PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=617280}

Bitwa pod Wiedniem

11 settembre 1683
2,5 26 910
ocen
2,5 10 1 26910
2,1 9
ocen krytyków
Bitwa pod Wiedniem
powrót do forum filmu Bitwa pod Wiedniem

Warto o tym pamiętać gdyż polskie media na ten temat milczą.

sieciowiec652

Dlatego nie ma sensu oglądać tego gniota : D

Escaladr

Nie oglądałem lecz się przymierzam. Pamiętam,że Gazeta Wyborcza film atakowała a taka rekomendacja może świadczyć,że film jest jednak wart obejrzenia.

sieciowiec652

powiem tak. Jeszcze nie powstał żaden film, który by pokazywał aż tak wiele o tamtych czasach, i o tej Victori. Jak dla mnie Bardzo dobrze, że powstał. Bardzo kuła mnie "grafika" w tym filmie. Niektóre sceny nie oddawały realizmu, jak oblężenie. Jeśli chodzi o kostiumy to spoko, mogą być. :)

Plus za:
-charakteryzację,
-make-up
-aktorów: F. Murray Abraham, Enrico Lo Verso, Yorgo Voyagis, Marcin Walewski

7/10

ocenił(a) film na 3
sieciowiec652

W kilku momentach po prostu krew mnie zalewała....

Już na początku filmu jesteśmy ,,obdarowani`` utartym frazesem, który w żaden sposób nie zachęca do kontynuacji seansu, ale idźmy dalej. Dowiadujemy się, że zwycięstwo pod Wiedniem to PO PIERWSZE zasługa włoskiego mnicha Marco D’Aviano, potem króla Sobieskiego i tyle. Kto by pamiętał kto husarii przecież biło się tylko tych dwóch...

Są błędy małe, które wzbudzają uśmiech o protekcjonalnym wyrazie (we śnie kobiety mnich trzyma krzyż w lewym ręku, a Karà Mustafà podczas wizyty u wróżbity mówi, że w prawym) niestety są też takie, które wołają o pomstę do nieba- doprawdy nie wiedziałam, że pod koniec XVII w. mieliśmy takie samo godło jak mamy teraz i takiego właśnie orła husarzy dumnie prezentowali na sztandarach. Choć sama nie wiem czy powinnam pisać tu o husarach, bo sam Sobieski w filmie mówi, że wyruszy na czele huzarii...

O efektach specjalnych nawet szkoda pisać... Brakowało rozmachu w scenach batalistycznych, dramaturgii w walce, dużo kiepskich i nieprzemyślanych ujęć. Kto choć trochę wie o tej bitwie jest sobie w pewnym stopniu wyobrazić jak mógł wyglądać atak naszych niepokonanych husarów na wroga. Co mamy w filmie? Kilku naszych żołnierzy nabija muzułmanów na włócznie i tyle. Pytam więc- po co podejmować próby nakręcenia filmu o tak heroicznej bitwie skoro nie ma się pojęcia jak to zrobić?

Nie mogę jednak napisać, że wcale nie było momentów, które by mnie zaciekawiły- wspinaczka polskich wojsk na wzgórze, kilka dialogów, które mnie zainteresowały, a nawet dały do myślenia- szczególnie, że jestem katoliczką. Od tej strony zauważyłam kilka jasnych punktów. No i aktorzy- F. Murray Abraham i Piotr Adamczyk to niewątpliwie ,,przodownicy``. Skolimowski i Bachleda- Curuś różnie, ale częściej dobrze niż źle. Charakteryzacja i kostiumy zrobiły na mnie duże wrażenie.

Reasumując- jeśli do tej pory nie widziałeś to mimo tych kilku plusów nie polecam. Szkoda zdrowia. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
Magdalena_filmweeb

Kiedyś były plany, żeby to Mel Gibson nakręcił ten film, ale ogromna szkoda, że nic z tego nie wyszło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones