PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655948}

Mściciel z Wall Street

Assault on Wall Street
6,4 7 698
ocen
6,4 10 1 7698
Mściciel z Wall Street
powrót do forum filmu Mściciel z Wall Street

Cholernie prawdziwy

użytkownik usunięty

To nie ładne obrazki jak w Koneserze czy Gatsbym. To szare, zwykłe życie człowieka, znajdującego się na końcu łańcucha pokarmowego naszego konsumpcyjnego społeczeństwa.
Na zwykłym, przeciętnym robotniku, musza zarobić prezesi korporacji, makler, banki, służba zdrowia, prawnik. Ktoś napisał , że temat olepany. Ale aktualny od wieków. Zawsze bogaci stawali się bogatymi wykorzystując tych biedniejszych. W kryzysie biedni tracąc wszystko popełniali samobójstwa. Bogatym nie groźny żaden kryzys. Kolokwialnie mówiąc, bieda do dupy im nie zajrzy, co najwyżej nie wyjedzie w tym roku na Barbados.
Mnóstwo prawd zawiera ten film. Przemowa prezesa .... Jak powstawały wielkie fortuny ...
A u nas? Kto pamięta aferę ArtB? Ja tak. Czy niedawna z Amber Gold.
Schemat od wieków ten sam.
Film wywarł na mnie duże wrażenie. Dominic Purcell znany mi dotąd z innego gatunku filmów, spisał się tutaj znakomicie. Czułam jego bezradność, bezsilność .... do momentu jak pękł
Nie oglądałam do tej pory filmów Pana Uwe, dlatego nie patrzyłam na ten film przez pryzmat jego dotychczasowej, jak wyczytałam nie najlepszej twórczości.
Ten film naprawdę jest wart obejrzenia. Może po obejrzeniu, chcąc ulokować pieniądzę, słysząc rady doradców bankowych, że możemy zarobić na pewnej ;) lokacie bazującej na Funduszach, papierach wartościowych , ogólnie powiązanej w jakikolwiek sposób z giełdą, zastanawiamy się czy warto ...

ocenił(a) film na 8

j/w b dobry film, a końcówka najlepsza !!!!! :)

ocenił(a) film na 7

U nas pewnie nikt już nie pamięta afer typu Amber Gold, oprócz tych którzy stracili pieniądze za pośrednictwem tej firmy. Ale takie filmy jak ten przypominają ludziom, by oglądali złotówkę z każdej strony zanim powierzą ją komuś obcemu, który zasypuje nas obietnicami zysku. A sam film Bolla dużo lepszy od jego wcześniejszych "dzieł". xD

ocenił(a) film na 3
Mauna_Kea

Ja dobrze pamiętam "aferę" AmberGold, to przecież działo się niedawno, a nie szmat czasu temu. I już wtedy pisałem, że to sposób jak uczynić z prywatnej głupoty problem państwowy. Przecież od razu widać było, że to trefna inwestycja, bo złoto jest towarem rynkowym, notowanym na giełdach, dlatego nikt nie może obiecać ani konkretnej, ani w ogóle dodatniej stopy zwrotu. Jeżeli ktoś obiecuje zyski z czegoś co jest zmienne to od razu widać że jest naciągaczem.

Na zły rynek, bankierów, maklerów i cały ten "zgniły kapitalizm" narzekają zazwyczaj ludzie którzy w ogóle nie zdają sobie sprawy z tego jak to funkcjonuje i mają pretensje gdy coś pójdzie nie tak.

ocenił(a) film na 7
mlody969

Zgadzam się w 100 % ale jest jedno ale ... instytucje finansowe, które powinny z założenia być instytucjami powszechnego zaufania powinny być karane za "gwarantowanie" czegoś, co jest czystą spekulacją , . Nie wszyscy ludzie muszą się znać na rynkach finansowych, sama nazwa "doradca" powinna zobowiązywać. Trudno wymagać od 70 letniej babci, żeby wiedziała że to naciągacze.

ocenił(a) film na 3
Margo1995

Ale wiesz, KNF ostrzegał przed AG od lat

ocenił(a) film na 7
mlody969

Ty wiesz, ja wiem, jedni wiedzą drudzy nie; dla mnie sama taka dziwna instytucja już jest mocno podejrzana, podobnie jak SKOK, ale ostrzeganie to jedno a takie działanie w świetle prawa to drugie

ocenił(a) film na 7

Mimo kilku Uwe Bolowskich niedociagniec film naprawde dobry, jak go oglądasz wiesz że s..ysyny dostały na to na co zasłużyły a to żadkosc w dzisiejszym kinie. Zgadzam sie z przedmówcami w 100 procentach ;) Fajna sciezka dzwiekowa !

ocenił(a) film na 4
Ralph_S_

Tak, rzeczywiście to "żadkość" aby tak wiele ludzi było pozbawionych elementarnych zasad moralnych. Z tego co wiem gra na giełdzie nie jest przymusowa, główny bohater sam z własnej woli przekazał całe swoje oszczędności dla maklera wiedząc, że ma chorą żonę. Brawo...Stracił pieniądze i wpędził się w długi, oczywiście wcześniej nie biorąc pod uwagę, że na giełdzie nie zawsze się wygrywa. Te dodatkowe zadłużenie to już jakieś zupełne kuriozum.To tak jakby pochwalać i podziwiać typa który pójdzie do kasyna weźmie ze sobą całą wypłatę i ją tam przepie...li na ruletce, następnie na drugi dzień przyjdzie z kałaszem "wymierzać sprawiedliwość" dla szefostwa tego przybytku, bo jego dzieci nie mają w domu co jeść. Czy szef kasyna to s....yn który sobie na to zasłużył? Pamiętajmy "chcącemu nie dzieje się krzywda".

faderrdk

a makler na to:"obiecuje 8% gwarantowanego zysku..." - musial to mowic?

faderrdk

Masz rację człowiek z kałachem idzie do banku i zabija kogo chce w imię zasady chcącemu nie dzieje się krzywda. Masz dzieci? Pytanie retoryczne do kuca.

ocenił(a) film na 9

Film o kryzysie bankowości a między wierszami perełki, obnażające cały amerykański system, no i rewelacyjne zakończenie - 9/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones