nadczłowiekiem, nie-żydzi są po to, by Żydom służyć.
Ateizm - komunizm, nazizm, w zasadzie wystarczają za komentarz.
Chrześcijaństwo - spróbujcie doszukać się w Nowym Testamencie - głównym filarze Chrześcijaństwa (Stary Testament oparty jest na Torze, i pełni jednak drugoplanową rolę) jakąkolwiek wzmiankę, która sugeruje, by siłą osiągać cele? Jest wręcz przeciwnie. Więc skąd taka nienawiść do Chrześcijaństwa? Za Krucjaty? To już dzieła ludzkie, nie należy z nimi utożsamiać tej religii.
Każda religia ma wśród przedstawicieli ludzi, dla których religia jest tylko narzędziem w celu zdobycia większej władzy, jednak to nie świadczy źle o tej religii, tylko o danym człowieku. Wrzucanie wszystkich do jednego worka jest niesprawiedliwe, to tak jakby powiedzieć, że skoro Stalin był ateistą, to wy wszyscy ateiści macie krew na rękach. Dam wam słowo, że jeśli spotkacie prawdziwego Chrześcijanina, żyjącego zgodnie z Pismem Świętym, krzywdy on wam nie zrobi.

PubusBubus

Pokaż mi, gdzie w Koranie jest słowo "terroryzm". Tak samo w Piśmie Św. nie ma słowa "krucjaty". Faktem jest, że wyznawcy żadnej innej religii tyle istnień (krucjaty, rzeź Indian w Ameryce Południowej, wojny z innowiercami, mordowanie pogan w Europie) nie wymordowali w imię własnej wiary. Naziści z kolei, drogi manipulatorze, byli chrześcijanami - nosili nawet klamry z napisem "Gott mit uns", tradycyjne dla pruskiej tradycji detale munduru. A ateiści nigdy nie mordowali w imię własnych przekonań religijnych. Twoja wypowiedź jest pełna przekłamań.

użytkownik usunięty
PubusBubus

Co za bzdury, jeszcze jakoś nie spotkałem się z ludźmi zabijającymi za "brak boga". Skąd ta nienawiść do chrześcijaństwa? Pismo swoją drogą a ludzie swoją drogą. Średniowiecze jest dobitnym przykładem zacofania i obłudy, a jak komuś coś się nie podobało to był zabijany jako poganin, co w końcu doprowadziło do podziału Kościoła. Jeżeli chodzi o mnie to jestem panteistą, ale pewnie i tak nie wiesz co to jest.

użytkownik usunięty

Nie żebym nie był za podstawowymi zasadami Biblii typu "Wszyscy są równi" jestem przeciwko Kościołowi, który wykorzystał to do własnych celów i wciskał ludziom obłudę w stylu owej, że Ziemia jest płaska.

ocenił(a) film na 1

"Pokaż mi, gdzie w Koranie jest słowo "terroryzm"."
Gdzie napisałem, że w Koranie jest takie słowo? Napisałem raczej, że to wyznawcy tej religii terroryzm wynieśli do rangi obrony wiary, świata muzułmańskiego, przed zachodem.

"Faktem jest, że wyznawcy żadnej innej religii tyle istnień (krucjaty, rzeź Indian w Ameryce Południowej, wojny z innowiercami, mordowanie pogan w Europie) nie wymordowali w imię własnej wiary."
"Każda religia ma wśród przedstawicieli ludzi, dla których religia jest tylko narzędziem w celu zdobycia większej władzy, jednak to nie świadczy źle o tej religii, tylko o danym człowieku."

"Naziści z kolei, drogi manipulatorze, byli chrześcijanami - nosili nawet klamry z napisem "Gott mit uns", tradycyjne dla pruskiej tradycji detale munduru."
Czy jak kupię sobie koronę, to będę królem? Poza tym "Gott mit uns" niekoniecznie musi się odnosić do Chrześcijaństwa. Jak widać manipulatorem jesteś raczej ty. Poza tym nazizm ma tyle wspólnego z Chrześcijaństwem, co ty z dobieraniem racjonalnych przykładów.

"Co za bzdury, jeszcze jakoś nie spotkałem się z ludźmi zabijającymi za "brak boga"."
Znowu ktoś sobie coś zmyślił, niczego takiego nie napisałem. Wytłumaczę ci: Napisałem tak o ateistach, bo znaczna część tej grupy nazywa Chrześcijan mordercami tylko dlatego, że część ludzi, którzy co prawda nosili habity, ale Chrześcijanami nie byli, przyczynili się do mordowania niewinnych. Pełna zgoda, ale ja nie nazwałbym ich Chrześcijanami, i przede wszystkim nie wrzucał innych do tego samego wora.

"Pismo swoją drogą a ludzie swoją drogą."
Otóż to, do tego zmierzam. Ale powiedz, to wina Chrześcijaństwa, czy ludzi?

"Jeżeli chodzi o mnie to jestem panteistą, ale pewnie i tak nie wiesz co to jest."
Mało mnie obchodzi kim jesteś, co wyznajesz, wierz sobie w matkę ziemię, tylko po co to dyskredytowanie? W dobie takiego dostępu do wiedzy, głupotą jest oczernianie drugiego człowieka, nie znając go, ale to raczej świadczy o tobie (a co za tym idzie, podążając waszym tokiem rozumowania, o wszystkich panteistach).

"jestem przeciwko Kościołowi, który wykorzystał to do własnych celów i wciskał ludziom obłudę w stylu owej, że Ziemia jest płaska."
Ludzie wykorzystywali kościół, dla swoich celów, nie kościół sam siebie.

użytkownik usunięty
PubusBubus

" i tak nie wiesz co to jest." to było z przyzwyczajenia, że w tym kraju zaraz by mnie ktoś obraził, bo tu religie dzieli się na Chrześcijanizm i Islam a resztę wrzuca się do jednego wora jako pogan i ateistów. (a "żydostwo" to oczywiście najgorsza zaraza, a różnica jest tylko taka, że oni uważają, iż tylko oni są narodem wybranym i są godni wstąpienia do nieba)

ocenił(a) film na 1

"w tym kraju zaraz by mnie ktoś obraził, bo tu religie dzieli się na Chrześcijanizm i Islam a resztę wrzuca się do jednego wora jako pogan i ateistów"
Jesteśmy w Tym kraju, a nikt cię nie obraził. Warto generalizować?

"(a "żydostwo" to oczywiście najgorsza zaraza, a różnica jest tylko taka, że oni uważają, iż tylko oni są narodem wybranym i są godni wstąpienia do nieba)"
Nie wiem, co chcesz zamanifestować tym wywodem. Nigdzie nie napisałem, że Żydzi są zarazą. Chcesz wmówić Polakom antysemityzm? Antysemici są w każdym kraju. Nawet wśród Żydów są ludzie, dla których Izrael nie powinien istnieć. Więc po co skupiać się tylko na Polakach? Z tego co wiem, to z nami, wbrew temu, co mówią media, nie jest jeszcze tak najgorzej. A to ateistyczne systemy, takie jak nazizm czy komunizm przodują, jeśli chodzi o nienawiść dla tego narodu. Pytanie tylko, czemu tak cię boli krytyka innego narodu, a sam przy każdej nadarzającej się okazji doszukujesz się jakiejś wady w Polakach?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones