PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=638081}
6,5 16 976
ocen
6,5 10 1 16976
5,3 9
ocen krytyków
Baczyński
powrót do forum filmu Baczyński

Proszę o informacje (tytuły) dotyczące wierszy które były recytowane w filmie "Baczyński". Jeden z nich bardzo mi się spodobał, niestety nie znam tytułu, a trudno się przebić
przez tak wielką twórczość Baczyńskiego szukając tylko po fragmencie wiersza. Bardzo będę wdzięczna za choć niektóre tytuły wierszy z filmu.

użytkownik usunięty
Ightornka

Ostatni z recytowanych w filmie wierszy (według mnie także najpiękniejszy spośród nich) zwie się "Ach, umieram, umieram", reszty się niestety nie doszukałem. :)

ocenił(a) film na 9

dzięki, ale niestety to nie ten wiersz mnie interesuje. na pewno były tam wiersze 'Jesień Pragnień', 'Byłeś jak wielkie stare Drzewo' . wiersz o który mi chodzi był recytowany chyba w momencie śmierci Barbary Drapczyńskiej - żony Baczyńskiego.

ocenił(a) film na 10
Ightornka

Wiersz, który był mówiony przez Jana Kowalewicza w czasie śmierci Basi to "Wybór". Pozostałe wiersze to: „Byłeś jak wielkie stare drzewo...”, „Jesień pragnień”, „O Barbaro, o Barbaro...”, „Ojczyzna (Prolog)”, „Pokolenie”, „Pragnienia”, „Rzeczy niepokój”, „Spojrzenie”, „Szpital”, „Wspomnienie”, „Z głową na karabinie”

ocenił(a) film na 9
rudka_2

Dziękuję bardzo ! :):)

Ightornka

https://www.youtube.com/watch?v=FZ4HLoDZ1mY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones