PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261977}

Atlas zbuntowany. Część 1

Atlas Shrugged: Part I
6,1 1 390
ocen
6,1 10 1 1390
Atlas zbuntowany. Część 1
powrót do forum filmu Atlas zbuntowany. Część 1

Nudny i bez sensu, zresztą taka książka i nic się nie poradzi. Tak to jest jak z kapitalizmu robi się
komunizm z głupotami i bezmyślnymi pomysłami.

Jedynka nudna strasznie ale 2-ka już fajniejsza plus wątek tajemny o Goldzie ! i tylko to trzyma ten
film na powierzchni.

sokoleokoo2

jeśli coś jest "Nudny i bez sensu" czyli nie zrozumiałe . Jak nie rozmierz to mądry człowiek zadaje pytania lub sięga pomoc i szuka odpowiedzi . Ja po filmie od razu szukałem autorki i książki. Oglądam 2 raz po przeczytaniu książki film świetny dobór aktorów idealny. Uwielbiam zgodność , jeśli coś jest przewodnikiem i wyjaśnieniem tak jest w tym wypadku. Oglądasz film a szerszy obraz jest w książce. Tym razem się nie zawiedzie osoba liniowa,kompatybilność jest duża :) Gdzie ty tam widzisz te ujednolicenie tych dwóch systemów ekonomicznych ? Gdybyś chciał wiedzieć jeszcze więcej polecam ci dzienniki Ayn Rand.

ocenił(a) film na 4
muerte_

Kolega, oj chyba recenzji i opinie nie czytałeś, film został zjechany niemiłosiernie, książka też typowy średniak a już jak napisałeś że dobór aktorów był dobry to mało się popłakałem zresztą nie tylko ja.

Wiesz wiadomo o gustach się nie dyskutuje więc w żaden sposób nic nie będę sugerował ale tak z ciekawości wszedłem na twój profil i przeraziły mnie 10 - ki. Przykro mi.

sokoleokoo2

a ty się sugerujesz cudzą opinią czy swoją ? Jeśli chcesz mieć swoje zdanie, najpierw oglądaj film a puzniej czytaj recenzje , bo każdy pogląd przeczytany, choćby nie świadomie wpływa na twoja opinie i twój wizerunek.

JA tu liczyłem na jakąś fajna wymianę zdań. Podpuściłem cie z tym komunizmem :) fakt w książce jest to fajnie przedstawione jak Kapitalizm może kreować potentatów finansowych co prowadzi do monopolu i wielu ludzi chciało by na nowo zacząć grę i rozdać karty od nowa.

Odpowiedz mi na to pytanie jeśli komuś się większość filmów podoba to dlaczego mamy mu współczuć ? To mi może być przykro i twórcom filmów ze nie usatysfakcjonowali twojej duszy i myśli . Wtedy możesz czuć się nieszczęśliwy.

Jak możesz napisz mi jaką obsadę widział byś w tym filmie ?

ocenił(a) film na 4
muerte_

Kolego chciałem zaargumentować ale jak zobaczyłem co masz za oceny na filmów to dałem sobie spokój.

"Odpowiedz mi na to pytanie jeśli komuś się większość filmów podoba to dlaczego mamy mu współczuć " - właśnie dla tego że zadaje takie pytanie, i jak znam życie to polskie kino też mu się podoba.

"Jak możesz napisz mi jaką obsadę widział byś w tym filmie ? " poczytaj opinie, bo widzę że mało czytasz a dużo filozofujesz - a tak się nie da.

"bo każdy pogląd przeczytany, choćby nie świadomie wpływa na twoja opinie i twój wizerunek" - na moją opinię wpływa wiele czynników a chyba najbardziej po prostu dobry film, szkoda że na ciebie nie ;(

sokoleokoo2

"Kolego chciałem zaargumentować ale jak zobaczyłem co masz za oceny na filmów to dałem sobie spokój"
-możesz to rozszerzyć ? nie lubisz optymistów ? jak ktoś lubi zielony to z tymi ludźmi daje sobie spokój , bo ja tylko toleruje odzienie szarości ? coś w tym stylu ?

Musze cie przeprosić, myślę ze cie rozumie jesteś dobrym krytykiem filmowym ja nie. U ciebie nie ma żadnej 10 bo jeszcze może idealnego filmu nie widziałeś. Oceniasz wszystko szczegółowo muzykę aktorów jak do rozdania nagród. Ja niestety nie ma takiego profesjonalnego podejścia coś mi się podoba albo nie. Lubie doceniać cudzą prace szczególnie ze sam bym tego lepiej nie zrobił ;)

Wracając do twojego profilu uwielbiasz filmy wojenne, akcji , SF , no trudno by było żeby ten film był do ciebie ciekawy bo akcja w nim jest znacznie wolniejsza. Dużo dialogów, zero morderstw, walki do ostatniej krwi czy wysiłku aż się pot leje .

Powiedz ciebie chodzi o tych 6 krótkich opinii(z czego twoja była najbardziej rozbudowana) wystawionych tutaj czy z innej strony a może z zagranicy francuskich angielskich czy akermańskich ? wyślij mi link do tych opinie które dobrze uzasadniają argumenty negatywne chętnie poczytam.

Wiesz starsze polskie kino niektóre filmy mi się podobały , komedie,historyczne. Ostatnimi laty było może gorzej, ale teraz wyszło parę dobrych filmów wymieni ci które mi się podobały;"Pokłosie", "Układ zamknięty","Sala samobójców","Róża"

" mało czytasz a dużo filozofujesz" ciekawe wnioski (zaliczę to do komplementów bo lobie filozofować ) ja ma taka strategie a mianowicie;
-coś mnie zainteresuje zwróci uwagę oglądam film bądź czytam o tym książkę, a jeszcze wcześniej zapoznaje się z biografią autora czy to pisarza(ki) bądź scenarzysty(ki).
Dlaczego ? by uchwycić kontekst i zrozumieć co autor chciał przekazać. Dam przykład na podstawie Ayn Rand i Atlasu...

Ayn Rand urodzona jako Alissa Zinowiewna Rosenbaum (ur. 2 lutego 1905 w Petersburgu, zm. 6 marca 1982 w Nowym Jorku)W 1917 r. Była świadkiem rewolucji bolszewickiej, którą potępiła; gdy apteka jej ojca została znacjonalizowana tu masz odpowiedz na swoje pytanie " Tak to jest jak z kapitalizmu robi się
komunizm z głupotami i bezmyślnymi pomysłami" on dostrzegła to ze jeśli powstaną wielcy monopoliści może dojść do utraty demokracji po której może nastąpić rewolucja powtórka z Rosji jak klasa nisza sięgnie po władze pieniądze lepszy stan bytu.I dlatego pojawia się grupa ludzi która chcą wprowadzać ustawy wyrównawcze niszczyć duże stowarzyszenia w obronie demokracji i gospodarki wolno rynkowej. A jeśli chciałbyś wejść głębiej w myśli autorki to polecałem ci dzienniki Ayn Rand przed rozpoczęciem każdej powieści opisywała wszystko szczegółowo w swoich notatkach nie czyniła tego dla ewentualnych czytelników lecz wyłącznie dla siebie.Pragnąc uporządkować myśli. Musze jednak ostrzec nowych czytelników ze zdradzają one fabułę i zepsują lekturę każdemu za nim pozna książkę.

Dam ci przykład z starożytności ;

Gajusz Juliusz Cezar zabity przez Brutusa, Kasjusz i 22 sprzymierzeńców (senatorów) pominąwszy wątek rodzinny ze Cezar miał romans z matką Brutusa, Serwilią. Jednym z przesłanek zabójstwa była obrona republiki i ustroju demokratycznego. Poświecenie wspaniałego wodza vs poświecenie wspaniałych ekonomistów .Nie ja jestem od oceny dobra i zła mogę stwierdzić że Rzym nie okrył się kolejna chwałą podoju Daków i Partów tylko stoczył kolejna wojnę domową. A wyżej wymienione ludy nikły napaści rzymskiej.

Głównym tematem filmu i książki jest "co się dziej ze światem gdy jego siły sprawcze podejmują strajk". Obraz świata z odłączonym silnikiem pokazać co jak i dlaczego .Poszczególne etapy i zdarzenia , kondycje psychiczna bohatera jego duchowość, motywy,czynów. Temat wymaga pokazania kim są siły sprawcze i jak funkcjonują kim są ich wrogowie. jakie sa motywy nienawiści do sił sprawczych i chęci ich zniewolenia.

sokoleokoo2

Bardziej zainteresowałby cię odpowiednik filmu o Marksie zapewne i o tym jak to horda pasożytów ograbia wybitne jednostki?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones