PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128978}

Bitwa o Okinawę

Gekido no showashi: Okinawa kessen
7,1 98
ocen
7,1 10 1 98

Bitwa o Okinawę
powrót do forum filmu Bitwa o Okinawę

Tak głupi i nic nie wnoszący jak ich mało , więcej krzyków , dziwnych jęków , głupich scen skręcania się . Gdzieś napisali że to jeden z najdroższych ich filmów . Do lamusa z nim .

kongo112233

Bo robiony przez Japończyków, dla Japończyków. Kanał Wajdy, jest zapewne podobnie badziewny w odbiorze dla niektórych.

tkow

jak sam wajda badziewny to i film

ocenił(a) film na 8
HV71

Sorry, Wajda badziewny? Weź już z tym politycznym podtekstem, bo się na wymioty zbiera

ter_444

je bac lewakow

ocenił(a) film na 8
HV71

A znasz jakiegoś 'lewaka"? Wiesz kto to w ogóle jest "lewak". Jak słyszę ten bełkot to śmiać się tylko chce... Jedź na zlot neonazistów i krzycz hail.. j...ć nazoli!

ter_444

hahaha nie nie wiem je bac zydo komune

ocenił(a) film na 8
HV71

A ktoś taki jeszcze żyje? Bo Zinowiew i Kamieniew to już od kilkudziesięciu lat nie żyją

HV71

nieźle wtedy byłeś porąbany :)

harkonen_mgla

do dzis bolszewika goń

HV71

dałbyś spokój Kaczyńskiemu, stary już jest.

ocenił(a) film na 7
kongo112233

Dla mnie badziewny jest np. "Szeregowiec Ryan" i inne holiłódzkie filmy filmy o II WŚ. Obejrzyj sobie np. "Bitwę o Ardeny". Cała strategia Amerykanów wg tego filmu opierała się nie na tym, że Patton w 3 dni wykręcił swoje wojska o 90 stopni i ruszył na Szkopów tylko na tym, że Henry Fonda zniszczył zbiorniki z paliwem, do których próbował dojechać czołgiem Niemiec - Peiper (Robert Shaw), który jest znany nie z wyczynów bojowych ale z tego, że dokonał masakry w Malmedy. Jeden z niewielu dobrych filmów o II WŚ w Europie to "Żelazny Krzyż" Peckinpaha, a o wojnie na froncie japońskim - "Listy z Iwo Jimy" Clinta E. (czym mnie bardzo zaskoczył). Wolę ten japoński film także niż niemieckie filmy wojenne o tym, jak to niewinni żołnierze zostali wplątali w brudną wojnę - typu "Stalingrad".

ocenił(a) film na 8
kongo112233

Czytając Twoją opinię o tym filmie odnoszę wrażenie, ze chyba należysz do kategorii takich ludzi, którzy wyspę posiadającą ponad 1 milion mieszkańców nazywają "niewielką wysepką" (to tak, jakby miasto liczące podobną liczbę mieszkańców nazwać "niewielkim miasteczkiem"!. Wyspa Okinawa leżąca w bezpośrednim sąsiedztwie rdzennych wysp japońskich miała ogromne znaczenie strategiczne oraz prestiżowe zarówno dla Japończyków, jak i Amerykanów. Rozegrała się na niej największa i najbardziej krwawa bitwa II w. św. na Pacyfiku (jedna z niewielu z udziałem wojsk lądowych); podczas walk straciło życie ponad 150 tys. ludności cywilnej, nie licząc sił wojskowych. Natomiast sposób przedstawiania wydarzeń wojennych oraz ich ilustrowania ma prawo być odmienny od metod stosowanych w kinematografii innych narodów; w tym filmie pokazane są głównie cierpienia ludności cywilnej oraz fanatyzm prowadzący do potęgowania liczby ofiar (czego powinno się unikać!); ma on przez to wyraźną wymowę antywojenną i właśnie przez to jest bardzo wartościowy! Chyba, że ktoś woli filmy wojenne skupiające się na wyimaginowanych postaciach jednego lub kilku bohaterów - taki w stylu hollywoodzkim, po których obejrzeniu odnosi się wrażenie, że udział w wojnie to fajna przygoda ...

ocenił(a) film na 8
daruma_irl

Ja myślę ,że oni to mniej więcej realistycznie czy wręcz naturalistycznie pokazali: Wojna to śmierć, brud , chaos i strach - zwłaszcza dla przegrywających . Rosjanie bitwę o Stalingrad czy oblężenie Leningradu, a Niemcy Upadek III Rzeszy , przedstawiają niekiedy w podobny , choć może nie tak dosadny sposób




ocenił(a) film na 8
kongo112233

Sorry, ale aż taki zły nie był

ocenił(a) film na 8
ter_444

Bo nie był, ale jak ktoś się spodziewa fajerwerków jak w grze komputerowej kozaczenia u bohaterów to się zawiedzie. Film ma duszny klimat i jak dla mnie taki powinien mieć . W końcu opowiada o sytuacji bez wyjścia

ocenił(a) film na 8
Aktra

No dokładnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones