PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620185}
6,8 73 312
ocen
6,8 10 1 73312
7,0 16
ocen krytyków
Anna Karenina
powrót do forum filmu Anna Karenina

10/10, jest świetnie zrealizowany. Doskonała gra aktorska, kostiumy, klimat. W zasadzie,
powinnam dać 9/10 bo w drugiej części filmu brakowało mi tych teatralnych przejść, ale co tam.
Niech ma ;)

ocenił(a) film na 9
martynique_90

Podzielam. Moje ulubione sceny - bal i uwodzicielski walc z Wrońskim (z tym urokliwym splotem ramion), spotkanie u księżnej Betsy "z fajerwerkami", tragiczna wizyta w teatrze (gdy Anna boleśnie doświadcza odtrącenia przez towarzyskie kręgi)

ocenił(a) film na 10
MadameAg

10/10, chociazby za sam pomysl 'krecenia filmu' w teatrze.

ocenił(a) film na 8
martynique_90

Podzielam opinię. Pierwsza ekranizacja Anny Kareniny, która wyszła poza książkowy banał. Piękna scena balu, emocje postaci niemal namacalne. Podobała mi się też scena na wyścigach i zbudowanie napięcia - tym razem męża K. Niemal czuje się, co czują czy myślą bohaterowie. Sugestywny obraz, wyważony, wysmakowany artystycznie, zagrany teatralnie, jakby zatrzymany - gesty wygrane do końca, zaakcentowane, przerysowane. I pociąg - cały zamrożony, jak z baśni. Niemal malarski obraz.

ocenił(a) film na 9
epilenka

Nawet nje wiem co mam dodać, wyraziłas moje spojrzenie na ten film idealnie. Wlasnie, ktoś w końcu wyszedł poza rany książki. Zakochałam się w tym teatralnym przedstawieniu. Muzyka mnie urzekła. Pociąg nie mam słów. Jest tyle fantastycznych szczegółów. Przerysowane gesty. No scena tańca rewelacja. Widziałam film kilka razy, widziałam inne adaptacje, czytałam książkę, ale dopiero ta wersja naprawdę mnie zachwyciła. Te wymowne spojrzenia Wronskiego, ta Jego obsesyjna chęć zdobycia Anny. Film naprawdę mnie zachwycił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones