PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35078}

Betty

37°2 le matin
7,7 3 579
ocen
7,7 10 1 3579
6,9 7
ocen krytyków
Betty
powrót do forum filmu Betty

Dlaczego on ją zabił ???? :O
Obejrzałam film w skupieniu od początku do końca i nie mogę zrozumieć, dlaczego Zorg się poddał, dlaczego zadecydował za nią, dlaczego stracił nadzieję ? Przecież NIE było przesądzone, co stanie się z Betty! Być może mogłaby z tego wyjść ?

_Jowi_

W moim przekonaniu postąpił tak dlatego, że jego ukochana – przez pogłębiającą się chorobę, po tych wszystkich lekach i elektrowstrząsach, unieruchomiona na szpitalnym łóżku - stała się „warzywem”. To nie była już prawdziwa, radosna, energiczna i szczęśliwa Betty, której wszędzie było pełno. Nawet jeśliby z tego jakoś wyszła, byłaby cieniem samej siebie z umysłem niezdolnym do prawidłowego funkcjonowania. Można domniemać, że – jeśli miała jakąkolwiek świadomość – musiała być bardzo nieszczęśliwa. Tak sobie pomyślałem, że chyba wolałaby umrzeć, niż wegetować w takim stanie, z cieniem nadziei na wyzdrowienie(chociaż ta jej przypadłość była zapewne jednym z powodów, dla których była tak wyjątkowa i na swój sposób wspaniała) i chyba w geście ogromnej miłości i szacunku do niej, jej ukochany zdecydował się na ten desperacki krok.

użytkownik usunięty
Logan_6

ale jaka przypadłość, to, że nie panowała nad emocjami, etc.? Była taka, nie musiała zdrowieć, a napewno nie w taki sposób, że była nafaszerowana lekami, bo to tylko odwrotny skutek przyniosło i dla kogoś rzeczywiście lepiej byłoby umrzeć niż żyć w takim stanie. Nadzieja była w tym, że ją stamtąd porwie i doprowadzi swoją miłością do "normalnego funkcjonowania".

_Jowi_

Nie wyszłaby z tego, postanowił ją uwolnić.

użytkownik usunięty
Kornela_Moskwa

jak dla mnie, stało się to wszystko trochę za szybko, ale faktycznie nie dawała znaku życia. Nie wiadomo było jednak czy to przez leki, przecież gdyby przestała je brać to mogła by wrócić do normalnego funkcjonowania, choć napewno nie w tym szpitalu.. Trochę ten wątek niedopracowany i zakończenie mimo wszystko nieco rozczarowuje.

ocenił(a) film na 10

To akurat nawiązanie do "Lotu nad kukułczym gniazdem" zwyczajnie, nie musimy sobie tego jakoś wybitnie tłumaczyć. Co nie zmienia faktu, że mi się chciało wyć do księżyca przy końcu filmu

użytkownik usunięty
Demosthene

nie wiedziałem, "Lot" oglądałem zbyt dawno, żeby to skojarzyć. Tak czy inaczej, film jest dość rozwlekły, a końcówka mija tak szybko, taki dramatyczny moment. Tak czy inaczej, z filmu najbardziej kojarzę - po kilku miesiącach od obejrzenia - te kolorowe, jasne momenty, to jest to co najbardziej zapada w pamięć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones