PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=15}
7,0 115 269
ocen
7,0 10 1 115269
6,2 16
ocen krytyków
Blade Wieczny łowca
powrót do forum filmu Blade - Wieczny łowca

Która seria jest według was lepsza?
Blade czy Underworld?

moje oceny:
1.Blade 2, 9/10
2.Underworld 3, 9/10
3.Underworld, 9/10
4.Blade, 9/10
5.Underworld 2, 8/10
6.Blade 3, 7/10

czyli Underworld wygrywa minimalnie ale największe wrażenie Blade 2 :)
czekam na wasze opinie

ocenił(a) film na 10
Smooth_DCD_Ludlow

Osobiście preferuję Underworlda - z prostego powodu: wilkołaki! Zwłaszcza postać Luciana. Oczywiście wampiry też uwielbiam - wilkołaki i wampiry to mój ukochany temat. Jeśli miałabym kierować się swoimi zasadami i ocenić...


Wyjaśnienie dlaczego tak a nie inaczej:
Blade -- Doktorka powinna się zamienić w wampira. Wydaje mi się nie na miejscu, ze tak ni z tego ni z owego udało jej się wynaleźć "serum na ukąszenia wampirów". Poza tym bardzo podobała mi się postać Deacona Frosta.
Blade 2 -- Zupełnie spartolili sprawę. Jestem maniaczką horrorów, ale na samo wspomnienie ich "ust" ("jam gębowych"??) mam dreszcze. Ten film to jedyny horror o wampirach i zarazem jedyna część Blade, którą obejrzałam jeden, jedyny raz i nie zamierzam do niej wracać. No i co to za pomysł żeby wampir zerował na innych wampirach. Istny kanibalizm. Chcieli być oryginalni i im nie wyszło.
Blade 3 -- Nie najgorszy, ale nie podobało mi się już samo to, że jako tego złego mamy samego Draculę i po jego śmierci niby wampiry wyginęły. Ok, może i chcieli zakończyć ładnie trylogię, ale jestem pewna, że fani by się nie obrazili gdyby dali nam jeszcze chociaż jedną część.
Underworld -- Wiem jedno. Ten film nie był tworzony na szeroką skalę i nie miał nawet ku temu funduszy. Odwalili więc robotę na szybcika bez dbałości o szczegóły - grafika, fabuła. Wszystko! Gdyby jednak się postarali mogliby o wiele lepiej wykreować postać Luciana. Niestety to, co powinniśmy byli poznać po części od razu poznajemy dopiero w trzeciej część. Również część z polowaniem Lycan na Michaela powinna odbyć się zupełnie inaczej. Niestety jak mówiłam film tworzono byle by był i nie dbali praktycznie o nic. Jednak sam w sobie jest dziełem geniuszu (tylko niedocenionym) dlatego też daję 9. Bo to w sumie nie wina stwórców, że nie spodziewali się, iż okaże się to takim światowym hitem i mieli bardzo ograniczony budżet nie wspominając o czasie.
Underworld 2 Najgorsza moim zdaniem część Underworlda. Niby chcieli przedstawić ciąg dalszy losów Seleny i Michaela jak i ukazać początku wilkołaków i wampirów jednak film jakoś nie chwycił mnie za serce.
Underworld 3 -- Lucian, jego przeszłość i Lycanie czyli to, co kocham najbardziej. Niby wszystko ok, ale fabuła ukazana w filmie nie do końca przedstawia się tak, jak bym, tego chciała. Inaczej to sobie wyobrażałam przed premierą. Jednak niektóre wątki - zwłaszcza apel Luciana do Lycan w lochu a następnie w jaskini już na wolności oraz a atak na fortecę były po prostu genialne i na tym się nie zawiodłam. :)

Blade 1/10
Blade 2 2/10
Blade 3 7/10
Underworld 10/10
Underworld 2 6/10
Underworld 3 9/10

Czyli reasumując: Blade - najbardziej lubię pierwszą część, drugiej nienawidzę. Underworld - druga część najsłabsza. Pierwszej dałam 10 bo jak mówiłam film nie jest może perfekcyjny, ale tylko dlatego, że był tworzony jako jeden z wielu.

No. To tyle.

ocenił(a) film na 10
nemesisswan

Zaraz... Przy pierwszej części Blade'a wyszło mi 1? o_O Jakim cudem to nie wiem. Chciałam dać 9. Szybka poprawka:

Blade 9/10
Blade 2 2/10
Blade 3 7/10
Underworld 10/10
Underworld 2 6/10
Underworld 3 9/10

ocenił(a) film na 8
Smooth_DCD_Ludlow

1: Blade 2
2: Blade
3: Underworld
4: Underworld 2
5: Underworld 3
6: Blade 3

ocenił(a) film na 8
Smooth_DCD_Ludlow

1: Blade 2
2: Blade
3: Underworld
4: Underworld 2
5: Blade 3
6: Underworld 3

ocenił(a) film na 8
pjk23

Przepraszam za podwójny post, pierwszego miało nie być=/

ocenił(a) film na 10
Smooth_DCD_Ludlow

u mnie po calosci
1. Trylogia Blade'a 9/10
2. Trylogia Underworld'a 3 3/10

ocenił(a) film na 7
Smooth_DCD_Ludlow

Blade 8/10
Blade 2 7/10
Blade 3 6/10
Underworld 9/10
Underworld 2 2/10
Underworld 3 - trójki nie oglądałem ze względu na gównianą dwójkę

Underworld dla mnie zaczął się i skończył na pierwszej częsci, dobry scenariusz, i ekstra scena zamachu w pociągu. Dwójka to już był bardziej film w stylu "ścigany", a wampiry były tłem.
Każdy Blade jest słabszy od jedynki Underworlda, dla mnie, ale cała seria Blade trzyma względnie dobry poziom, czego nie można powiedzieć o underworldzie.

ocenił(a) film na 6
Tysma

Dla mnie każdy Underworld lepszy od każdego Blade'a. W Underworldach wampiry to dosyć dostojne istoty, w Blade to jakieś dzikusy, mafiosi, w dodatku strasznie nie podoba mi się to w jaki dziwaczny sposób giną:-/

ocenił(a) film na 9
Smooth_DCD_Ludlow

Blade wygrywa z prostych powodów.

W Underworld cała chronologia wydarzeń zabija napięcie. To co powinno być na początku jest na końcu. Cała część trzecia powinna być pierwszą ponieważ poprzednie mają za dużo spoilerów, które sprawiają, że i tak wiemy co się stanie i jak to się zakończy w trójce.
Poza tym film da się oglądać jest dobry, ale jednak Blade jest bardziej przewrotnym kinem. Najgorsza jest jednak trzecia część Blade - zbyt to wszystko jest naciągane.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones